Výroba vlastního parfému

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

haifa
Nevyléčitelná závislačka 1699 příspěvků 26.02.10 20:50
Výroba vlastního parfému

Milé dámy , moc by mě zajímalo zda li některá z vás někdy tvořila svůj vlastní parfém nebo chce vytvořit , Vytvořit takový parfém není sranda a vyžaduje disciplínu a čas pro kreativitu a , pokud některá z vás již se pokusila vytvořit , ráda bych s epodělila o skušenosti , Sehnat vonné esence a extrakty je docela drahá záležitost , např 1ml čistého vonného oleje z pomerančových květů je za 480Kč asi 25kapek , a td namíchám např základ ,srce hlavu, potom potom nechám uležet zhruba 2 až 6 týdnu podle síly koncentrátu potom přidám srce a nechám další 2 až 4 týdny odstát a nakonec hlava ta jen 2 týdny a nakonec smíchám s 90% lihem po 2 týdnech míchám s destilovanou vodou. To vše další týden a parfém je hotov , pokud někoho to zájímá nebo již tvořil ráda vyměním zkušenosti

Na poličce 89 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 13 vzorků V tužebníku 60 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 26.02.10 23:48

prásknu Gentianu - její Eau d'Calvados (i když to bylo tuhé) voněla moc pjekně 8)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 27.02.10 07:46

Já jsem zkoušela…nebo spíš trochu průběžně zkouším :-)

Ale došla jsem ke zjištění, že olejové parfémy s tou samou kompozicí jsou mnohem lepší (celistvé a uhlazené, nic z toho nečouhá), takže asi pokusy budu směřovat hlavně sem (ony i déle drží, jediná nevýhoda je, že to nejde dávat na oblečení, nanáším jen za ucho a na zápěstí).

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 27.02.10 11:09
derad píše:
prásknu Gentianu - její Eau d'Calvados (i když to bylo tuhé) voněla moc pjekně 8)

Ve čtvrtek jsme měly s gentianou obchodně společenskou seanci a říkala, že došlo ke změně v čichových vjemech a že proces vývoje bude muset pokračovat :D .

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Fleur  27.02.10 16:29

Musím se přiznat, že lidové kutilství mě docela děsí, na poli parfémové tvorby nevyjímaje.

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 27.02.10 17:25

Proč? :conf: Jídlo taky používáš jen připravené od profesionálů, nebo občas něco uvaříš? (jakože to je podobný druh někdy umění, někdy jen potěšení pro smysly). Nenapadlo by mě pokoušet se vyrobit vůně z umělých chemikálií, je to moc chemie a málo kouzla a to ať dělají profíci… :)

Jako hlavní důvod experimentů s vůněmi mám aromaterapii…baví mě vymýšlet kompozice s určitými účinky tak, aby to i hezky vonělo (když už se něčím mazat, tak ať se to dá místo parfému použít :) )

Fleur  27.02.10 17:40

Samozřejmě občas něco uvařím :lol: , ale první roky, kdy jsem s vařením začínala, měla jsem vedle sebe vždy kuchařskou knihu a recept jsem respektovala do poslední kuličky pepře! Tenhle příměr však není nejvhodnější; jehlu a nit také umím držet v ruce, vyspravím díru na ponožce, ale oblečení si nešiju.
Něco jiného je namíchat si směsku do aromalampy podle vlastního gusta, či olejíček do koupele, ale vyrábět „parfém“ - to se mi zdá trochu odvážné. Liquorist Provence prodává celý kufřík s ingrediencemi, skleněnými míchátky, testovacími proužky a zkumavčičkami, ovšem umixovat si z toho nějakou směsku a nazvat to parfémem by mi připadalo stejně legrační, jako když jsme k Vánocům dostávali sadu „Junij chimik“ a v koupelně potom vyráběli mýdlo a pokusničili s lakmusovým papírkem.
Pochopitelně, i naivní umění má své kouzlo, ale v případě parfémů se raději spolehnu na profesionální produkci.

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 27.02.10 18:15

Nojo, holt přístupy jsou různé a je to tak dobře :-)

Já si občas šiju (a nenechávám se zmást tím, že nejsem profík - o sako nebo něco stejně komplikovaného se ani nebudu pokoušet :-) ), šperky sobě vyrábím a při vaření recepty užívám jen jako inspiraci…asi mi chybí ta úcta k autoritám :-)

Jakože existují parfémy, která považuju za umělecká díla a ani ve snu by mě nenapadlo s nima soutěžit…ale moc jich není (a celkem tam ty paralely s jídlem vidím.....například jsou dobré kvalitní čokolády a dortíky sofistikované nejúžasnější, co doma prostě neupečeš, a pak jsou hromady hnusné přeslazené uměle dochucené hmoty co maj ve většině obchodů; doma se dá upéct něco celkem dobrého ale ten vrchol to nebude). Většina profesionální produkce parfémů má hnusnej chemickej ocas, kterej mi zkouší oloupat nosní sliznici.....pak jsou nějaké celkem snesitelné…a pak jsou ty fakt dobré, co jsem ochotná používat.
Takže mi dává smysl si vytvořit vůni, kterou potřebuju.....mému nosu v každém případě přijde lepší než většina profi výrobků :)

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10502 příspěvků 27.02.10 23:11

Souhlasím s Fleur,neradno soutěžit s renomovanými značkami a ani bych to nechtěla a nemám zájem.Vím naprosto jistě,že kdybych třeba podomácku stvořila něco,co je mému srdci milé a zdálo by se mě to senzační,protože jsem to vytvořila já,tak stejně bych si musela přiznat,že v domácí dílně jsem asi nestvořila žádný zázrak!!!! …a tak si za ty vynaložené peníze za experimenty radši koupím osvědčený výrobek a nebudu pokoušet osud a nosy mých bližních :wink:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25858 příspěvků 27.02.10 23:28

Rozumím přístupu Leishi i Fleur. A z jejich příspěvků je ten rozdílný pohled na věc (nejen na domácí výrobu parfémů) patrný.
Myskamuasko - nemyslím, že by Leisha chtěla soutěžit s renomovanými značkami a hrát si na velkého parfuméra. Chce si zkoušet vyrobit něco svého, experimentovat, tvořit, bavit se … proč ne? :wink:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10502 příspěvků 27.02.10 23:41

Mluvila jsem sama za sebe a prezentovala jsem jen svůj názor na věc,netvrdila jsem,že Leisha chce s někým soutěžit :wink:

nikomu neberu jeho nadšení pro experimentování!!! ..ale vpodstatě jsem napsala to samé co Fleur,takže nechápu,že s názory Fleur souhlasíš,ale ke mě máš výhrady. :D …ale už jsem si na tuto selekci zvykla,takže mě to ani nepřekvapuje!!!!!!!!!

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 28.02.10 00:49
derad píše:
prásknu Gentianu - její Eau d'Calvados (i když to bylo tuhé ) voněla moc pjekně 8)

A safra! :D

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 28.02.10 07:40

No, a kdybych odběhla od tématu proč a jestli, a pomalu se přesunula k jak :lol: (doufám, že se tu Haifa či někdo jiný kdo si hraje ještě někdy objeví)…

Mám pocit, že v silicích běžně používaných v aromaterapii není ovocná vůně kromě citrusů (existují vůbec nějaké přírodní ovocné vůně, nebo je to samej aldehyd??) Ale to mě zas tak netrápí, ovocnejch parfémů je beztak na světě mnohem víc než by bylo potřeba :roll:

A pak mám trošku potíž se základem, jakože není moc možností co použít. Sladké - benzoe a vanilka, potom kadidlo, myrha, santal (a možná amyris, což je jen takovej míň dokonalej santal když jde člověku hlavně o vůni, ale stejně mám podezření že tak dobře nedrží), a brutálně zemní - labdanum, pačule, vetyver, nard, bříza. A dál mě nic nenapadá. Vím, že tonka, otočník, dubový mech a aoud existuje, ale nejsem magor abych za to utrácela ty nekřesťanské peníze co to stojí, bo prodávat to nechci a o léčivých účincích, které by to omluvily, nemám tušení; a perubalzám a tolubalzám sice existuje, ale ještě jsem na něj nenarazila.

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 28.02.10 10:08
Myskamauska píše:
Mluvila jsem sama za sebe a prezentovala jsem jen svůj názor na věc,netvrdila jsem,že Leisha chce s někým soutěžit
Mysko mluvilas o tom, že neradno soutěžit s renomovanými značkami a řeklas to v Leishině „udělej si sám“ vlákně.
je evidentní, že si to každý vyloží jako vzkaz Leishe a všem parfu-kutilům. (taky jsem chtěl hned reagovat, jak to udělala domenica).
stejně tak je pro každého samozřejmé, že ve svém příspěvku prezentuješ svůj názor na věc, o tom není pochyb.

jinak pohled, který tu reprezentuješ ty a Fleur mi byl velice blízký do té doby, než mi dala Gentiana čuchnout k tomu jejímu zázraku (Eau d'Calvados) a ono to s přehledem strčilo do kapsy dobrou polovinu sortimentu běžné parfumérky.
takže jsem změnil názor; na koleně se s trochou znalostí a talentu dá vyrobit něco pozoruhodného.
k renomovanému parfumérství je odtud pochopitelně ještě dlouhá cesta, ale jo, jdi toho a bav se Leisho :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Incognita
Nevyléčitelná závislačka 1031 příspěvků 28.02.10 10:46
Leisha píše:
No, a kdybych odběhla od tématu proč a jestli, a pomalu se přesunula k jak :lol: (doufám, že se tu Haifa či někdo jiný kdo si hraje ještě někdy objeví)…

Mám pocit, že v silicích běžně používaných v aromaterapii není ovocná vůně kromě citrusů (existují vůbec nějaké přírodní ovocné vůně, nebo je to samej aldehyd??) Ale to mě zas tak netrápí, ovocnejch parfémů je beztak na světě mnohem víc než by bylo potřeba :roll:

A pak mám trošku potíž se základem, jakože není moc možností co použít. Sladké - benzoe a vanilka, potom kadidlo, myrha, santal (a možná amyris, což je jen takovej míň dokonalej santal když jde člověku hlavně o vůni, ale stejně mám podezření že tak dobře nedrží), a brutálně zemní - labdanum, pačule, vetyver, nard, bříza. A dál mě nic nenapadá. Vím, že tonka, otočník, dubový mech a aoud existuje, ale nejsem magor abych za to utrácela ty nekřesťanské peníze co to stojí, bo prodávat to nechci a o léčivých účincích, které by to omluvily, nemám tušení; a perubalzám a tolubalzám sice existuje, ale ještě jsem na něj nenarazila.

Strašně ti ten drive závidím, ale u sebe bych se bála, abych si kontaktem s koncentrovanými extrakty nevyprovokovala alergii (to se týká např. právě kouzelného perubalzámu).
Stran ovoce, vyžadovalo by to asi silnější konzervaci (nejsem si jistá jestli zředěný alkohol sám stačí), aby ti ta vůně neoctovatěla. To bude asi ten problém, proč není moc ovocných olejíčků do aromalamp.
Mě by víc než míchání aromatických esencí bavilo vyrábět si květinové vody z vlastní zahrady. Asi to nastuduji a pak zkusím louhovat. Nosný základ bych řešila až se utvrdím, že je to použitelné.

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist