Vysněná vůně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 25.01.09 12:55
Vysněná vůně

Zajímalo by mne, jaká je Vaše vysněná vůně, myslím tím, jak by měla vonět, co by měla obsahovat a jaké charakteristiky byste jí přisoudily.

Já jsem včera před usnutím v posteli přemýšlela nad něčím na způsob zapadajícího slunce, červánků, které zalijí podzimní teplo barevného lesa. Vůně tichá, ale přitom jasná, teplá, sytá a něžná…

Ingredience:

Hlava: červený pomeranč, brusinky, citron
Srdce: jasmín, kosatec, med, čokoláda, ylang-ylang, broskev
Základ: vanilka,santalové dřevo, cedrové dřevo, pižmo, vetyver

Neexituje nějaká podobná náhodou? :wink:

Na poličce 38 parfémů 529 miniatur 0 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 25.01.09 13:04

Maricka, myslím si, že podobné vůně, po jakých toužíš, nabízí MDCI, co myslíš? Bez té čokolády tedy :-)

Moje vysněná vůně je z kategorie, kterou teprve začnu objevovat - měla by vonět jako dáma z třicátých let. Představuji si newyorský bar, lehce kouře, trocha rumu, jazz a hříšné tango. Dámy s krátkým ostrým účesem a rudými rty, saxofon, třpytivé šaty, povýšenost a tajemství, hořkost mužské vůně i sladkost té ženské.

Nezbytné ingredience: tabák, kouř, kadidlo, kůže, dále možno cedr, mandle, rum, med…

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 25.01.09 13:08
Aimirin píše:
Maricka, myslím si, že podobné vůně, po jakých toužíš, nabízí MDCI, co myslíš? Bez té čokolády tedy :-)

Moje vysněná vůně je z kategorie, kterou teprve začnu objevovat - měla by vonět jako dáma z třicátých let. Představuji si newyorský bar, lehce kouře, trocha rumu, jazz a hříšné tango. Dámy s krátkým ostrým účesem a rudými rty, saxofon, třpytivé šaty, povýšenost a tajemství, hořkost mužské vůně i sladkost té ženské.

Nezbytné ingredience: tabák, kouř, kadidlo, kůže, dále možno cedr, mandle, rum, med…

No vidíš a obě MDCI mám, tedy tu druhou budu mít… Ano, jsou krásné, dokonce Promesse de l´Aube je snad i ona má vysněná, ale z jiného soudku, tato by měla být více do „oranžova“.

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 25.01.09 13:24
Aimirin píše:

Vyzkoušej Habanitu.

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 25.01.09 13:29

Ireno, děkuji, dělám si na ni zálusk :-)

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 25.01.09 13:30

Habanita taky vyzkoušená, nelíbí, je příliš silná:-)

Třeba neexistuje, jsem s tím smířená ;-)

Ale co Vy? Našli jste su svou vysněnou? Nebo jste vlastně o ní ani nepřemýšlely, když je již tolik krásných vůní na trhu? Jednou bych si ráda stvořila svůj vlastní parfém, kdyby to šlo a kdybych věděla jak:-)

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 25.01.09 13:41

No, nejhorší je, že já bych právě nevěděla, jak. Nemám tak dokonalý nos, nerozeznám všechny složky, natož, abych věděla zpaměti, jak která ingredience voní :-(

Vysněný parfém z těch, co znám, je zatím L´heure bleue.

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 25.01.09 13:44
Aimirin píše:
No, nejhorší je, že já bych právě nevěděla, jak. Nemám tak dokonalý nos, nerozeznám všechny složky, natož, abych věděla zpaměti, jak která ingredience voní :-(Vysněný parfém z těch, co znám, je zatím L´heure bleue.

Jojo, ten je krásný, ale snesla jsem jen toaletku, ne EdP. Ale pro mne je nositelný jen na doma, ven bych se s ním bála…

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 25.01.09 13:47

Mně opravdu bezvadně padne No 5. Ale co by mi udělalo opravdu radost, je, kdyby mohla firma Nivea začít vyrábět toaletku s tou klasickou niveovou parfemací. Nebo alespoň deodorant ve skle, ty hnací plyny se mi fakt eklujou. :cry:

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 20 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 26531 příspěvků 25.01.09 14:01

Vysněná vůně … ani nevím, jestli bych se do toho pouštěla, kdybych se topila v penězích. Pojmu vysněná vůně se blíží, nebo jí snad i je, L´Heure Bleue a Iris Ganache. A taky Enlévement au Serail.
Takže bych si k té „tvorbě“ přizvala Thierry Wassera (velký obdivovatel L´Heure Bleue a tvůrce Iris Ganache) a Francise Kurkdjiana (autora Enlévement au Serail) :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 25.01.09 14:07

Vysněná vůně … - tak si představuji svoji políčku + tužebník :wink:

( mám i své dlouho vysněné vůně a je ještě o čem snít ) - a jsem spokojená :D

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 25.01.09 14:08

Maricka - hodně z toho složení se vyskztuje v Ambre Narquile. Včera jsme courali centrem a minimálně 2× jsem ji , ke svému údivu, cítila na kolemjdoucích. Říkám si, že ji možnýá jen testovaly v butiku Hermés - nebo ji tam i koupily… :wink:

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 26531 příspěvků 25.01.09 14:19
Oleka píše:
Vysněná vůně … - tak si představuji svoji políčku + tužebník :wink:( mám i své dlouho vysněné vůně a je ještě o čem snít ) - a jsem spokojená :D
… ano, přesně tak, to jsi krásně vyjádřila a cítím to také tak … vysněné vůně je má polička a tužebník … :oops: :D Dokud je o čem snít, je to dobré, žijeme :D :D
Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Uživatel je onlineFanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6634 příspěvků 25.01.09 14:19

Já mám pocit, že mi padne klidně každý den jiná - záleží to hodně na náladě, na tom, co mám v plánu, na tom, s kým ten den strávím… :P Kdybych měla ze všech vůní, které mi přijdou dokonalé vybrat to NEJ, mohl by z toho být pěkný paskvil, každá je něčím zvláštní a výjimečná a jsou vlastně dost jiné. :oops: :lol:

Ale když si vezmu vůně, které se mi moc líbí, nemohl by u tvorby chybět Jacques Polge (31 Rue Cambon, Bel Respiro, Coromandel), Olivier Polge (Cuir Beluga) - snad by se tam jmenovci nehádali - a až by měla parfém hotový Domenica, mohl by zaskočit i Francise Kurkdjiana ( Promesse de l´Aube) :wink: Každopádně, kdyby měl čas jen jeden z nich - byl by to Jacques Polge… :D

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 25.01.09 14:21

Moja triedna profesorka na strednej škole mala parfém, ktorý mi doslova učaroval. Nikdy som však nemala odvahu spýtať sa jej, čo je to za vôňa. Ani som sa s ním nikdy nestrela v parfumérke ani nikde inde. Bolo v ňom silne cítiť nejaké drevo a bol trošku korenistý, určite nie ovocný ani kvetinový ani sladký. Bol tiež veľmi výrazný, luxusný a sexy. Ktovie čo to mohlo byť :roll: Na tú vôňu nemôžem prestať myslieť. Asi je to moja vysnená vôňa. Profka nebola nejaký femme fatale, taká normálna ženská, ale celkom elegantná :lol:

Na poličce 24 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist