Vůně pro muže, kterému nesedí vetiver

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ymber
Nováček 23 příspěvků 25.10.12 14:36
Vůně pro muže, kterému nesedí vetiver

Zdravím zdejší parfémově zdatné osazenstvo a prosím je o radu a pomoc
Situace je následovná: Sháním parfém pro svého muže, který je poměrně vybíravý, já rovněž, přičemž vybraný kus by měl samozřejmě vonět nám oběma. V typu vůně máme jasno: mělo by to být něco mužného, dřevitého a rozhodně ne sladkého (ani trochu).
Potíž je v tom, že jeho tělesná chemie je zřejmě dost zvláštní, jelikož většina parfémů na něm voní zcela jinak než na testovacím papírku, a to obzvlášť a specielně v případě vůní, jejichž dominantní složkou je něco mužně dřevitého či zemitého jako vetiver. V pánských parfémech voní úžasně – vždycky něco takového najdu a podlomí se mi kolena, jaká je to krása, ale pak objednám vzorek nebo dotáhnu muže do parfumerky otestovat (což dá vždycky dost práce) a na jeho kůži… propadák. Takhle jsme pohořeli s Encre Noire, Terre d'Hermés, L'Occitane Vetyver a dalšími nádhernými parfémy, které by se k němu skvěle hodily. Mám už šuplík plný vzorků a pořád nic. (Aspoň že jsem nekupovala naslepo…)
V minulosti s úspěchem používal vůni Lagerfeld for Men (už se nedá sehnat), Lalique Equus (pěkná, jeho ale bohužel omrzela a ani ji nespotřeboval) a Lanvin L'Homme Sport (dobrá, ale nehodí se teď na zimu), tak bych asi potřebovala poradit něco z toho ranku – nesladké, dřevitě-citrusové, kořeněné. Poměrně dobrého výsledku jsme se dočkali s L'Artisan Navegar, ale zas taková bomba, abych sháněla tak drahou a špatně dostupnou vůni, to nebyla.
Kdybyste měli jakýkoli tip, budu moc ráda, protože už nevím, co dalšího zkusit.
 Díky!

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 25.10.12 14:45

@Ymber
Co Poivre Samarcande? Dřevo s pepřem? Nesladké, decentní, štiplavé. Dá se sehnat i menší balení.

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

rock
Nevyléčitelná závislačka 1736 příspěvků 25.10.12 15:16

Třeba

• Cartier Déclaration (který já sám nemůžu, ale že je zajímavý, to mu upřít nehodlám).
  • Pokračoval bych ve zkoumání L'Artisanů, kterých je spousta a skoro všechny jsou fantastické (ale taky trochu atypické). Sáhl bych třeba po Coeur de Vetiver Sacre (já vím, vetiver je zabanovaný, ale tady je jen podle názvu).
  • Issey Miyake L'Eau D'Issey pH je famózní lehká vůně.
  • a YSL Opium naopak famózní opojná.
  • Můj low cost miláček Lagerfeld Kapsule Woody.
  • Když už jste byli u L'Occitanů, tak bych doporučil eponymní L'Occitane …

… a teď už nechávám slovo kolegům …

Na poličce 45 parfémů 1 miniatura 24 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 25.10.12 15:22

Na podzim a v zimě si užívám Equipage. Také Hermes, jako Poivre Samarcande. Je v něm špetka vetiveru v základu, ale není nijak prominentní. Teple dřevitý, kořeněný. Mňam. :)
Z levnějších vůní bych pro tuto část roku doporučil bez uzardění třeba Horizon (G. Laroche), z dražších třebas Heritage (Guerlain).
Z výrazných a nepřehlédnutelných Quorum (nutno zkusit, to je typ ano/ne - láska nebo nenávist až za hrob).
Doporučuji proletět Adiny či uživatelské recenze na Arome! Pokud jste v Praze, Guerlainy a Hermes můžete komfortně vyzkoušet v jejich specializovaných obchodech. Obsluha je mimořádně ochotná, Hermes poskytuje poměrně benevolentně i vzorečky. Nejste povinni koupit. :lol: Pokud chcete něco opravdu spešl, navštivte speciálku Madelaine.

M.

Na poličce 43 parfémů 5 miniatur 29 odstřiků 97 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 21132 příspěvků 25.10.12 17:20

Pro muže Loewe: Solo.
Pro oba Cartier: Eau de Cartier/Concentrée (láce).

Na poličce 622 parfémů 130 miniatur 657 odstřiků 989 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ymber
Nováček 23 příspěvků 26.10.12 12:08

Paráda, díky všem za inspiraci, to jsem přesně potřebovala :) Adiny recenze samozřejmě čtu a nějaký základní přehled mám, ale vůní je prostě tak strašně moc, že je to tak na celoživotní studium, zvlášť když má člověk nějaké trochu nestandardní požadavky…

Dreamer
Učednice 81 příspěvků 26.10.12 15:45

z bezne dostupnych voni skuste napr.

Azzaro - Azzaro pour Homme
Hugo Boss - Baldessarini
Bulgari - Bulgari Man
Chanel - Platinum Egoiste

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 67 vzorků V tužebníku 0 parfémů

vonegut  09.11.12 21:49

Zkusil bych vůně o jedné hlavní složce, na které jsou postavené:

třeba Bergamot od The Different Company, Santal (od L'Artisan nebo levnější variantu od Melvity, nebo Santal Imperial od Creed) apod. Pokud má rád citrusy, tak třeba Eau d'Hadien od Annick Goutal…

Pokud budou navíc i přírodní, lze pak vůně stříkat přes sebe a kombinovat (např. zelený či dřevitý základ oživit citrusy apod.).

A pak jsou tu ještě klasické anglické vůně jako Grossmith či od Penhaligon's (mají např. v Madeleine v Praze), ty jsou natolik klasické, že se specificky rozvoní na každém… a je to kvalita (i když ne můj šálek kávy).

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1133 příspěvků 10.11.12 21:57

Lagerfeld for men? Jestli myslíš Lagerfeld classic, tak ten je docela dost sladký a je v e-shopech k sehnání doslova za babku. A Lagerfelda bych neměnil, jestli se neomrzel. Ve stejné třídě bych to viděl na Guy Laroche Drakkar Noir.

Na poličce 106 parfémů 32 miniatur 22 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ymber
Nováček 23 příspěvků 10.11.12 23:37

Jak to tak vidím, asi budu muset navštívit matičku Prahu a zajít do Madeleine… :)

@Chandler Ne ne, myslím tenhle parfém: http://www.arome.cz/…gerfeld-man/ Ten fakt není sladký ani trochu (nebyl, nedá se sehnat). Ovšem omlouvám se, spletla jsem název, je to správně Lagerfeld Man (zmátl mě server Frangrantica.com, tam to mají uvedeno jako Lagerfeld Men).

Ještě jednou dík za tipy všem!

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1133 příspěvků 11.11.12 21:05

Aha, tak tohodle Lagerfelda neznám. Složení vypadá dost dobře.

Na poličce 106 parfémů 32 miniatur 22 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 9 parfémů

nicole.a
Nováček 3 příspěvky 21.01.13 13:38

Mému příteli moc seděl Big Pony od Ralph Lauren č.4.
Je v ní koření i jemnost.. super.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist