Vůně s kosatcem a fialkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4741 příspěvků 25.12.07 08:42

Všimli jste si, že parfuméři uvádějí na trh vůně, kterým ve složení dominuje kosatec a fialka? Tuto kombinaci vidím v novinkách 2007 v L´Artisan Iris Pallida, L´Occitane Iris, v Dioru Passage No.8, samé niche značky. Moc by mě zajímalo porovnání, kdo z nich vyhrává v originalitě a jak který z nich tyto dvě složky pojal, ale vzorky Passage No.8´ještě asi nejsou k mání.

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 25.12.07 11:00

Jj, je to teď takový chvilkový trend. Ještě si tam přidej mainstream - třeba Omnii Amethyste (i když ta je spíš do šeříkova) nebo Iris Noir.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 25.12.07 16:11

Myslim, ze je o viac o kosatci ako fialke - fialka sa len hodi ku kosatcu. Guerlain robi kosatcovo-fialkove vone uz veky (LHeure Bleue, Apres LOndee)
Je to asi len chvilkovy trend, ale mne sa paci. Kosatec nikdy nebol v centre pozornosti a je to taky distingvovany ton. Aj ked zatial som nenasla kosatcovy soliflor, co by som mohla nosit. (Hiris na mne vonia ako umela hmota, Iris Nobile je prilis maslova)

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4741 příspěvků 25.12.07 17:04

Je rozdíl ve složení edt a edp u Iris Nobile? Píši si seznam vzorků, abych zjistila, že musím s těžkým srdcem nejméně polovinu odmávnout :)

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 25.12.07 22:05

Taky jsem si toho všimla, jak je překosatcováno. Jsem na tom podobně jako Benvenuta, příliš mi nesedí - Hiris se mi taky nelíbil a Iris Nobile mi připomíná typem Poeme a Chloe Narcisse, a ty jsem obě měla, a už nemusím. Moc pěkný je Ysatis Iris. A dneska jsem zrovna koukala na limitku Guerlain L'Instant Iris. Neznáte ji někdo, prosím? Nepodařilo se mi k ní najít žádnou recenzi.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 25.12.07 22:34

zdensy - nějaký rozdíl tam bude. Problém je v tom, že sama nevím, jestli mám vzorek edt nebo edp. Jinak mně Iris Nobile nepřipomíná ani vzdáleně ani Chloe Narcisse ani Poeme - ani jednu z nich bych dobrovolně nenosila - Iris Nobile ano - Iris Nobile je „zelený“ kosatec - z těch všech kosatců, co se teď vyrojily mi voní nejvíce - ba více než Iris Pallida od L´Artisana ( a to je pěkně „mastný“ kosatec ). Hiris od Hermes je krásná vůně, ale kosatec v ní vůbec nenácházím - spíš mrkev. Myslím si, že ty kosatce se vyrojily proto, že obsahují takovou zemitě živočišnou - jak říká benvenuta „maslovou“ složku ( podobně jako tuberoza )…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 25.12.07 22:48

Omnia je na mně tak silná - jako chodící zahrada, ale ta nová Iris od L'occitane je nádherná, už jsem o ní psala, moc mile mě překvapila.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4741 příspěvků 26.12.07 10:32

Kerze: Cítíš v Iris Nobile vanilku? Je uvedena ve složení. Bojím se jí jak čert kříže :)

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 26.12.07 11:26
zdensy píše:
Kerze: Cítíš v Iris Nobile vanilku? Je uvedena ve složení. Bojím se jí jak čert kříže :)

Vanilku tam necítím. Zdensy, nechceš si zajít do nějaké kamenky a očuchat pár různých druhů vanilky v parfémech? Fakt nejsou všechny stejné… Někde je vanilka jako hlavní složka jinde jen na proteplení základu nebo doplnění určité sytosti…Třeba Ada Ti určitě poradí, kde je vanilka snesitelná a kde ne…Mimochodem, jestli Ti vadí vanilka, myslím, že Ti nebudou vonět ani tuberózovky - ty jsou hodně omamné a sladké - podke mně víc než vanilka…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4741 příspěvků 26.12.07 11:33

Kerze: Těžkou vanilku cítím v Jil Sander Style a Y.S.L. Cinéma. Kamenky u nás periferii:) mám oběhané a téměř všechny mainstreamy očichané. Počkám na Prahu.

Petra  26.12.07 12:33

to Mirka: Mohla bys prosím tě popsat trochu ten Chloe Narcisse? Zaujal mě a Poeme mám moc ráda. Díky.

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 26.12.07 15:53

Petro, to bude problém. Kytkovky nemám moc ráda a neumím je popisovat. Kámoška si vzala naslepo 10 ml odstřik Chloe, a vůbec jí nesedl, tak jsem si ho vzala, aby jí to tam nestálo (taky jsem netušila, do čeho jdu). Poeme jsem měla, je opravdu krásný, ale jak říkám- kytky nemusím. Ty vůně si jsou typově podobné, omamná kytice květin, u Chloe jen v jiném složení. Já už ho tady mám jen asi 1 ml, klidně bych ti ho bývala přenechala:-)) Jestli bys měla zájem, po Vánocích se vrátí holčina, od které byl, zeptala bych se ti, jestli by ještě prodala odstřik.

Zdensy - v Iris Nobile taky vanilku necítím, dneska mám tedy rýmu… ale pokud tam je, tak tonení to žádný „vanilkový základ“ nebo výrazná těžká vanilka. Já mám vanilku ráda - mám i Eau Vanillers od LOccitane, a Cinemu ani Style taky nesnesu. Takže to, že ti nevoní, třeba ani nemusí být vanilkou.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Petra  26.12.07 16:13

To jsi hodná, ale to nemusíš, já jsem byla jenom zvědavá, protože v parfumerkách není. Ale zaujalo mě, žes napsala, že je podobný Poeme, tak jsem si myslela, že by se mi líbit mohl. Já kytky ráda mám, ale něco jako Poeme jsem zatím nenašla. Teď navíc sháním spíš něco lehčího na jaro, Poeme je docela pecka, na jaro se moc nehodí, je to spíš parfém na večer.

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4741 příspěvků 26.12.07 17:05

Našla jsem odlišné složení Itris Nobile, a to:
hlava - bergamot, dřevo, pačuli
srdce - dubová kůra, květiny
základ - ylang ylang, pižmo
versus databáze, ověřené:
EdT - kosatcové okvětní lístky, kosatcové dřevo, badyán, sicilská mandarinka, kalábrijský bergamot, cedrové květy, pomerančový květ, ambrové krystaly, madagaskarská vanilka,
kosatec, badyán.
A Edp - kosatec, ylang-ylang, větvičník, kosatcový kořen, vanilka, krystaly ambry.

O kosatci ani slovo, pročpak tam píší tu dubovou kůru, aby to nakonec nebylo jak dubová kúra :)

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 26.12.07 17:29

Zdensy - já taky Cinemu nerozdýchám, a to mám vanilku ráda (i když jsem měla období, kdy mě spolehlivě zvedala žaludek). Měla jsem (vlastně ještě mám zbytek) i původní vanilku od L'Occitane, která voněla opravdu jako vanilkový lusk a líbila se mi. Ale Cinema je na mě opravdu moc.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist