Výslovnost vůní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mangos  04.08.07 17:35

Ahoj, možná nebudete proti, když tady probereme taky výslovnost některých vůní, já sama nejsem moc jazykově vybavená, jako první bych třeba ráda věděla, jak se vyslovuje ta zde opěvovaná, krásná La Chasse …

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 04.08.07 18:38

Zhruba „la šáse (tady uděláš takový zvuk mezi o, u a e, jako když se dávíš) papijo n (to n tam prakticky není slyšet)“.
Dej si slovnik.seznam.cz, nastav francouzština → čeština a dej si vyhledat la, chasse a aux, jsou u nich i zvukové nahrávky.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

mangos  04.08.07 18:40

Ado děkuji, vlastně jsem ten nápad dostala při mé poslední cestě po parfumeriích, kdy jsem si konečně přivoněla k Duende a prodavačka, která se kolem mne nepříjemně motala, to vyslovovala jako dun a taky to s tou vůní nějak divně pletla … Takže ještě se ptám, jak je to s tou DUende

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 04.08.07 18:44

Teď jsem našla něco úžasnýho!

http://www.oddcast.com/…_example.php

Tady si stačí nastavit jazyk, vybrat týpka nebo týpku, napsat text a oni ho pěkně přečtou :) (musí se vždycky počkat, chviličku to trvá).
Duende není francouzsky, ale španělsky, a čte se to tak, jak se to píše, španělská výslovnost není tak zapeklitá jako francouzská.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Mangos  04.08.07 18:45

No já jsem si to s tou DUende myslela, já to snad předtím i hledala ve slovníku, ale ta prodavačka mě zmátla, byla protivná, vlezlá, chytrá jak rádio …

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 04.08.07 19:19

Mangos: ahoj, můžu se zeptat, jak ti Duende voněla? Díkya hezký den :o)

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

mangos  04.08.07 21:22

Vera: Duende mi voněla moc pěkně, ale neumím to popsat - trochu bergamotu, lipový květ, ale jemný, zdaleka ne tak opojný, jako mi připadal v 5th avenue, když se rozvoněla, můj přítel řekl, že to je jako vyprané prádlo, usušené venku … snad díky té mateřídoušce. Až na výdrž, která by mohla být lepší, pro mne velmi hezká letní vůně.

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 04.08.07 22:21

Mangos: moc děkuji, asi budu jediná na kom nevoní :( , začátek krásný, ale po chvíli…ufff… Slyšela jsem na ni hodně chvály, tak jsem jí v obchodě vyzkoušela a byla nadšená a hned si ji na netu koupila:( . Mám ale pocit, jestli jsem se nepřehmátla a nezkoušela Esencii, flakonky stejný, protože ta na mě voní krásně od začátku do konce… Včera v Marionaudu měli jenom tester Esencie… Hezký večer :)

Mangos  04.08.07 22:44

Vera, co se Ti na ní nelíbilo? Mě teda přišla hezčí až po rozvonění, ale rozhodnout se, která je hezčí, jestli Esencia nebo sama Duende, to bych asi neuměla, mě se moc líbily obě, Esencia možná trošičku víc, ale tu jsem zkoušela jen na papírku, takže kdoví …

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 04.08.07 23:01

Mangos: předem se omlouvám, jestli se někoho dotknu, ale po stříknutí mi kolem nosu prolítly svěží citrusy a po nich hned nastoupil čpavek a na rozdíl od citrusů mě přes nos mlátil dokud jsem ho nesmyla…takže to je moje zkušenost s Duende :roll:

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 20.12.08 01:09
Ada píše:
Teď jsem našla něco úžasnýho!

http://www.oddcast.com/…_example.php

Tady si stačí nastavit jazyk, vybrat týpka nebo týpku, napsat text a oni ho pěkně přečtou :) (musí se vždycky počkat, chviličku to trvá).
Duende není francouzsky, ale španělsky, a čte se to tak, jak se to píše, španělská výslovnost není tak zapeklitá jako francouzská.

Fantastický!!! Konečně vím, jak vyslovit Les Nuits d'Hadrien :D … a nejen to…

Na poličce 58 parfémů 36 miniatur 45 odstřiků 527 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 20.12.08 01:17

Aha… ono to je jen demo.. :cry:

Na poličce 58 parfémů 36 miniatur 45 odstřiků 527 vzorků V tužebníku 30 parfémů

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 24.12.08 00:46

Mala poznamecka: zkousely jste si v parfumerce rict o neco a nazev vyslovit tak jak se spravne ma ? ;)

Vetsinou vam obsluha nerozumi a musite na to stejne nakonec jit foneticky :)

Ale dovedu si predstavit, ze ve Francii by mi nerozumneli taky, ale asi z jinyho (opacnyho) duvodu ;)

Na poličce 34 parfémů 0 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 25.12.08 13:04

Jj, zkoušela jsem „ermé“ :) Nepochodila jsem.

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 27.12.08 20:26

Tak s „ermé“ jsem pochodila. Ale s "chesúsem del poco"" nee. (U nich jedině Jezus)

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist