Vyroba parfemov a prakticke skusenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

silvermoon
Nováček 8 příspěvků 23.04.09 18:33
Vyroba parfemov a prakticke skusenosti

Chcel by som sa opytat ci ma niekto z vas skusenosti s vytavranim parfemov alebo ci poznate niekoho v Cechach alebo na Slovensku kto ma aj prakticke skusenosti s vyrobou parfemov.
A este jedna otazka, viem mi niekto doporucit web stranky alebo firmu kde by sa dali objednat prirodne zivocisne tinktury (ambra, cibet, pizmo..) v mensich mnozstvach?

dakujem!

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 23.04.09 18:38

eterické oleje nakupuji na www.saloos.cz

Na poličce 12 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 76 vzorků V tužebníku 5 parfémů

silvermoon
Nováček 8 příspěvků 23.04.09 18:48

Ja mam vacsinu olejov z http://www.nobilis.cz/

a teraz som skusil objednat nieco aj z INDIE
ale este stale to neprislo, tak som zvedavy ako to dopadne!

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 23.04.09 18:51

btw pěkná ikonka, Měsíčníku :lol:

silvermoon
Nováček 8 příspěvků 23.04.09 18:54

dakujem! :)

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 23.04.09 18:56

ty se chystáš míchat parfémy? :lol:

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 23.04.09 18:59

Mám za to, že se tu kdysi o doma namíchaných vůních zmiňovala Maricka, dokonce některé umíchané nabízela a nedávno prodávala i vzorečky různých přírodních esencí. Tak se tady třeba ozve, nebo zkus napsat ty jí :wink:

Na poličce 54 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

silvermoon
Nováček 8 příspěvků 23.04.09 19:05

Vone ma od malicka velmi inspirovali, rad ich pouzivam a rozhodol som sa, ze by som to chcel skusit na zaciatku aspon ako konicek. Minimalne som zacal tym ze chcem poznat ako jednotlive zlozky vonaju sami o sebe a postupne ked sa doplnia aj nejake chemicke znalosti a skusenosti mozno… Nieco som aj skusal ale to chce naozaj skusat skusat a hlavne si myslim trenovat nos.
Rad by som sa porozpraval s niekym z praxe.

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 23.04.09 20:12

Parfumérské fórum je na basenotes. Určitě poradí i zdroj ingrediencí, pokud teda nevadí, že to bude ze zahraničí.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 23.04.09 20:14

Tady asi nikdo z praxe nebude :( Neexistuje mnoho parfémů českého původu, aspoň já vím jen o dvou, a neznám ani českého parfuméra. Nejlepší je hledat informace v zahraničí.
Měsíčku, vřele ti doporučuju zakoupit knížku Essence and Alchemy od Mandy Aftel - doufám, že umíš anglicky - to je skvělá základní příručka pro začínající parfuméry, kteří chtějí míchat z přírodních ingrediencí.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 23.04.09 20:21
Ada píše:
Tady asi nikdo z praxe nebude :( Neexistuje mnoho parfémů českého původu, aspoň já vím jen o dvou, a neznám ani českého parfuméra. Nejlepší je hledat informace v zahraničí.
Měsíčku, vřele ti doporučuju zakoupit knížku Essence and Alchemy od Mandy Aftel - doufám, že umíš anglicky - to je skvělá základní příručka pro začínající parfuméry, kteří chtějí míchat z přírodních ingrediencí.

který dva to jsou?

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 23.04.09 20:28

Já se mimochodem onehdy málem přihlásila na kurs. Pak jsem zjistila, že to pořádá nějaká svoloč, která má web plnej aromaterapie a vůní podle horoskopu a podobných nesmyslů, takže jsem ušetřila MOC peněz.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 24.04.09 12:39

Gentiana: Beata Rajská Move a pak ten vybrační esoteroparfém, co jsme tu nedávno probírali, nevzpomínám si na jméno.

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 24.04.09 13:08
Ada píše:
Gentiana: Beata Rajská Move a pak ten vybrační esoteroparfém, co jsme tu nedávno probírali, nevzpomínám si na jméno.

Jo, ta Hanna Maria nebo Ježíšikriste nebo jak se to jmenovalo. O Beatě Rajské nevim. Nicméně, tuším Liběna Rochová měla cosi jménem Fashion Blue, tak před deseti lety, bílá krabička s modrou krajkou, ale nezkoušela jsem to nebo si to nepamatuju. A Božský Kája si nechal vyrobit jakýsi vlastní pičifuk. Ale možná výrobu outsourcovali.

A koneckonců, co ty všecky živé květy a spol.? :D

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 24.04.09 13:11

A jo, Karel! :) O Liběně zase nevím já. Beatu tu mám ještě vzorek, v pytlíčku… Živé květy se ještě vyrábějí, ale jestli je to „vůně“, to netuším :)

Napadá mě, že jestli by někde mohli něco tušit, tak v Astridu. Tam dřív jela výroba parfémů na plné obrátky, nedivila bych se, kdyby měli nějakého výrobce aromat nebo s někým spolupracovali…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist