Parfém, ve kterém je skořice skutečně cítit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 19.02.08 11:26

Holky, poradíte mi parfém, ve kterém je na počich patrná skořice? Tu vůni miluju, ale nemůžu najít parfém, ve kterém by byla skutečně cítit. Podle složení by Lolita Lempicka L měla obsahovat skořici, bohužel ji tam ale necítím, spíš hlavně vanilku. Vanilku mám ráda, ale jen na dokreslení, ne, abych voněla jako jeden velký vanilkový rohlíček :-) Moje kolegyně nosí Angela z důvodu, že má ráda skořici, ale ta není uvedena ve složení, ani ji tam necítím. A Angel je pro mě příliš sladký. Kdyby vás něco napadlo, budu ráda za každý tip.

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Lůca  19.02.08 11:35

http://ada.konicky.net/…iewtopic.php?…

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 19.02.08 11:38
Lůca píše:
http://ada.konicky.net/…iewtopic.php?…

Díky :-) Špatně jsem se podívala, tohle téma už tu bylo :-) No, asi zkusím Black od Bvlgari, ten neznám a to ostatní mě právě zklamalo.

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 19.02.08 11:39

Skořici cítím ve dvou vůních.V N. Ricci-Les Belles - Delice d'Epices a v Boucheron-Initial,ovšem je mi jasné,že vnímání téhle složky může být individuální a co cítím já,to nemusí cítit druhý,ale za zkoušku stojí.Jako zajímavost přidám,že krásná skořice byla ve Versus od Versaceho,v tom prvním, v placatém,jed­noduchém vtipně vymyšleném flakonku,už se ale nevyrábí,což je škoda,ale snad někde existují nějaké zbytky této vůně,tak tu jako skořicovou můžu doporučit.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 19.02.08 11:50

Z těch co znám je trochu skořice v Safari a v Cheap and Chic od Moschina.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 19.02.08 11:50

Skořicová skrz naskrz by měla být Rousse od Serge Lutense, ale vyzkoušenou ji nemám. Já se skořici vyhýbám jak čert kříži ;). Taky Musc Ravageur od Fréderica Malla je hodně skořicový. Obě vůně jsou ale těžko dostupné :(.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 19.02.08 11:56

Ještě mě napadá Estée Lauder Cinnabar, už podle názvu to musí být skořicový oblak, Kenzo Jungle le Tigre (tam je podle jejích nositelů hodně cítit) a na mě skořice vybafla i z Ralph Hot.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

eva  19.02.08 12:33

klubko:

vůni skořice hledám také: ale už dlouho - bohužel ji nikde moc necítím, ani v těch vůních, které tu ostatní zmiňují. Částečně se dá vyčenichat skořice v Dalím Purplelips Sensuele, ale musí být velká zima: jakmile je nad nulou, do skořice se nerozvine. Delice d'Epices cítím spíš syntetickou skořici a k tomu další koření: do ní byly vkládány největší naděje

Když už skořici, chtěla bych tu pravou skořici, naturální - žádnou umělou s tunou cukru nebo zamíchanou do jiného koření. Bohužel kromě esenciálního oleje jsem skořicovou vůni, nebo kde by alespoň skořice dominovala, zatím neobjevila: tipuju, že by byla spíš k mání v nějakých niche značkách: třeba něco z toho poradí benvenuta nebo Ada.

eva  19.02.08 12:38
Irena píše:
Skořicová skrz naskrz by měla být Rousse od Serge Lutense, ale vyzkoušenou ji nemám. Já se skořici vyhýbám jak čert kříži ;). Taky Musc Ravageur od Fréderica Malla je hodně skořicový. Obě vůně jsou ale těžko dostupné :(.

Skořice v Musc Ravageur od Fréderica Malla je jen podle popisu, nebo na základě vlastního vyzkoušení? Totiž většinou skořice ve složení = žádná reálná skořice ve vůni :D

Kenzo Jungle le Tigre: prodává se vůbec v ČR? Sloní Kenzo znám, ale „tygří“ jsem nějak minula.

Děkuju za odpověď.

eva  19.02.08 12:42

Ve starých příspěvcích jsem se dočetla, že skořice by měla být v Organze Indecence. Tam bohužel cítím hlavně vanilku a vánoční cukroví, nejvíc vanilkové rohlíčky. Cítí v O.I. někdo skořici?

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 19.02.08 12:52
eva píše:
klubko:

vůni skořice hledám také: ale už dlouho - bohužel ji nikde moc necítím, ani v těch vůních, které tu ostatní zmiňují. Částečně se dá vyčenichat skořice v Dalím Purplelips Sensuele, ale musí být velká zima: jakmile je nad nulou, do skořice se nerozvine. Delice d'Epices cítím spíš syntetickou skořici a k tomu další koření: do ní byly vkládány největší naděje

Když už skořici, chtěla bych tu pravou skořici, naturální - žádnou umělou s tunou cukru nebo zamíchanou do jiného koření. Bohužel kromě esenciálního oleje jsem skořicovou vůni, nebo kde by alespoň skořice dominovala, zatím neobjevila: tipuju, že by byla spíš k mání v nějakých niche značkách: třeba něco z toho poradí benvenuta nebo Ada.

To je přesně i můj problém. Vůní, kde je ve složení uváděna skořice, je dost. Ale zatím jsem v žádné (z těch, které jsem zkoušela) skořici necítila. To spíš vanilku, vanilinový cukr, apod. Pro mě to nemusí být ani hlavní vůně skořice v parfému, stačí náznak, ale aby tam opravdu byla cítit, nejlépe v základu. Nejčastěji je v takových vůních v základu cítit právě vanilka a nic než vanilka. To je nuda :-(

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 19.02.08 12:59

Skořice by měla být v Opiu, Amarige Mariage, Baby Doll, ale tam jí necítím, Dolce Vita, tam je cítit dost, Mont Blanc - Femme, Diesel Green a z pánských co znám Black XS Rabanne, Pursuit Dunhill.

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

IvKa
Parfémová maniačka 572 příspěvků 19.02.08 13:03

Já zase cítím skořici z Opia a to docela dost.

Na poličce 57 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 19.02.08 13:22

Hm, hm, holky, díky za rady, asi zkusím to Opium, i když se ho trochu „bojím“ :-) Zkusila jsem ho jednou, pravda, už je to dlouho, a málem mě porazil :-) Musí se s ním tedy určitě opatrně. Ale nedávno jsem se kolegyně ptala, čím tak krásně voní a bylo to právě Opium. Voněla úžasně! Dolce Vita jsem měla, tam jsem skořici opravdu cítila, zároveň ale byla pro mě moc sladká. To bývá ten kámen úrazu. Jinak krásná vůně, nepříliš těžká.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 19.02.08 13:26

Já mám skořici zaznamenanou v těchto vůních:

L'Air du Temps (Nina Ricci) - tam není, skořicový dojem dělá karafiát, intenzita je individuální
Les Belles - Delice d'Epices (Nina Ricci) - vůně je ale moc slaboučká
Lys (Marina de Bourbon) - jen trošku
Dioressence (Christian Dior)
Initial (Boucheron) - poměrně dost
Black (Bvlgari) - tady je to vnímání taky individuální, já jsem cítila hodně skořice, ale takové divné
Youth Dew (Estée Lauder) - ale ta se špatně shání a je to opravdu těžká orientálka
In Leather Woman (Etienne Aigner)
Theorema (Fendi) - tady myslím byla docela výrazná
Organza Indécence (Givenchy) - skořicový cukr s vanilkovým pudinkem :)

Aqua Allegoria Winter Délice (Guerlain)
Madness (Chopard)
Gaultier2 (Jean Paul Gaultier) - tohle je spíš takovej „perníček“ než přímo skořicová vůně
All About Eve (Joop!) - jablko se skořicí, sladkosvěží, trošku umělá
KL (Karl Lagerfeld)
L (Lolita Lempicka) - zase skořicový cukr a vanilkový pudink
Femme de Montblanc (Mont Blanc)
Cheap and Chic I Love Love (Moschino) - ovocenka, než se člověk té skořice dočká, musí vytrpět multivitamínový bonbón
Safari (Ralph Lauren) - tady jí moc nebylo
Sonia Rykiel (Sonia Rykiel)
Alien (Thierry Mugler) - tady taky jen nádech
Jeans (Trussardi) - taky skoro nic
First Love (Van Cleef & Arpels)
Opium (Yves Saint Laurent) - docela hodně, ale bije se s hřebíčkem a mýdlem

a ještě dodám ten Cinnabar.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist