Vůně versus chuť

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Perrier
Učednice 51 příspěvků 17.07.07 19:22

Milé dámy a pánové,

minulý týden jsem od své velmi dobré kamádky dostal jako dárek exkluzivní belgickou čokoládu Dolfin. Tato firma vyrábí čokolády s velmi rozličnými příchutěmi, které jsou opravdu dokonalé :-) Čokoláda, kterou jsem dostal byla s příchutí MAROCKÉHO JASMÍNU a ZELENÉHO ČAJE.

Z počátku byla čokoláda velmi dobrá, ale důvod k tomu, abych ji vyhledal i u nás v ČR, jsem neměl. Ovšem velice jsem se zmýlil. Po rozpuštění čokolády na jazyku se mi v ústech rozlinula tak překrásná chuť jasmínu, trošku podbarvená chutí zeleného čaje, že se můj dosavadní názor na čokoládu ihned změnil. Jinak to ani nemohlo dopadnout. Tato chuť (teď mám na mysli počáteční chuť jasmínu, bez čajového „ocásku“) mi totiž přesně, bez jediného náznaku chyby, připomněla vůni No. 5 od Chanelu. Po pomalém a velmi pozorném vnímání chuti v ústech jsem cítil i náznak aldehydů. Byl jsem jako v euforii a nic jiného nevnímal, No 5 mám velmi rád a pokud je jím nějaká žena navoňena, můj nos automaticky zbystří a po oné dámě se musím otočit.

Po chvíli se však do této slastné chuti vmísil jemný zelený čaj a bylo po Chanelu :-)) Avšak tato chuť byla také velmi evokující, ale k ní se mi žádný parfém nevybavil.

Doufám, že jsem vás, milé dámy, pánové, tímto tématem neurazil - myslím si, že vůně a chuť jsou spolu úzce spojeny - a pokud máte podobné zkušenosti a zážitky, byl bych velmi potěšen jejich komentáři.

S pozdravem a přáním příjemných prázdnin a dovolených,

Perrier

Na poličce 5 parfémů 8 miniatur 20 odstřiků 50 vzorků V tužebníku 17 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 17.07.07 20:15

Salivujem.

Tak ak ju vyhladas, daj vediet, kde.
Velmi zaujimavy prispevok :)

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Silis
Učednice 200 příspěvků 17.07.07 20:45

Benvenutko, „salivujem“ je uplne perfektni slovo:)) Chvilku jsem premyslela, jestli to neznamena „plivu na to“, ale rekla jsem si, ze to bys asi nenapsala, a hned mi doslo, cos myslela. To se tak nekdy behem okamziku prezene hlavou plno myslenek:) Hmm, jinak tema cokolada mi pripomnelo tu, kterou jsem ted objevila ja, je bozska. Fair trade cokolada s pralinkovou naplni, uz jsem sporadala dve (behem mesice, ne dneska), a zitra budu muset pro treti. Takze taky salivujem. Ale to jsme trochu OT.
K tematu vune a chut - jsem ted v ocekavani vzorku vune Arabia od Lutense, ktery pry voni jako trh s korenim a indicka a arabska kuchyne dohromady. Tak se tesim.

Na poličce 28 parfémů 6 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Vevie
Znalkyně 345 příspěvků 18.07.07 13:19

Mně hodně vůní evokuje chutě, spíš než třeba barvy. Právě s vůněma, které jsou vyloženě „jedlé“ mívám problém. Různé vanilkové krémy, koření, perníčky aspol. se mi třeba na počich líbí, a chodit bych v nich nechtěla.

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 7 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

jejdajaja
Nováček 8 příspěvků 30.07.07 09:40

Já mám doma zase 24 od Hermese a ta mi voní - „chutná“ jako máminý zákusek z takových perníkových plástů :lol: prostě když si k ní přivoním cítím na jazyku chuť těch výborných perníkovo-medových plástů :) snad bych i zhubla, kdybych se voněla jen 24 :cool: :D

Na poličce 13 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Kača  19.09.07 11:35

Mě se zase pravidelně stane,že jakmile se navoním Nilem od Hermés,a ten se trochu rozvine,mám obrovskou chuť ho sníst.Normálně bych se sežrala..Ale nevím,CO mi tam tak chutná!!Citrónek sice voní krásně,ale ten to není..Mango,puš­kvorec?Nevím,a­le každopádně mám pak vždycky chuť spíš na ovoce nebo zeleninu-takže pro mě je to dietní vůně!Mám chuť na čokoládu?Tak honem přestříkat Nilem a hurá na salát s citronovou zálivkou!:-)

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 19.09.07 15:08

To je aroma zeleneho nezreleho manga. Resp. jej interpretacia cez nos J.C Ellenu, lebo to ovocie vraj rychlo po odtrhnuti straca vonu.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

svatka  20.09.07 11:37

Já mám taky moc ráda ty jedlé vůně. Dřív jsem z nich měla strach, ale teď vím, že chlapi je preferují víc než květinky. Nojo, jsou to materialisti. Já přímo to jídlo vidím. Např u Diesel Plusplus: mléčná karamelka. Initial Boucheron: marcipán se skořicí. A pak na to jídlo ještě ke všemu dostanu chuť.

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23746 příspěvků 28.10.09 21:18

Jj, i mě se stává, že jakmile ucítím nějakou gurmánskou pecku, dostanu chuť na něco sladkého. :roll: :P

Na poličce 68 parfémů 0 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 28.10.09 21:44

Ježiš. teď jsem málem reagovala na svůj vlastní příspěvek :roll:

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém

Pegas
Nevyléčitelná závislačka 1219 příspěvků 28.10.09 22:20

svatka: teraz si ma namôjdušu riadne rozosmiala :lol: dík

Na poličce 50 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 28.10.09 22:37

To jsem ráda, doufám, že nemáš starosti a trápení.

Pegas
Nevyléčitelná závislačka 1219 příspěvků 29.10.09 01:05
svatka píše:
To jsem ráda, doufám, že nemáš starosti a trápení.

No, kto nemá? Len rozmýšľam, čo ťa asociovalo na takúto otázku. Už ťa tu čítam 100 rokov a mám pocit, že ťa poznám 100 rokov, teda a nielen teba. :wink:

Na poličce 50 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 29.10.09 23:08

Aha, zapomínám slovensky. čítala som: „moju dušu“ a nie: „namojdušu“ (zabudla som, ako sa píše ta strieška.)

Arome danka
Znalkyně 293 příspěvků 31.10.09 17:15

Tiež mám rada „svatkyn“ humor .

Často sa tu veľmi nasmejem.
Doporučujem vyhlásiť súťaž vo vplyve jednotlivých web stránok na psychyskú pohodu ich návštevníkov. Arome by obsadilo popredné miesto.

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 14 odstřiků 80 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist