Výběrové řízení - personalistika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 04.09.12 15:51
Výběrové řízení - personalistika

Milé aromačky,

odvažuji se na vás „drze“ obrátit s pomocí o radu. Brzy budu absolvovat výběrové řízení na pozici „Personální pracovnice - nábor, výběr pracovníků“. Věřím, že se mezi vámi určitě najdou zkušené personalistky, které mají na starosti právě tento „výsek“ z personalistiky. Jako personalistka jsem působila 6 let, ale teď jsem pracovala několik let ve školství. Ve svých předchozích zaměstnáních jsem měla na starosti celou agendu od výběru, přijímání, proškolení, ukončení prac. poměru, spolupráce se školami atd. Jsem na rozpacích z toho, co se ode mě očekává, resp, co bude vedení zajímat. Stručně řečeno, budu ráda za jakékoli tipy a vychytávky, úskalí, která na mě můžou čekat. Není to forma Assesment Centre, ale „normální“ VŘ. Samozřejmě se orientuji ve změnách v Zákoníku práce. Možná by mi i pomohlo, jakou osobnost si management představuje na tuto pozici (jedná se o spolupráci s ostatními personálními pracovnicemi). Většinou jsem totiž byla u VŘ připravená, aktivní, spolupracující, chovala se týmově a nakonec stejně vybrali někoho, kdo byl dle mého názoru méně připraven. :nevim: Jedná se o velkou výrobní firmu, kde jsou hlavní cílovou skupinou pracovníci výroby (řemeslníci, pomocní dělníci).

Budu vám moc vděčná, pokud si některá z vás najde chvilku. :kytka:

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů
Reakce:

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 04.09.12 20:35

Ahoj, neumím ti asi dobře poradit, ale zrovna jsem byla na jednu (odlišnou) pozici v HR přijata. Řekla bych, že tvůj přístup byl správný, asi pak záleží na sympatiích u konkrétních lidí. Já jsem teď v prvních dnech hlavně upozorňována, že se musím usmívat, aby si zaměstnanci mysleli, že nic pro mě není problém a že je se mnou snadné komunikovat. Jedná se taky většinou o dělníky - méně kvalifikované pracovní síly. Pak taky záleží, co je to za firmu a jaká je tam kultura (třeba zahraniční firmy bych řekla ještě víc očekávají přesčasy, flexibilitu a nadšení pro věc než české).

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 371 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist