Vůně "hodné" a "drsné"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

blackdakini
Znalkyně 367 příspěvků 10.08.09 08:53
Vůně "hodné" a "drsné"

Které vůně považujete za „hodné“ a které za „drsné, rebelské“?

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 12 vzorků V tužebníku 12 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 10.08.09 09:29

Rozhodně bych takhle vůně nedefinovala. Záleží na tom, jaká je nositelka.
Osobně když slyším slovo „drsné“ a „rebelské“ tak se mi „zježí chlupy na zádech“ protože v tom slyším marketingové kecy o vůních pro náctileté.

Když už „hodná“ tak spíše „jemná“ a v tom případě mě teď nahonem napadla Odette (Carla Fracci).
„Drsná a rebelská“ je prý ta nová vůně od Pink… ale nezkoušela jsem jí a… rebela si představuji jinak než růžový flakón s ostny…

Vůbec, rebelské je to, co není jako to ostatní. Ovšem, jsou lidé, kteří se snaží být rebely, to je ovšem umělé. Pak jsou lidé, kteří rebely jsou a někdy by dali nevím co za to, aby nebyli. Ti se klidně voní Niveou a není jim to nic platné :lol: :wink: .

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 10.08.09 10:32

Šiřín -krásně napsáno :lol: :lol:

Na poličce 49 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 10.08.09 11:00

Jasoň: mýdlovky, krémovky, jemné vznášivé květinky - vůně typu: tady mě máte, andílka vymydleného (namátkově Bulgari Blu, Moschino Cheap and Chic, Noa, La Chasse).
Drsoň: gotické kadidlo, dřevo, jen od cirkulárky lítají piliny, kůže, guma, asfalt, kouř, písek, kámen (tuto skupinu mám zmapovanou méně :oops: , ale pelmel bych zmínila Comme des garcons Zagorsk, Gucci Homme, Lutens Borneo a Chene, Tauer L´Air du desert marocain).

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

blackdakini
Znalkyně 367 příspěvků 10.08.09 11:06

Ireno, dobré dělení :D

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 12 vzorků V tužebníku 12 parfémů

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 10.08.09 11:08

Pokud jde o gumu, síru, asfalt tak:
Passage d'Enfer
Aoud Damascus

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 10.08.09 11:23

„Hodné“ pro mě jsou všechny parfémy, které se na mě rozvinou, tak jak bych si přála :D , tedy podle ročního období, počasí, nálady - že se rozvinou podle mé představy. Dokonce na mě může být „hodný“ i Bandit a Kenzo Slon , jestli mě poslouchají :wink:.

„Drsné“ - jsou ty parfémy, které se nechovají tak jak se na mě mají chovat (podle mých představ) , ale to by mohlo být i nespravným výběrem ročního období apod.
Příklad : No.22 v létě (už mám jasné, že na mé pokožce nejlepší ze sebe vydává za mrazivého počasí v zimě), takže se v létě chová neposlušně, drsně :smack: :D . Nebo Gourmand Coquin - nedej Bože, abych ji na sebe vzala v suchém vedru - vůně se zblázní a bude mi dělat ramus a nepořádek :roll: (ale ve vlhkém, trochu teplem počasí - je krásně hodný).

Takže pro mě dělení na hodné a drsné - je čistě subjektivní představa, založená na charakteru a chování vůně.

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25895 příspěvků 10.08.09 11:36

Oleko - to je krásné dělení na hodné/drsné vůně podle toho, jak se chovají ke mně :wink: V tom případě to mám naproto přesně, jak to popisuješ, včetně příkladů (Gourmand Coquin a No.22)! V létě strašně zlobí :smack: :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

protea
Nevyléčitelná závislačka 1742 příspěvků 10.08.09 13:45

Guma + asfalt = Bvlgari Black, na mojí kůži však kupodivu nejvíc dominuje vanilka, takže moc rebelsky (nemám ráda tohle označení :evil: ) se mi nejeví…

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 10.08.09 15:21
Oleka píše:
„Hodné“ pro mě jsou všechny parfémy, které se na mě rozvinou, tak jak bych si přála :D …

Oli, Ty jsi vlastně taková krotitelka vůní.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25895 příspěvků 10.08.09 15:42
blackdakini píše:
Které vůně považujete za „hodné“ a které za „drsné, rebelské“?

Nějak mi to dělení na „hodné“ a „drsné, rebelské“ moc nejde. Je to subjektivní, různě se to prolíná …

• „hodné“ vůně si představuju jako jemné, nekonfliktní, ale také možná nudné
  • „drsné“ vůně jako výrazné, potenciálně konfliktní, od krásných a zajímavých po vlezlé, nenositelné (může to být jak Lutens, tak třeba některé mainstreemové „líbivky“ - příliš citrusů, příliš sladké, příliš chemické :?)
  • „hodná“ se může stát „drsnou“, když se s ní zliju

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 10.08.09 16:47
Irena píše:
Oleka píše:
„Hodné“ pro mě jsou všechny parfémy, které se na mě rozvinou, tak jak bych si přála :D …
Oli, Ty jsi vlastně taková krotitelka vůní.

Ireno , tak to možná nebude, musím s tou vůni „přespat“ :D, najít jeji charakter a pochopit ho. U některých vůní jsem v tomhle vytrvalá (více méně tu hraje roli i zvědavost), u některých nejsem (po jednom zkoušení bohužel dál nezkouším).
Jsem si jistá , že je to vždy o souznění mě a té vůni, takže pro mě je to vždy subjektivní pocit.

Jen když si někdo myslí že nějaký parfém je drsný, rebelský, tak si myslím, že to nění o parfému ale o tom, jak se ten konkrétní člověk v něm cití v daném okamžiku. Protože drsné může být pro někoho první okamžik po navonění a pro jiného - báze parfému.
A tak jsme se zase vrátily k té chémii pokožky :lol: .

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 10.08.09 16:48

Tak já to mám ještě jednodušší.Hodná vůně je ta,co mi neobrací žaludek,neprotiví se mi a nemusí se mi nějak extra líbit,jen na mne musí být „hodná“ a drsná je ta,která taková není,která mi vadí.A rebelská?Hm,to pro mne znamená vonět něčím,co už je na pomezí extravagance a nenositelnosti,sem podle mne spadá něco z Lutensovy produkce.A nemyslím to nějak negativně,jde jen o to,že podobné typy vůní většinový vkus nepřijme jednoznačně.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 10.08.09 17:21

Rebelsky si představuju na ženě pánskou vůni anebo tu, která voní jako pánská (na mně třeba BLV Notte).

Na poličce 194 parfémů 246 miniatur 5 odstřiků 227 vzorků V tužebníku 23 parfémů

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5744 příspěvků 10.08.09 17:23
daniela píše:
Rebelsky si představuju na ženě pánskou vůni anebo tu, která voní jako pánská (na mně třeba BLV Notte).
Ja ja. Tohle mě taky napadlo.
Na poličce 53 parfémů 18 miniatur 24 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist