Výchova a starost o děti výhradně ženská záležitost ??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 28.01.09 13:48
Výchova a starost o děti výhradně ženská záležitost ??

Co si o tom myslíte vy :?: :wink:

Už jsem se setkala se spoustou názorů.. Podle mého i moudrá matička příroda to zařídila tak, že se většinou o mláďata starají oba rodiče a věděla proč.
Setkala jsem se jednou i s názorem ženy, že partner v tomto směru není žádná berlička, což mne celkem překvapilo. Myslím si, že touha po dětech je většinou oboustranná a i při početí u toho byli oba dva..
Při výchově by neměl chybět jak mužský, tak ani ženský element, protože je to pro zdravý a dobrý vývoj dítěte moc důležité 8)

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 28.01.09 13:50

Já jsem jasně příteli řekla, že pokud někdy bude chtít mít děti, tak (vzhledem k tomu, že zřejmě naše platy budou přibližně stejné) budu na mateřské cca rok a půl já a potom cca rok a půl on.
Souhlasil, asi mu nic jiného nezbyde :-)

Možná jsem naivní, ale vážně bych chtěla, aby měl muž k tomu miminku pevnější vztah, aby se o něj uměl postarat. Stejně bude muset, když třeba někam vypadnu (babičky ani chůvy u nás asi fungovat nebudou).

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 28.01.09 13:52

Pro výchovu především dcery je podíl otce naprosto, naprosto nenahraditelný. Dítě je plod OBOU a tak jej mají vychovávat oba. I když matka pečuje v prvních letech více… I když, dnes bych řekla, že je to spíše otázka peněz…

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Marianna
sv. Parfema z Kecálburgu 4047 příspěvků 28.01.09 14:16

O naši dceru (1,5 roku) se od začátku staráme oba - já i manžel. Byl při „výrobě“ (IFV), byl při porodu, umí přebalovat, krmit, oblékat, uspávat … a hlavně si s ní umí úžasně hrát. :D Jinak si to představit ani neumím a nechci. Vybrala jsem si toho nejlepšího tatínka na světě. Věděla jsem, že na péči o dítě nebudu sama a kdybych o tom nebyla přesvědčená, tak bych do toho snad radši ani nešla. Myslím, že v péči o dítě je mezi mužem a ženou jediný rozdíl - pánové nemají prsa (tedy mléčné žlázy), tudíž nemůžou kojit. :lol:

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 5 parfémů

Arome Šárka02
Parfémová maniačka 728 příspěvků 28.01.09 14:22

Přesně tak. Už to není jako dřív, že se muži styděli za city k batolatům či kojencům. Můj manžel také přebaluje, nakrmí dokonce i v noci. Není to žádná plašmuška, je mužný a silný, ale nikdy se nestyděl za to, že se postará třeba i o kojence.
Nemám ráda věty typu „…a pomáhá manžel s dětmi?“ Proč by pomáhal !?! Mě se také nikdo neptá, jestli mému muži s dítětem pomáhám. Je to milované děťátko nás obou a oba se o něj také staráme. Vím, vím, manžel chodí ještě do práce. Ale já také pracuji: starám se o manžela, rodinu, domáctnost … a to není práce zanedbatelná. Myslím, že jsme si oba v naší rodině rovni. Tedy až na ty zmíněné domácí práce. To po něm nechci.
A je nám veselo :banana: .

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 28.01.09 15:08

Určitě oba. Muž sice nenakojí a je fakt, že na jednoho rodiče se dítě přilepí trochu víc, logicky na toho, který s ním je po narození víc doma (obvykle matka), ale jinak může přece dělat cokoli, přebalovat, koupat, uspávat…
Předlohu v přírodě bychom my lidé asi našli u primátů. Ti žijí v tlupách (my máme sice nukleární rodiny, ale stejně máme tendenci sdružovat se do „tlup“ - širší rodina, blízcí kamarádi) a přestože samec se na přímé péči o mládě nepodílí (kojí ho matka a taky ho vozí na zádech), dbá na jeho bezpečí (zkuste zaútočit na gorilí mládě, jeho otec na vás okamžitě vletí :) ), soudí případné problémy uvnitř tlupy a často si s mládětem hraje. Nefláká se nikdo.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 28.01.09 15:20

krásné…je to tak

…někdy jsem měla pocit, že táta ( né můj :wink: ) mi ty pěkné intimní chvilky při kojení i trochu závidí … samozřejmě, muži to dítěti vynahrazují jinak - „po otcovsku“, myslím že takové to „dovádění s tátou“ mámy těžko nahradí …je škoda, když je někde otec jen „na ozdobu“

no, napadají mě občas dost velké blbosti, ale gorilí mládě bych teda nedrážidla :wink: :D

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 28.01.09 15:25

Jednoznačně oba. Dítě vždy určitým způsobem strádá, když chybí jeden rodič. Sestra mého muže se v létě rozvedla. S bývalým manželem má úžasného tříletého chlapečka. Když jsme u ní na návštěvě, malý dovádí hlavně s mým mužem, i když u jiných kamarádů s dětmi se ho drobečci většinou spíš bojí :) a mazlí se se mnou. Tady ale nemívám moc šancí, protože klučina se nemůže nabažit toho mužského elementu :) A když odcházíme, nechce ho pustit :(

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 28.01.09 15:32

Klubko to znám a pak se vrhají na všechny co jsou rodu mužského :wink:

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 28.01.09 15:36
Šárka píše:
Přesně tak. Už to není jako dřív, že se muži styděli za city k batolatům či kojencům. Můj manžel také přebaluje, nakrmí dokonce i v noci. Není to žádná plašmuška, je mužný a silný, ale nikdy se nestyděl za to, že se postará třeba i o kojence.
Nemám ráda věty typu „…a pomáhá manžel s dětmi?“ Proč by pomáhal !?! Mě se také nikdo neptá, jestli mému muži s dítětem pomáhám. Je to milované děťátko nás obou a oba se o něj také staráme. Vím, vím, manžel chodí ještě do práce. Ale já také pracuji: starám se o manžela, rodinu, domáctnost … a to není práce zanedbatelná. Myslím, že jsme si oba v naší rodině rovni. Tedy až na ty zmíněné domácí práce. To po něm nechci.
A je nám veselo :banana: .

Šárko hezky jsi to napsala a dokonce jsem někde četla, že celodenní starost o dítě a domácnost je mnohem náročnější, než zaměstnání. Hlavně z té psychické stránky.. Taky mám někdy pocit, že mě večer povezou do Bohnic, ale to určitě nejsem sama holky, že :?: :lol: Tak už si raději předběžně zajišťuji pro všechny případy, alespoň donášku pomerančů..
Navíc prý se vřískající drobeček vyrovná v decibelech pneumatickému kladivu :shock: :wink:

Arome Šárka02
Parfémová maniačka 728 příspěvků 28.01.09 15:38

Také záleží na tom, jaký ten otec je. Pokud je s dítětem celý den, ale leží u televize, pak má větší váhu ten, který mu věnuje alespoň pět minutek za den.
Mimochodem s tím hraním: já bych si také hrála a moc. Jéje, jak já bych dováděla ! Ale copak můžu ? Do oběda jsem vycucaná jak houba a večer si odpočítávám, kolik ještě let děti budou doma :D . Taková Angelina Jolie má sice pět dětí, ale má kuchařku, čtyři chůvy a dvě uklízečky. No to se to pak s dětmi dovádí za takových podmínek.
Takže u nás je to rozdělené. Maminka na chování, mazlení a tatínek na přísnost a blbnutí. I když já jsem také hodně přísná, jen se ovládám :bang: .

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 28.01.09 15:40

No on je hodně zavádějící ten vžitý termín pro mateřskou - dovolená!
Muži pak mají tendenci se ptát, když přijdou ze zaměstnání - co jsi tu celý den dělala? (Takovým tím tónem - no co si budeme povídat!)
Je třeba, aby si to vyzkoušeli!

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 28.01.09 15:46
[quote:2iky3wgg]…co jsi tu dělala…tak to ano, VRAŽDILA BYCH :twisted: :D :D

jinak, … má známa si vzala pěkného fešáka …časem se však vybarvil coby pěkný macho … když byla těhotná , odmítl jí mj. pomoc s mytím oken ( co kdyby ho viděli chlapi z hospody :shock: )… mají teď už 2 chlapce, ale když vidím, jak občas otráveně stojí co nejdále od svých sáňkujících dětí, myslím si to co už dlouho - vůl :?

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 28.01.09 20:05

Nad tímhle mne ani nenapadlo přemýšlet a myslím, že ani manžela - naše děti miluje - zatím více starší dceru - je to pro něj jednoznačně nejkrásnější, nejroztomilejší, nejchytřejší atd. dítě na světě a ona ho taky naprosto zbožňuje. :wink: Od narození manžel obě dcery koupe a kolikrát vynechá akce v práci nebo sporty, protože se těší na malou ( teď už na obě ), aby s ní mohl dovádět… myslím, že by nejradši i kojil…:wink:

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Fleur  01.02.09 22:37

Tuhle otázky jsem - naštěstí - také nemusela řešit. Dokonce se přiznávám, že první měsíc prvorozeného synka koupal výhradně manžel, protože já jsem se příšerně bála, že mi to namydlené tělíčko (většinou ještě příšerně řvoucí) ve vaničce vyklouzne. A protože tehdy pracoval mimo naše bydliště, tak mnohdy synáček skončil pouze ošmrdlán žínkou na osušce.
Ale mnohem důležitější je spíš ta rovina vztahová - dítě prostě musí cítit, že za ním stojí oba rodiče a že mu jsou k dispozici nejen pro hru, ale i když potřebuje s něčím poradit.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist