Potřebuji změnit vůni, jak mám správně vybrat?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Luciška1
Znalkyně 317 příspěvků 02.02.16 21:39
Vy určitě poradíte...

Ahoj, hezký večer přeji.

Mám pocit, že potřebuji změnit vůni. Dosud nejvíc používám zelenou Chloé L´eau de Chloé. V létě vystřídám s Bvlgari Eau Parfuméé Au Thé Blanc. Někdy koupím něco jiného, ale není to ono (Kenzo L´eau par Kenzo…)

Zašla jsem do místní parfumérie a prodavačky mi nabídly Versace Bright Crystal Absolu, Miss Dior Le Parfum, Lancome Trésor in Love a pak ještě další asi 3 vůně, které jsem přešla bez povšimnutí.

Tak nějak byly všechny naprosto mimo mísu a ani jedna myslím nespadala do kategorie vůní, které používám.

Poradíte mi prosím tady?

Děkuji :D

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

ijáček
Znalkyně 407 příspěvků 02.02.16 21:54

Mohla bys trochu specifikovat své požadavky? Chceš podobnou vůni těm, jaké používáš nebo bys to chtěla úplně změnit?

Na poličce 14 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 31 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Luciška1
Znalkyně 317 příspěvků 02.02.16 22:06

Určitě bych se nechtěla příliš odchýlit od výše zmíněných. Nemám ráda sladké, těžké vůně, ale ani příliš svěže citronkové vůně. Možná svým způsobem tíhnu i lehce k pánským…Bvlgari je unisex (i když asi více dámský), líbí se mi Bottega Veneta a nevím, zda si někdo vzpomene jak voněl dámský Armani City Glam (starorůžový váleček)…to byla má láska veliká a mrzelo mě moc, když ji přestali vyrábět.

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5742 příspěvků 03.02.16 06:51

Možná by se ti mohly líbit tyhle:
Eau des Merveilles (Hermès)
Si Lolita Eau de Toilette (Lolita Lempicka)
Omnia Crystalline (Bvlgari)

A fragrantica napovídá, že Emporio Armani City Glam se podobá vůni Chypré Fruité (Montale Paris). Ale to nemůžu posoudit. Bohužel ani jednu neznám. :think:

Na poličce 50 parfémů 18 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Luciška1
Znalkyně 317 příspěvků 03.02.16 07:54

Moc děkuju…od Hermés se mi líbí Sur le Nil. :D
Na Lolitu kouknu. A děkuji za typ na podobnou vůni se City Glam :* .

Mmch. Omnii mi prodavačky nabídly též, ale nedělají mi dobře bílé květiny.

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 03.02.16 10:56

Mohla bys vyzkoušt Chanel Christalle eau Verte, Prada infusion Iris, pokud něco výraznějšího třeba na večer tak třeba Diane von Furstenberg Diane, zkus třeba i vůně od Sisley - eau du Soir i Soir de Lune, CIty Glam mám a troufnu si říct, že z toho co znám není tak nějak podobná ničemu …zkusím ji ještě pořádně otestovat

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Lillly1
Znalkyně 263 příspěvků 03.02.16 11:02

A co třeba tyto vůně? Traversée du Bosphore L'Artisan, Gucci By Gucci, Angel Garden of Stars - Peony / Pivoine, Shalimar Parfum Initial L'Eau, Modern Muse Chic Estée Lauder..?

Na poličce 44 parfémů 0 miniatur 30 odstřiků 522 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Luciška1
Znalkyně 317 příspěvků 03.02.16 20:35

Děkuji za typy :D .

Právě, že City Glam se nepodobá podle mě nic…alespoň jsem na nic nenarazila.

zwillinge
Učednice 55 příspěvků 04.02.16 18:11
Rafinesse

Ahoj, pamatuje si z vás někdo na vůni Rafinesse tak z ranných 70. let výroba údajně východní Německo, dle mojí mamky která má nosánek na samý topovky to byla úžasná vůně (rafinovaně mýdlová ale ne tuctová) vzpomenete si někdo ??

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 2 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 21119 příspěvků 04.02.16 18:36
@Luciška1 píše:
Děkuji za typy :D .Právě, že City Glam se nepodobá podle mě nic…alespoň jsem na nic nenarazila.

Ráno jsem při jiné příležitosti (City Glam pánská, již nesu na sobě) zjistil, že tato níže se jí PRÝ podobá.
Týž názor se vztahuje k pánské City Glam vs Cool Grey Man.

Na poličce 622 parfémů 130 miniatur 657 odstřiků 989 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Henri
sv. Parfema z Kecálburgu 2826 příspěvků 05.02.16 09:30

@Lillly1 @Luciška1
To se mi zda dost mimo uvedene pozadavky,. 8o

Ja bych navrhla Tuscan Soul od S. Ferragamo, treba i cK One(ta mi prijde dost podobna Tuscan Soul), dale souhlasim s Cristalle Eau Verte, od Bvlgari zkusit jeste zeleny caj, neskodne zelene vune Versace Versense, Miss Dior Cherie L ´ Eau a pokud mas rada docela dost specifickou zelenou Chloe, tak podobne zajimava je pro me DKNY Women. :mavam:

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Henri
sv. Parfema z Kecálburgu 2826 příspěvků 05.02.16 09:39

A jeste me napada Lancome O Qui nebo Annick Goutal Mandragore.

Zkus taky mrknout do vlaken typu „zelena vune“, „bilo-zelena vune“, bylinkova vune, unisex apod. Tam ziskas urcite plno uzitecnych tipu.

vanity
Parfémová maniačka 870 příspěvků 05.02.16 09:44

…alebo kamennú parfumériu, dáme tisíc typov vôní, čo by sa mohli páčiť a nakoniec skončíš len tam .Veľa šťastia. :mavam:

Na poličce 19 parfémů 4 miniatury 10 odstřiků 50 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Henri
sv. Parfema z Kecálburgu 2826 příspěvků 05.02.16 09:48

@vanity
Tak tam Luciska jiste skonci, ale je dobre byt uz trochu pripraven. :mrgreen: Jelikoz ji prodavacky na jeji pozadavky zelene, lehke az unisex vune nabidly Miss Dior Le Parfum :roll: nebo Tresor In Love, tak se fakt nedivim, ze hleda informace jinde. :nevim:

vanity
Parfémová maniačka 870 příspěvků 05.02.16 10:02

@Henri veď áno, ale kde zoženieš takú Annick Goutal? U nás by po mne pozerali ako na vyšitú, ani s Toscan Soul by som to veľmi neskúšala , nakoľko je napríklad v našom meste nedostupná, podobne Chanel Cristal eau verte,
bez šancí, ten si len tak predstavujem…
V tej kamenke majú sviežich necitrusoviek až- až. Lancome nie je zlá voľba :think:

Na poličce 19 parfémů 4 miniatury 10 odstřiků 50 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist