Vůně Vánoc

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LaRaina
Nováček 5 příspěvků 10.09.15 20:45
Vůně Vánoc

Ahoj, předem se omlouvám, jestli se tady tohle téma už někde probíralo, ale nikde jsem ho nenašla. Hledám pro sebe vůni na zimu, která mi bude evokovat Vánoce, tzn. bude hřejivá, tulivá, bude vonět jako vánoční cukroví (vanilka, skořice, perníčky). Něco jako Addict, ale na ten má u nás doma patent moje sestra. Tedy ne že by mi zakazovala si ho kupovat, ale na mě prostě nevoní tak krásně jako na ní. Navíc mi v něm drobet vadí ten lékořicový závan, totéž, ale stonásobně více mi vadí i u Slona od Kenza. Lékořice tedy NE. Také nesnesu nic citrusového. Citrusy mi nevoní, vždycky mi přijde, že přebijí všechny ostatní složky parfému a vydrží na mě vonět úplně nesmyslně dlouho a pořád ne a ne vyprchat. Navíc mi ani nepříjdou moc vánoční, ani vhodné do zimy. Poraďte mi prosím něco, co by mi mohlo vyhovovat.

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 12 odstřiků 2 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 6772 příspěvků 11.09.15 15:59

@LaRaina perníčky: Lolita Lempicka L - ta se ale špatně shání. Vanilka: YSL Cinéma, Kenzo Amour, Dolce Vita Dior, Joop! Femme! a spoustu jiných, vanilka je dost častá složka. Skořice: Euphoria Liquid Gold CK.

Na poličce 61 parfémů 1 miniatura 27 odstřiků 292 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Medojedka
sv. Parfema z Kecálburgu 13271 příspěvků 11.09.15 18:28

@LaRaina Fille en Aiguilles : jehličí a kouř z krbu.

Na poličce 97 parfémů 12 miniatur 91 odstřiků 70 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Verda2
sv. Parfema z Kecálburgu 3048 příspěvků 12.09.15 14:58

@LaRaina

OPIUM od YSL
Coco Chanel
Hypnotic Poison Dior
Jil Sander No. 4

Na poličce 33 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

bab58
sv. Parfema z Kecálburgu 6507 příspěvků 12.09.15 17:27

Estée Lauder Cinnabar, jen nevím, jestli je ještě k sehnání. Ta ve mně vždy evokovala atmosféru vánoc, … skořice, hřebíček, kadidlo, snad trochu i vanilka, … krásná kořeněná vůně.

Na poličce 6 parfémů 47 miniatur 11 odstřiků 116 vzorků V tužebníku 7 parfémů

LaRaina
Nováček 5 příspěvků 19.09.15 21:44

Dámy, velice děkuji za rady, některé zmíněné parfémy už znám, ale moc mi nesedly. Např. v Amouru mi ta vanilka přijde hrozně moc umělá a nehřejivá. Dolce Vita, to byla velká láska na první čuchnutí a obrovská nenávist na to druhé. Napoprvé jsem ho zkoušela v příšerných vedrech a voněl úžasně skořicově, vesele, hravě. Na podruhé vyzkoušeno v pošmurném počasí a rozležel se na mě úplně do mýdlova, což vůbec nemusím. Hodně přemýšlím nad Hypnotic Poison – líbí se mi, ale lehoulince mi tam vadí ta mandlová hořkost, přeci jen to není parfém za kačku, tak bych nerada, aby mi po dvou použitích začal lézt na nervy. Hodně mě láká ta Euphoria Liquid Gold, ale nenašla jsem, že by někde prodávali jen vzorek a nechce se mi kupovat naslepo.
Jinak jsem ještě zabrousila do pro mě téměř neznámých vod arabských vůní, které často obsahují vanilku, skořici, hřebíček a další „vánoční“ koření a objednala jsem si pár vzorečků. Ještě jsem je nestihla všechny vyzkoušet, ale z těch co jsem zkusila se mi moc a moc líbí Taj al Arab (karamelovo vanilková mlska) a Shams al Emarat (vanilkové nebe).

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 12 odstřiků 2 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 19.09.15 22:25

@LaRaina
Přimlouvám se za Taj al Arab. Je nádherná (nejen o Vánocích).
Přidávám již založené velmi hezké vlákno: http://www.arome.cz/…tromu-35614/ :kytka:

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

haschm
Parfémová maniačka 557 příspěvků 20.09.15 00:53
@Lucinela píše:
@LaRaina
Přimlouvám se za Taj al Arab. Je nádherná (nejen o Vánocích).
Přidávám již založené velmi hezké vlákno: http://www.arome.cz/…tromu-35614/ :kytka:

No já ji objevil nedávno a hned mě napadly Vánoce-vánoční stůl plný cukroví .Docela mi přijde i unisex a to už je u mě co říct :mrgreen:

Na poličce 61 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 81 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Makiiii
sv. Parfema z Kecálburgu 2948 příspěvků 20.09.15 10:56

Pro mě je vánoční vůní jednoznačně Lko Lolity Lempicke a VCA Orchidée Vanille :srdce:

Na poličce 21 parfémů 0 miniatur 38 odstřiků 298 vzorků V tužebníku 4 parfémy

mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 6772 příspěvků 20.09.15 13:37

@LaRaina Euphorie ti můžu vzorek poslat, když tak napiš sz.

Sicilanka
Znalkyně 264 příspěvků 25.09.15 20:51

Orientální Kenzo Jungle Elephant, tu bych servírovala i místo vánočního cukroví:-)

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Jitka77
Parfémová maniačka 904 příspěvků 25.09.15 22:48

Lalique Le Parfum jsou autentické vanilkové rohlíčky

Na poličce 27 parfémů 4 miniatury 13 odstřiků 116 vzorků V tužebníku 0 parfémů

mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 6772 příspěvků 26.09.15 10:11

@Sicilanka Vážně? Na mně by v tom cukroví tedy byl přidaný pendrek, a to v množství větším než malém :mrgreen: Ale Slona mám ráda, jen musím šetřit s aplikací.

Sicilanka
Znalkyně 264 příspěvků 26.09.15 20:53

@mmaat
Vážně! Vůni hodnotím komplexně, nikoli po složkách - prostě mi přijde „vánoční“ a silná je na mě akorát.

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 6772 příspěvků 27.09.15 11:40

@Sicilanka no proč ne, na každém se rozleží trochu jinak. A taky nehodnotím po složkách, pořídila jsem si ji v době,kdy jsem ze složek dokázala identifikovat tak maximálně citrusy a vanilku :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist