Vůně z ebay

chavah 18.05.13 14:42

Vůně z ebay

Mám dotaz k vůním zakoupeným na ebay?Prodejce je z USA a hodnota vůně je asi 400 Kč, poštovné cca 250 Kč.Jaká je pravděpodobnost napálení cla a DPH?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Madelane 19.05.13 14:09

@chavah Žiadna. Predsa platíš dopredu cez PayPal, teda konečnú sumu, vrátane všetkých poplatkov, vieš hneď.

chavah 19.05.13 14:11
@Madelane píše:
@chavah Žiadna. Predsa platíš dopredu cez PayPal, teda konečnú sumu, vrátane všetkých poplatkov, vieš hneď.

ze zemí mimo EU je u zboží nad 22 E v tuzemsku vyměřen doplatek DPH.Takže pravdu nemáš.

Madelane 19.05.13 14:19

Hovorím z vlastnej skúsenosti. Nakupovala som cez ebay už aj z USA, no neviem si to predstaviť hlavne z dôvodu, že sa to platí dopredu, alebo si to inak myslela? :think:

chavah 19.05.13 14:22
@Madelane píše:
Hovorím z vlastnej skúsenosti. Nakupovala som cez ebay už aj z USA, no neviem si to predstaviť hlavne z dôvodu, že sa to platí dopredu, alebo si to inak myslela? :think:

Mám na mysli, že zboží + poštovné činí částku, kterou platím prodejci.Pokud je však balíček dražší než 22 euro, může mi být na celní poště vyměřeno DPH.To nemá s částkou zaplacenou prodejci nic společného.

RoSa 19.05.13 17:38

@chavah Do těch 22€ započítávají i poštovné, takže to asi překročíš…

chavah 19.05.13 17:40
@RoSa píše:
@chavah Do těch 22€ započítávají i poštovné, takže to asi překročíš…

No právě - mě se jedná o bdělost celníků vůči všem balíčkům ze zahraničí.

Juana 19.05.13 18:34

50:50 nekdy chetnou a nekdy ne pozadej at tan kvuli celnikum napise kosmetika za 20 dolaru tim svou sanci zvysis

Ef 19.05.13 18:39

@chavah Kdyz je prodejce vstricnej jde se s nim domluvit aby na balicek udal mensi cenu ;)

chavah 19.05.13 18:43
@Ef píše:
@chavah Kdyz je prodejce vstricnej jde se s nim domluvit aby na balicek udal mensi cenu ;)

Co když budou chtít doložit výši uskutečněné platby? To neokecám.

Ef 19.05.13 18:52

To nevim. Ja nemela vevnitr fakturu, tu mi prodejkyne poslala emailem (nebyl to nakup pres eBay ale pres eshop v USA, parfem stal tusim 60euro, na baliku uvedena hodnota zbozi 11dolaru). Nebo se domluvit aby to napsal prodejce jako darek, soukromou postu, to by neslo?

chavah 19.05.13 18:56
@Ef píše:
To nevim. Ja nemela vevnitr fakturu, tu mi prodejkyne poslala emailem (nebyl to nakup pres eBay ale pres eshop v USA, parfem stal tusim 60euro, na baliku uvedena hodnota zbozi 11dolaru). Nebo se domluvit aby to napsal prodejce jako darek, soukromou postu, to by neslo?

na celní poště si na dárky,myslím, moc nehrajou :mrgreen: .Zase tak moc to nepotřebuju, než ty problémy a další výdaje.

Ef 19.05.13 19:03

To nevim, verim ze na soukromou postu celni sprava nema tolik casu jeden dva parfemy jako darek preci dostat muzes. Ale jestli jde o neco mensiho asi bych to nechala lezet. neni moznost objevit ten samej parfem v Evrope?

chavah 19.05.13 19:05
@Ef píše:
To nevim, verim ze na soukromou postu celni sprava nema tolik casu jeden dva parfemy jako darek preci dostat muzes. Ale jestli jde o neco mensiho asi bych to nechala lezet. neni moznost objevit ten samej parfem v Evrope?

je, jenže dráže.Je to Ombre Rose, který byl nedávno běžně dostupný i u nás a najednou zmizel.

Juana 19.05.13 20:43

Kdyz dolozej tak zaplatis. Ja mela dukazy ze to byl opravdu darek a bylo mi to plat prtny.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Další podobná témata podle názvu

Reklama

Reklama

TOPlist