vůně "pro staré báby"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

radmila.k
Znalkyně 335 příspěvků 06.02.08 18:19

Inspirovala mě diskuze k tématu Parfum sacré. Z jaké vůně máte pocit, že je pro staré báby?
Mě taková připadá Diorella od Diora, přestože je celkem svěží. Vždycky když k ní čichnu, představím si svoje učitelky ze základky,elegantní , hodně přesluhující důchodkyně, obě celý život svobodné.
Přitom ta vůně není tak špatná , je trochu citronová a takové mám ráda. Jestli to není tím, že za totality prý byla jako jedna z mála k dostání v tuzexu a mělo ji hodně lidí, a mě jako malému dítěti připadali všichni nad 40 staří.
Co vy?

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 3 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Reakce:

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 06.02.08 18:30

Soir de Paris - Bourois. Vůně pro starou tetu.Ale ne, i tak je krásná, ta vůně.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 06.02.08 18:33

Pro mě to byly vůně typu Chanel No.5, nejrůznější kombinace jasmínu, růže a santalu, taky díky asociacím s lidmi, kteří něco podobného nosili. Musím ho někdy znovu očuchat, třeba se to změnilo.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

kotu
Učednice 46 příspěvků 06.02.08 19:08

pro mě jednoznačně: En Passant od Fred. Malle. Ne že by se mi nelíbila, ale prostě ji mám přiřazenou k „dámě v letech“

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 06.02.08 19:10

Cabochard , Eden a Fahrenheit pro staré chlapy…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

VikiS
Učednice 69 příspěvků 06.02.08 19:20

Fahrenheit pro stare chlapy potvrzuju. Z dámských vůni mě žádná nenapadá. V kategorii kvalitních parfému pokaždé nakonec musím konstatovat, že na každé z nich něco zajímavého lze najít. Jediná věc, která je mi vysloveně nepříjemná, je parfém s evidentně prošlou dobou použitelnosti, nedejbože v kombinaci se zatuchlým oděvem.

Na poličce 36 parfémů 0 miniatur 18 odstřiků 5 vzorků V tužebníku 2 parfémy

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 06.02.08 19:30

Zařadila bych takhle Magii La Collection od Lancomu - staré, zatuchlé mýdlo Elida. Sama nejsem nejmladší (tak bych měla držet zobák), ale takhle bych tedy vonět nechtěla.
Mám přítelkyni, která by skoro mohla být mojí matkou- přes 70 a ta se voní 5th Avenue, nebo Bvl - zelený čaj a vůbec by mě nenapadlo nazvat ji staru bábou. Chodí v džínách a tričku, aniž by působila trapně.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 06.02.08 19:47
radmila.k píše:
Inspirovala mě diskuze k tématu Parfum sacré. Z jaké vůně máte pocit, že je pro staré báby?
Mě taková připadá Diorella od Diora, přestože je celkem svěží. Vždycky když k ní čichnu, představím si svoje učitelky ze základky,elegantní , hodně přesluhující důchodkyně, obě celý život svobodné.
Přitom ta vůně není tak špatná , je trochu citronová a takové mám ráda. Jestli to není tím, že za totality prý byla jako jedna z mála k dostání v tuzexu a mělo ji hodně lidí, a mě jako malému dítěti připadali všichni nad 40 staří.
Co vy?

Radko, Diorella byla za totáče jedna z mála francouzských vůní, které byly k dostání i mimo Tuzex. Dokonce jednu chvíli ji vyráběl Astrid v licenci.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

radmila.k
Znalkyně 335 příspěvků 06.02.08 23:04
janas píše:
radmila.k píše:
Co vy?
Radko, Diorella byla za totáče jedna z mála francouzských vůní, které byly k dostání i mimo Tuzex. Dokonce jednu chvíli ji vyráběl Astrid v licenci.

Vážně ji vyráběl Astrid? To jsem nevěděla. Tak proto byla asi tak rozšířená. Byla jsem v té době ještě dost malá, ale tuhle vůni si pamatuju. Moje maminka má někde doma schovaný flakonek od Diora- název si nepamatuju; placatý flakon, olemovaný černobílým papírovým lemem se vzorem kohoutí stopy. Dostala ho od taťky ke svatbě, a já jsem se celé roky divila, kde ho tehdy sehnal..Díky

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 3 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 06.02.08 23:18

Naštěstí jsme ji na VŠ nosily už jako mladé:-)) tak mi na starou paní nepřipadá

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 07.02.08 00:04
Kerze píše:

Eden si teď vybrala moje o sedm let mladší sestra :). Nové vůně jsou prý nuda. Na ní je Eden dost sexy.

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 07.02.08 00:21

Když mi bylo tak asi 20, tak na vysoké, kam jsem chodila Eden nosila jedná naše spolužačka, blondýna, a on na ní voněl tak baječně a sexy, že má kamarádka si ho pořídila, jenom že pak ji od něho stavalo špatně, až ke zvracení, protože na její kůže to bylo úplně jinak, právě byl to opak sexy vůně, vonělo to zastaralé…chémie pokožky, nic nenaděláš

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 07.02.08 07:09
katerinka píše:
Kerze píše:
Eden si teď vybrala moje o sedm let mladší sestra :). Nové vůně jsou prý nuda. Na ní je Eden dost sexy.

Tak to je bezva :) Celá vaše rodina nosí moje „oblíbené“ vůně ? PS: není Tvoje ségra ta nová Miss ? :P

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 07.02.08 08:43
Kerze píše:
katerinka píše:
Kerze píše:
Tak to je bezva :) Celá vaše rodina nosí moje „oblíbené“ vůně ? PS: není Tvoje ségra ta nová Miss ? :P
:)))) není, ale nejseš první, kdo se mě na to ptá.
Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 07.02.08 10:10
Kerze píše:
katerinka píše:
Kerze píše:
…promiňte že se do toho pletu, ale ještě že si spolu můžete jen psát, protože kdyby jste spolu kamarádili, tak by se „vůně asi moc netolerovaly“ :)
Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist