Vůně pro ženu s podivným vkusem. poradíte prosím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Luna
sv. Parfema z Kecálburgu 2656 příspěvků 14.05.09 23:08
Vůně pro ženu s podivným vkusem. poradíte prosím?

Zjistila jsem, že matka mi chodí tajně očichávat parfémy, nejlépe si jich vystříká půlku na sebe a pak se tváří že NIC, tak jsem se rozhodla jí koupit taky nějakej, co se jí bude líbit, protože bude mít za měsíc narozky. Ona má velmi divnej vkus a jelikož jsem parfémový zelenáč, tak nevím co s tím…
Takže…jí se líbí hlavně Evidence od YR, kterou já ani necítím…kdyby jo, tak se aspoň orientuju trochu :-D pak měla ráda Eau de Torride od Givenchy, ale to se ji prý už nelíbí. Nesnáší orientální vůně, nic sladkýho, nesnáší Chanely, líbí se jí kosatec od L´Occitane, ale ten jí nekoupím, protože je drahej :-D Nesnáší růže, ALE má ráda pačuli…No prostě hrůůůza!!! Málokdy mi něco pochválí, ale vonět chce! Jo a taky měla ráda Today od Avonu. A za mlada používala Diorellu a takový starý vydání Zenu od Shieseido v malé černé lahvičce!
Z toho, co používám já se jí nic nelíbí.
Tak, pokud se někdo v tom chaosu, co jsem popsala orientuje, tak budu ráda když mi poradí :-)

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 14.05.09 23:34

Možná bych zkusila něco jemného, nekomplikovaného a spíše květinového. Co třeba Lanvin Rumeur? Je sice sladší, ale ne tolik (ona ani i ta Evidence není nesladká). Jestli se jí líbí kosatec, tak co potom Prada Infusion d´Iris? (nevím, kolik nejvíce chceš investovat, ale sehnala bys ji nejlevněji i s poštovným asi za 1200,–Kč). Pak takový čistý a nevinný je Armani Sensi. Pokud se jí líbil Avon Today,tak bych se ani moc nebála Diora Pure Poison.

Na poličce 38 parfémů 529 miniatur 0 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 0 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 15.05.09 07:02
:conf:

Narciso Rodriguez edp (ale trochu růže tam podle složení je)
Eau des Merveilles
Mitsouko
24 Faubourg Eau Délicate (nebo i původní 24F)

Divné kosatce (leč ta cena…): Dzongkha, The Unicorn Spell, možná i Apres l'Ondée
Hezký kosatec (leč ta cena…): Iris Nobile

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

ippolita
Parfémová maniačka 826 příspěvků 15.05.09 09:25

Pre mnohe je tiez divny, ale mne sa velmi paci Gold od Donny Karan, a kosatce plus trstiny z bazin tam urcite citim.

Na poličce 51 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 15.05.09 10:27

Gold je takový divný. :-) HODNĚ omamný, květinový. Na ebay a většinou i na Aukru jde sehnat vcelku dost levně (do pětistovky).

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 15.05.09 12:13

Evidenci si moc nepamatuju, ale je to myslím květinová vůně s takovými moderně chyprovými podtóny. Tomu by odpovídala i záliba v pačuli. Kosatec od L'O. je přímočará fialková vůně vedená kosatcově sametovým směrem. Diorella je chypre staršího typu se suchými bylinami a citronem, tím citronem je podobná Eau Torride, ale Torride je taková strohá, je v ní suché listí a cítila jsem v ní i houby. Today od Avonu jediná do toho nezapadá, to jsou takové mléčné bílé kytičky.
Takže je myslím jasné, co má maminka ráda - chypre, moderní i starý typ, v ne moc ostrém provedení a zásadně s elegantní květinovou nadstavbou; ale vůně musí mít šmrnc, nesmí být rezervovaná a la Chanel nebo sterilní.

Souhlasím s návrhem na Sensi a Pure Poison - to by bylo k tomu Today, ale spíš bych se soustředila na ty chyprovky - to bude asi maminčin hlavní obor, Today a spol. je taková vůně pro něžnou, bezbrannější náladu než chypre.
Narciso Rodriguez bych určitě vyzkoušela, ideálně obě verze. Iris Nobile by se mohla líbit (až na tu cenu, no :) ). Elizabeth Arden Red Door Velvet - moderní chyprovka plná pačuli. Eden - zvláštní, dámská vůně s pačuli, rozhodně divná. YSL Elle - hladká moderní chypre s květinami. Yves Rocher Iris Noir - temná vůně s kosatcem.
Nevím, jak by se maminka tvářila na chyprovky s ovocem - z nových Liberté, Diamonds, ze staré školy 24 Faubourg, Yvresse.
Váhám s doporučením Ô de Lancôme, má v sobě něco z Diorelly, ale je poměrně suchá, skoro bez květin. Líbit by se mohl Ysatis, jenže není skoro k sehnání. A ze zvědavosti bych na maminku zkusila aplikovat Magnifique, to je taková zvláštní složenina všeho možného.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Evira
Učednice 48 příspěvků 15.05.09 13:06

Moje mamka je také zatížená na chypré, ale málokterá vůně na ní drží, používá Rumeur a Narciso Rodriguez for Her, tyhle na ní drží a řekla bych, že se na ní i krásně rozkládají, mnohel lépe naž na mně. 8)

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Naja
Parfémová maniačka 833 příspěvků 15.05.09 13:22

Souhlasím s Rumeurem, ten by se jí mohl líbit. Evidenci mám, Ada ji popsala dobře a Rumeur mám také ráda.
A ta cena :twisted: http://www.skinshop.cz/…/lanvin-rume … rodej.html

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 25 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Luna
sv. Parfema z Kecálburgu 2656 příspěvků 15.05.09 13:51

Jéé. děkuju za tipy! Tento web je k nezaplacení :) Začnu pátrat! Ona pravidelně dostává parfémy od známého a jeho ženy, ale to jsou přeborníci v tom, jak se jí netrefit do vkusu. Takže dostala Lolitu Lempickou, Hypnose a MaxMaru a málem z toho dostala osypky. Ze zdvořilosti vždycky řekne: To je ale krása…ale já bych jí jednou chtěla dát něco, co pro ni opravdu krása bude… :lol: Takže děkuju ještě jednou za vaše odpovědi!

Amy
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 15.05.09 13:53

Nevím co je s Gold špatně, že se nelíbí, mě nadchl. Dcera ho měla na ruce a voněla do večera krásně :lol:

Na poličce 7 parfémů 4 miniatury 4 odstřiky 14 vzorků V tužebníku 7 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 15.05.09 14:07

Já mám Gold taky ráda. Voním se jím teda doma, protože do společnosti se bojím. Myslím, že množství Gold, ve kterém si lebedím, by okolí nekvitovalo s nadšením. A menší množství než to, ve kterém si lebedím, na sebe stříkat nehodlám.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 15.05.09 14:26

shanin - moje řeč!, já to takhle mám ale se všema vůněma!!! :twisted: :lol:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 15.05.09 14:59
Ada píše:Váhám s doporučením Ô de Lancôme, má v sobě něco z Diorelly, ale je poměrně suchá, skoro bez květin. Líbit by se mohl Ysatis, jenže není skoro k sehnání. A ze zvědavosti bych na maminku zkusila aplikovat Magnifique, to je taková zvláštní složenina všeho možného.

Ysatis za pár šupů, ale daleko http://www.halfpriceperfumes.co.uk/test … -3503.html

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů

Luna
sv. Parfema z Kecálburgu 2656 příspěvků 15.05.09 15:14
Ada píše:
Evidenci si moc nepamatuju, ale je to myslím květinová vůně s takovými moderně chyprovými podtóny. Tomu by odpovídala i záliba v pačuli. Kosatec od L'O. je přímočará fialková vůně vedená kosatcově sametovým směrem. Diorella je chypre staršího typu se suchými bylinami a citronem, tím citronem je podobná Eau Torride, ale Torride je taková strohá, je v ní suché listí a cítila jsem v ní i houby. Today od Avonu jediná do toho nezapadá, to jsou takové mléčné bílé kytičky.
Takže je myslím jasné, co má maminka ráda - chypre, moderní i starý typ, v ne moc ostrém provedení a zásadně s elegantní květinovou nadstavbou; ale vůně musí mít šmrnc, nesmí být rezervovaná a la Chanel nebo sterilní.Souhlasím s návrhem na Sensi a Pure Poison - to by bylo k tomu Today, ale spíš bych se soustředila na ty chyprovky - to bude asi maminčin hlavní obor, Today a spol. je taková vůně pro něžnou, bezbrannější náladu než chypre.
Narciso Rodriguez bych určitě vyzkoušela, ideálně obě verze. Iris Nobile by se mohla líbit (až na tu cenu, no :) ). Elizabeth Arden Red Door Velvet - moderní chyprovka plná pačuli. Eden - zvláštní, dámská vůně s pačuli, rozhodně divná. YSL Elle - hladká moderní chypre s květinami. Yves Rocher Iris Noir - temná vůně s kosatcem.
Nevím, jak by se maminka tvářila na chyprovky s ovocem - z nových Liberté, Diamonds, ze staré školy 24 Faubourg, Yvresse.
Váhám s doporučením Ô de Lancôme, má v sobě něco z Diorelly, ale je poměrně suchá, skoro bez květin. Líbit by se mohl Ysatis, jenže není skoro k sehnání. A ze zvědavosti bych na maminku zkusila aplikovat Magnifique, to je taková zvláštní složenina všeho možného.

Ado, děkuju moc za odpověď. Jinak jestli bych se ještě mohla zeptat, jestli nemá nějakou chypré-květinovou vůni i Nina Ricci?
:oops: podle recenzí se mi zdála vhodná Premier Jour, ale pak jsem se rozhodla, že radši požádám o radu…

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 15.05.09 15:31

Premier Jour je příjemná,ale dost nudná pro mě a divná není vůbec. :wink:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist