Vůně s datem po expiraci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

blebleska
sv. Parfema z Kecálburgu 2146 příspěvků 17.02.12 11:37
vune s datem po expiraci

Tak jsem se zase napalila s koupi pres inzerat… Poprve jsem neco kupovala z mimibazaru a docela zklamani :-(… Kupovala jsem si edp znacky Oriflame : Diamond Musk. Moc mi vonela u kamaradky a tak jsem ji chtela take vyzkouset… Pani mi psala,ze vune je cca pul roku otevrena, skladovana v kabicce a ze je vse v poradku… Ze mi ruci vracenim penez… Cenu mi jeste zlevnila z puvodnich 255 plus postovne na 255 vcetne poostovneho… Jake bylo vsak moje prekvapeni,kdyz jsem vcera otevrela balicek a na krabicce i na flakonu bylo datum expirace rijen 2011:.. Tudiz musi byt stara alespon 3 roky,protoze u oriflame je myslim expirace za 3roky od vyroby…takze co ted… Co se tyka vune,tak to neni zadny smrad,voni pekne ale otazkou je,jak dlouho jeste vonet bude…nechci,aby napr za mesic zacala smrdet,protoze mam vuni vice a stridam je, tudiz bych vuni nestihla spotrebovat a k cemu mi bude zkazena…kdyz jsem to hned te pani oznamila mailem,ze jsem objevila toto datum expirace,tak mi odepsala,ze ji nenapadlo se podivat a ze se omlouva…jenze me to prijde divne,prijde mi,ze spise spolehala,ze si toho nevsimnu,navic kdyz psala,ze je vune cca pul roku otevrena,tak jsem pocitala s tim,ze nebude tak stara a ze ji ma zhruba toho pul roku… Co myslite,mam trvat na vraceni penez??

Na poličce 21 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 177 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 17.02.12 12:21

Na většině vůní datum expirace není; to je pro mě překvápko, že to na ně Oriflame píše. Asi bych si ho taky nevšimla.
Mám i voňavky přes deset let starý, a myslím si, že nejdůležitější opravdu je to, aby byly skladovaný ve tmě. Jestli je půl roku otevřená a zacházelo se s ní slušně, tak bych se nebála :)
(kdo ví jak dlouho to skladujou v kamenkách, to můžou bejt fakt roky starý vůně, a jak moc vlastně, nikdy nezjistíš…)

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Fleur  17.02.12 12:26

Pokud vůně není zkažená, tak bych to neřešila (a datum expirace se nevylučuje s tvrzením prodávající, že vůni má otevřenou půl roku).

jaccckie9
sv. Parfema z Kecálburgu 2019 příspěvků 17.02.12 12:29

blebleska…máš možnosť vôňu pani vrátiť…alebo si ju necháš a vypoužívaš…Ja by som jej ju vrátila…A kúpila by som si novú…Ja by som sa bála alergie na pokožke, mám ju citlivú…A už aj z princípu, by som ju vrátila…Aj keď nejde o vysokú sumu…Keby som sa tou vôňou nastriekala, nemala by som z nej dobrý pocit…

Na poličce 13 parfémů 193 miniatur 44 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25900 příspěvků 17.02.12 12:32

Píšeš, že vůně voní pěkně… neřešila bych to, souhlasím s Leishou a Fleur.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

blebleska
sv. Parfema z Kecálburgu 2146 příspěvků 17.02.12 12:45

No tak samozrejme pokud byla vune skladovana v poradku a byla otevrena az pred pul rokem,tak by to snad melo byt ok… Ja se vsak obavam toho, ze vune je otevrena mnohem dele,treba i ty tri roky a prodejkyne mi tvrdila neco jineho jen kvuli toho, aby edp prodala… Taky me napadlo, jak tady pise jaccckie9;abych nemela nejakou alergickou reakci atd… No necham si to projit hlavou a uvidim..ja jsem psala,zatim voni ale stve me to,ze budu mit stale pocit,ze ji musim co nejdrive zlikvidovat at se mi nezkazi…a to je u me problem,vuni mam 18 a rada je stridam…

jaccckie9
sv. Parfema z Kecálburgu 2019 příspěvků 17.02.12 12:50

Nech už spravíš akokolvek, blebleska, iste je to fajn ponaučenie do budúcna…Ono je to ozaj riziko kupovat na mimibazari…Teda, aspoň ja som taka nedôverčivá ;) Ak si ju aj necháš, tak šup-šup rýchlo minúť…ooo, ale ako k tomu prídu ostatné vône na Tvojej poličke? :oops: :D

Na poličce 13 parfémů 193 miniatur 44 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

blebleska
sv. Parfema z Kecálburgu 2146 příspěvků 17.02.12 12:54

No prave,jak k tomu prijdou ty ostatni ;-)..... Na mimibazaru jsem nakoupila poprve a asi naposledy… Vune mi vonela u kamaradky a tak jsem si ji chtela take poridit ale nechtelo se mi davat snad 700kc za vuni z oriflame,prece jen,za takovou cenu bych urcite poridila neco lepsiho :-)… Takze jsem hledala po inzeratech a nasla ten na mimibazaru…

barbucha  17.02.12 13:00

Aby se ti mezitím nezkazily, ty ostatní :mrgreen: Má Avon a Oriflame nějakou zvýšenou kazivost?
Jinak: Podle tebe je vůně v pořádku (a o alergii bys už dávno věděla - neříkej, že jsi ji ještě nezkoušela na kůži) - takže pokud se nejedná o flakon 200ml, budeš ho mít vypotřebovanej za chvilku… souhlasím s předřečnicemi, že bych to nechala být. Žádná újma ti totiž očividně nevznikla ;)

tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4616 příspěvků 17.02.12 13:17

Flakon Diamond Musk je 50 ml a ani v ní asi těch 50 není, když už byla používaná. (Mám ji a ani jsem nevěděla, že je na ní datum spotřeby.) Jestli je v pořádku, jak říkáš, tak ji používej a neřeš to. Není to žádná pecka ani dlouhodobý držák, takže ji určitě spotřebuješ brzy. Když ji nebudeš přechovávat na slunci a u nějakého tepelného zdroje, tak se určitě v nejbližší době ani nezkazí.
Stejně jako Leisha mám některé vůně i desítky let staré a načaté (nedávno jsem tu psala o Clin d´Oeil, která má už jistě více než 20 let, a ještě starší mám Graffitti Vanilla a Toscu, což je dokonce jen kolínská, a nic jim není.

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů

blebleska
sv. Parfema z Kecálburgu 2146 příspěvků 17.02.12 13:34

No je skoro plna,byla pry jen vyzkousena… Mate pravdu,pokud ji vyplytvam rychle tak to snad bude ok,budu se tim polevat :-D.....a ostatni se mi prozatim snad nezkazi,vse na policce mam max z lonska ;-)…na kuzi jsem ji samozrejme zkusila,nastesti zadne zcervenani… A co se tyka vysoke kazivosti avonu nebo oriflame,tak nevim…z oriflame jsem nikdy vuni nemela a u avonu se mi nikdy nic nezkazilo ale nemela jsem zadnou vuni moc dlouho…

blebleska
sv. Parfema z Kecálburgu 2146 příspěvků 17.02.12 13:37

No jeste, ze za ni chtela tak malo,jinak by me to stvalo daleko vice… Proste me jen znepokojilo to datum spotreby no…

IvKa
Parfémová maniačka 572 příspěvků 17.02.12 13:42

Taky musím upozornit, že to určitě není BIO, ani EKO. Datum nedatum.

Na poličce 57 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

blebleska
sv. Parfema z Kecálburgu 2146 příspěvků 17.02.12 13:45

Muzete mi prosim objasnit, co znamena,ze to neni bio nebo eko?

Fleur  17.02.12 13:50

Ivka tím myslela, že vůně od Oriflame nepředstavují produkty v bio kvalitě či deklarované jako ekologické, takže v nich zcela určitě budou konzervační látky, které je chrání před zkažením.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist