vůně typově podobná Perceive od Avonu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Arome bublinka
Učednice 179 příspěvků 27.12.09 19:32
vůně typově podobná Perceive od Avonu

Máte někdo nějaký typ, hledáme vůni pro maminku přítele, které se líbí Perceive. Napadla mě ihned Kelly Caleche - tj. vůně nesladká s hořkým podtónem. Víte ještě o nějakých dalších?

Na poličce 48 parfémů 2 miniatury 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 27.12.09 21:18

Hmm, tak zrovna tyto 2 vůně se m zdají úplně odlišné. Moje maminka také nosila Percieve, sladký, hladký, hrušky… A když jsme spolu testovaly vzorek Kelly Caleche, tak se nám z toho oběma udělalo zle od žaludku. Kůže, kůže, kůže…

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 51 parfémů

Elvira
sv. Parfema z Kecálburgu 6468 příspěvků 27.12.09 21:37

Pokud hrušky, tak Petite Chérie AG, ale Perceive neznám.

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

paty
sv. Parfema z Kecálburgu 8043 příspěvků 27.12.09 21:46

…v Perceivu tu kůži taky cítím, až moc :?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Arome bublinka
Učednice 179 příspěvků 27.12.09 21:52

No já když si tu Perceive dala dneska na ruku, tak hrušku jsem tam necítila ani náhodou, ale velmi hořké jakoby vlašské ořechy a to opravdo hódně intenzivní. Že by to bylo mojí chemií pokožky? Sladké to tedy nebylo ani maličko - prostě vlašské ořechy mixlé s hořcem nebo chrpou… Tak po hodince se to maličko umírnilo a bylo by to v této fázi pro mne i nositelné.

Kelly Caleche mám docela ráda (musela jsem si na ní také chvilku zvykat), připomíná mi hořké luční květiny, bylinky a seno. Kůži v ní nijak moc intenzivně nevnímám.

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 28.12.09 09:21

Mně Perceive trochu připomíná Ta/If… Možná je to tím pepřem. Hrušky jsem v Perceive snad nikdy nenašla (a s Petite Chérie podobnost neshledávám žádnou) a kůži rozhodně ne. Ovšem jak známo - na každém se vůně rozkládá jinak, takže to by měla testovat spíš ona na sobě… :wink:

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

Arome bublinka
Učednice 179 příspěvků 28.12.09 10:11

No já bych potřebovala tipy spíš na běžně dostupné vůně, které se seženou v českých e-shopech. Samozřejmě, že bychom jí mohli koupit znovu tu Perceive, ale zase si říkáme, že je tolik hezkých jiných vůní. Jde jen o to, abychom při tom nešlápli úplně vedle.
Z nesladkých mírně hořkých mě ještě napadá DKNY Woman nebo Le Monde est Beau. Jako nejméně rizikovou z trojice Kelly Caleche, DKNY Woman a Le Monde vidím Le Monde. Myslíte si to samé?
Ještě doplnění - přítelově mamince je kolem 65 let, je v důchodu a na částečný úvazek pracuje v pokladně divadla. Je kuřačka, takže potřebuje maličko silnější vůni…

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 28.12.09 10:25

Le Monde je určitě nejméně riziková… DKNY Woman je hodně specifická, Kelly Caleche také. A jako dobrá alternativa nesladké a zajímavé vůně by mě napadla také Si Lolita… je také mírně kořeněná jako Percieve a dobře drží…

římanka
Učednice 90 příspěvků 28.12.09 11:51

podle mě je Percieve hodně jasmínová. Já si myslím, že podobná je Yves Rocher Jasmin. A je rozhodně příjemnější, neleze tak do nosu a neštípe jako Percieve.

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 23 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Arome bublinka
Učednice 179 příspěvků 28.12.09 12:35

Tak vida, jak tu vůni každá vnímáme absolutně jinak, já tam tedy žádný byť jen náznak jasmínu nezaznamenala. Shodneme se však v té štiplavosti, ta mi byla také dost nepříjemná (alespoň tu první hodinu než se zklidnila). Tendre Jasmine od YR mám také ráda, jen se bojím, aby to na ní nebylo třeba už příliš sladké. Na druhou stranu je to ale docela držák, alespoň tedy na mě voní určitě tak 5 - 7 hodin.

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 28.12.09 12:39

Taky jsem nikdy necítila v Perceivu žádný jasmín. :) Ani ve složení není… A ta štiplavost bude asi daná tím pepřem… :conf:

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23746 příspěvků 28.12.09 13:09
Bublinka píše:
Tak vida, jak tu vůni každá vnímáme absolutně jinak, já tam tedy žádný byť jen náznak jasmínu nezaznamenala. Shodneme se však v té štiplavosti, ta mi byla také dost nepříjemná (alespoň tu první hodinu než se zklidnila). Tendre Jasmine od YR mám také ráda, jen se bojím, aby to na ní nebylo třeba už příliš sladké. Na druhou stranu je to ale docela držák, alespoň tedy na mě voní určitě tak 5 - 7 hodin.
Tendre Jasmin mi sladký vůbec nepřijde. Mám ho, a používám právě tehdy, když si chci od slaďáren odpočinout. Vůně je to velmi příjemná s nádechem ležérní elegance. 8)
Na poličce 68 parfémů 0 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Fleur  01.01.10 12:57

Perceive mi vždycky připadala jako pepřenka, a to velmi průrazná, možná bych typově podobnou našla v Lacoste Pour femme.

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4116 příspěvků 01.01.10 18:06
Bublinka píše:
No já když si tu Perceive dala dneska na ruku, tak hrušku jsem tam necítila ani náhodou, ale velmi hořké jakoby vlašské ořechy a to opravdo hódně intenzivní. Že by to bylo mojí chemií pokožky? Sladké to tedy nebylo ani maličko - prostě vlašské ořechy mixlé s hořcem nebo chrpou… Tak po hodince se to maličko umírnilo a bylo by to v této fázi pro mne i nositelné.Kelly Caleche mám docela ráda (musela jsem si na ní také chvilku zvykat), připomíná mi hořké luční květiny, bylinky a seno. Kůži v ní nijak moc intenzivně nevnímám.

vlasske orechy i se slupkou jsou z vune citit kdyz je zkazena. Jak dlouho ji uz mas?

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 841 vzorků V tužebníku 46 parfémů

Arome bublinka
Učednice 179 příspěvků 01.01.10 19:19

To nevím jak dlouho jí přítelova maminka má, ale byla to myslím jenom 30ml, tak bych řekla, že jí nemůže mít déle než půl roku - není takový parfémový maniak jako my a nejspíš je to její jediný parfémek. Je možné, že ty ořechy takhle vylezly jenom na mě, kdo ví…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist