Vůně pozitivní energie - prosba o radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

coccinelle
Učednice 194 příspěvků 18.07.09 19:01
Vůně pozitivní energie - prosba o radu

Holky poraďte, hledám optimistickou, slunečnou vůni, která nabíjí energií. Kdysi mi tohle evokovala Incandessence od Avonu, ale na tu jsem už moc rozmazlená :wink: Mělo by tam být ovoce, něco svěžího, ale ne řvavě - mám teď raději hladké muskové vůně dosladka a hlavně nic drogerkově syntetického. Rozhlížela jsem se na fragrantice a našla jsem Betty Barclay Woman No1, Aquasun a Subtil, které by se podle složení mohly podobat mojí představě. Napadá vás něco?

Na poličce 2 parfémy 1 miniatura 12 odstřiků 82 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4116 příspěvků 18.07.09 19:19

me prijde jiskrive svezi Feu d'orange od Loccitane.

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 841 vzorků V tužebníku 46 parfémů

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 18.07.09 19:19

Na mě takto působí Liaisons Dangereuses od Kiliana. Což je ovšem špatně dostupná drahota. :P Podobná je jí od Calé Fragranze d´Autore - Tepidarium, ta se ná objednat na ausliebe. A mírně mi ji připomíná Burberry for Woman. :wink:

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

coccinelle
Učednice 194 příspěvků 18.07.09 19:57

Nějaký pomeranč jsem v L´occitanu zkoušela a docela se mi líbil, vůbec si tu vůni už ale nepamatuju a nevím která z těch 2 orange to byla. Musím to napravit až pojedu do Prahy :wink: LD mě dráždí už delší dobu, už kvůli tomu názvu - viděla jsem několik filmových přepisů a četla knihu od Laclose (ještě jako puboška :P ) a je tam tolik toho ovoce…a stojí to tolik, že si zakazuju loudit na někom vzora - šetřím na Ormondku :? Co kdybych pak měla deprese? A fakt je podobná Burberry Woman? Ta je pěkná… škoda, že tady není smajlík, který si rozčilením okusuje prsty :)

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 18.07.09 21:11

Ano, chápu… Nebezpečné známosti a jejich filmová zpracování jsou i pro mě srdeční záležitost. :D

Řekla bych, že nejvíc je LD podobné Tepidarium, ale i v Burberry for Woman jsem podobnost našla. Jen je LD taková jiskřivější, ovocnější, ale přitom žádná laciná ovocenka. Burberry je víc vanilková a tahle pěkná nota, která LD vydrží po celou dobu, co ji cítím, tam tak dlouho nevydrží. LD je nádherná vůně, ale prozatím mám v Tužebníku Tepidarium. O exkl. Chanelech mlčím. :oops:

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 18.07.09 23:28

Pro mě jsou jiskřivé Aqua di Gio, Mira Bai, Cerruti Blanc :D

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

coccinelle
Učednice 194 příspěvků 19.07.09 10:56

Moje předsevzetí jsou zničená Fanfan, já ten vzorek LD někde musím sehnat a to Tepidarium mě taky strašně zaujalo. Chtějí na Ausliebe platbu přes paypall? A kolik mají poštovné?
To Cerrutti Blanc by podle složení šlo, ale to původní vůbec na sobě necítím, ani na ostatních, tak snad je tohle výraznější…zkusím někde očichat, díky :wink:

DJka
Učednice 156 příspěvků 19.07.09 12:19

Moc hezká, taková sluníčková vůně je Féraud od Luise Férauda. Je květinově ovocná, působí rozzářeně a umí krásně navodit pocit léta a sluneční pohody. Oproti Burberry for Woman mi přijde víc vzletnější, asi je to dáno menším podílem vanilky.
Myslím, že i tato vůňka by mohla odpovídat Tvojí představě. :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 19.07.09 12:40

To mě mrzí, že jsem ti zničila předsevzetí. :oops: :wink: Na Ausliebe se snad platí kartou, ne Paypalem a poštovné - pojištěné - je asi 12 Euro.

Daisy.zlouky
sv. Parfema z Kecálburgu 3424 příspěvků 19.07.09 14:06

Já se vždycky musím smát u podobných témat :D :D

Někdo vždycky požádá o radu a je tu seznam,který pěkně zamotá hlavu :P Náhle nesháníte jednu vůni,ale adeptů je …hrůza počítat :hyster:

Na poličce 54 parfémů 3 miniatury 10 odstřiků 101 vzorků V tužebníku 0 parfémů

coccinelle
Učednice 194 příspěvků 19.07.09 14:21

Tak to ale bylo myšleno - seznam vůní, podle kterého se bude postupovat vyřazovacím způsobem :wink:

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 19.07.09 14:35
coccinelle píše:
Holky poraďte, hledám optimistickou, slunečnou vůni, která nabíjí energií. Kdysi mi tohle evokovala Incandessence od Avonu, ale na tu jsem už moc rozmazlená :wink: Mělo by tam být ovoce, něco svěžího, ale ne řvavě - mám teď raději hladké muskové vůně dosladka a hlavně nic drogerkově syntetického. Rozhlížela jsem se na fragrantice a našla jsem Betty Barclay Woman No1, Aquasun a Subtil, které by se podle složení mohly podobat mojí představě. Napadá vás něco?

No, mě nabíjí energií Sycomore, která je zcela bez ovoce, právě proto. Protože ji nosím v nejotřesnějších ulepených upocených zasmrádlých vedrech a pořád je stejně jiskřivě svěží.
Jinak… Vocalise od Shiseida. Une Fleur od Chanelu, která jí je podobná, ale mnohem silnější. Hiroko Koshino - rybíz a kdovíco, taková hladká chladivá ovocná. Chris 1947, ale musí se říznout jasmínem, aby vydržela. Krucinál, zase nic nosného, co se dá normálně koupit.
No, pak Jardin sur le nil. Ten má ovšem tolik odpůrců, že nevim.

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23746 příspěvků 25.07.09 20:43

Z mých vůní mě pozitivně a slunečně nabíjí třeba Tendre Jasmin nebo Eau de Shalimar ( ten velice - zářivá, hladká a noblesní vůně ). :P

Jinak mě velmi pozitivně ladí i jiné orientálky, sladší, těžší u nich ovšem asi již nemohu mluvit o sluneční energii. :twisted:

Na poličce 68 parfémů 0 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

jitka006
Nevyléčitelná závislačka 1557 příspěvků 25.07.09 21:04

u mě je prozářená sluncem nadupaná Dune, tak teploučká jako písek na Sahaře… vnímám ji přesně tak jakou mám ikonku

Na poličce 31 parfémů 2 miniatury 19 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 16 parfémů

blackdakini
Znalkyně 367 příspěvků 27.07.09 11:43

Coccinelle, myslíš „jiskřivě svěží“ nebo „sluníčkovou“? Sluníčková mi přijde Sander Sun, moc se mi líbí (sama ji nemám, nejsem typ). Co to je „jiskřivá svěžest“, je slovo do pranice, asi pod tím pojmem má každý něco jiného. Já mám ráda vůně, které evokují jih, pomerančovníky, moře, sluníčko (pro mne třeba Eau D´Hadrien a Nuits d´Hadrien, „svěží“ ale nejsou, Eau D´Hadrien voní trochu tíživě, horký den pod středomořskými stromy, trochu těžší pryskyřice a lesík, na první počuch je to ovšem citrusovka).

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 12 vzorků V tužebníku 12 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist