Vyroba parfemov a prakticke skusenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

silvermoon
Nováček 8 příspěvků 23.04.09 18:33
Vyroba parfemov a prakticke skusenosti

Chcel by som sa opytat ci ma niekto z vas skusenosti s vytavranim parfemov alebo ci poznate niekoho v Cechach alebo na Slovensku kto ma aj prakticke skusenosti s vyrobou parfemov.
A este jedna otazka, viem mi niekto doporucit web stranky alebo firmu kde by sa dali objednat prirodne zivocisne tinktury (ambra, cibet, pizmo..) v mensich mnozstvach?

dakujem!

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 23.04.09 18:38

eterické oleje nakupuji na www.saloos.cz

Na poličce 12 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 76 vzorků V tužebníku 5 parfémů

silvermoon
Nováček 8 příspěvků 23.04.09 18:48

Ja mam vacsinu olejov z http://www.nobilis.cz/

a teraz som skusil objednat nieco aj z INDIE
ale este stale to neprislo, tak som zvedavy ako to dopadne!

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 23.04.09 18:51

btw pěkná ikonka, Měsíčníku :lol:

silvermoon
Nováček 8 příspěvků 23.04.09 18:54

dakujem! :)

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 23.04.09 18:56

ty se chystáš míchat parfémy? :lol:

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 23.04.09 18:59

Mám za to, že se tu kdysi o doma namíchaných vůních zmiňovala Maricka, dokonce některé umíchané nabízela a nedávno prodávala i vzorečky různých přírodních esencí. Tak se tady třeba ozve, nebo zkus napsat ty jí :wink:

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

silvermoon
Nováček 8 příspěvků 23.04.09 19:05

Vone ma od malicka velmi inspirovali, rad ich pouzivam a rozhodol som sa, ze by som to chcel skusit na zaciatku aspon ako konicek. Minimalne som zacal tym ze chcem poznat ako jednotlive zlozky vonaju sami o sebe a postupne ked sa doplnia aj nejake chemicke znalosti a skusenosti mozno… Nieco som aj skusal ale to chce naozaj skusat skusat a hlavne si myslim trenovat nos.
Rad by som sa porozpraval s niekym z praxe.

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 23.04.09 20:12

Parfumérské fórum je na basenotes. Určitě poradí i zdroj ingrediencí, pokud teda nevadí, že to bude ze zahraničí.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 23.04.09 20:14

Tady asi nikdo z praxe nebude :( Neexistuje mnoho parfémů českého původu, aspoň já vím jen o dvou, a neznám ani českého parfuméra. Nejlepší je hledat informace v zahraničí.
Měsíčku, vřele ti doporučuju zakoupit knížku Essence and Alchemy od Mandy Aftel - doufám, že umíš anglicky - to je skvělá základní příručka pro začínající parfuméry, kteří chtějí míchat z přírodních ingrediencí.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 23.04.09 20:21
Ada píše:
Tady asi nikdo z praxe nebude :( Neexistuje mnoho parfémů českého původu, aspoň já vím jen o dvou, a neznám ani českého parfuméra. Nejlepší je hledat informace v zahraničí.
Měsíčku, vřele ti doporučuju zakoupit knížku Essence and Alchemy od Mandy Aftel - doufám, že umíš anglicky - to je skvělá základní příručka pro začínající parfuméry, kteří chtějí míchat z přírodních ingrediencí.

který dva to jsou?

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 23.04.09 20:28

Já se mimochodem onehdy málem přihlásila na kurs. Pak jsem zjistila, že to pořádá nějaká svoloč, která má web plnej aromaterapie a vůní podle horoskopu a podobných nesmyslů, takže jsem ušetřila MOC peněz.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 24.04.09 12:39

Gentiana: Beata Rajská Move a pak ten vybrační esoteroparfém, co jsme tu nedávno probírali, nevzpomínám si na jméno.

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 24.04.09 13:08
Ada píše:
Gentiana: Beata Rajská Move a pak ten vybrační esoteroparfém, co jsme tu nedávno probírali, nevzpomínám si na jméno.

Jo, ta Hanna Maria nebo Ježíšikriste nebo jak se to jmenovalo. O Beatě Rajské nevim. Nicméně, tuším Liběna Rochová měla cosi jménem Fashion Blue, tak před deseti lety, bílá krabička s modrou krajkou, ale nezkoušela jsem to nebo si to nepamatuju. A Božský Kája si nechal vyrobit jakýsi vlastní pičifuk. Ale možná výrobu outsourcovali.

A koneckonců, co ty všecky živé květy a spol.? :D

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 24.04.09 13:11

A jo, Karel! :) O Liběně zase nevím já. Beatu tu mám ještě vzorek, v pytlíčku… Živé květy se ještě vyrábějí, ale jestli je to „vůně“, to netuším :)

Napadá mě, že jestli by někde mohli něco tušit, tak v Astridu. Tam dřív jela výroba parfémů na plné obrátky, nedivila bych se, kdyby měli nějakého výrobce aromat nebo s někým spolupracovali…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist