Vysněná vůně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 25.01.09 12:55
Vysněná vůně

Zajímalo by mne, jaká je Vaše vysněná vůně, myslím tím, jak by měla vonět, co by měla obsahovat a jaké charakteristiky byste jí přisoudily.

Já jsem včera před usnutím v posteli přemýšlela nad něčím na způsob zapadajícího slunce, červánků, které zalijí podzimní teplo barevného lesa. Vůně tichá, ale přitom jasná, teplá, sytá a něžná…

Ingredience:

Hlava: červený pomeranč, brusinky, citron
Srdce: jasmín, kosatec, med, čokoláda, ylang-ylang, broskev
Základ: vanilka,santalové dřevo, cedrové dřevo, pižmo, vetyver

Neexituje nějaká podobná náhodou? :wink:

Na poličce 38 parfémů 529 miniatur 0 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 25.01.09 13:04

Maricka, myslím si, že podobné vůně, po jakých toužíš, nabízí MDCI, co myslíš? Bez té čokolády tedy :-)

Moje vysněná vůně je z kategorie, kterou teprve začnu objevovat - měla by vonět jako dáma z třicátých let. Představuji si newyorský bar, lehce kouře, trocha rumu, jazz a hříšné tango. Dámy s krátkým ostrým účesem a rudými rty, saxofon, třpytivé šaty, povýšenost a tajemství, hořkost mužské vůně i sladkost té ženské.

Nezbytné ingredience: tabák, kouř, kadidlo, kůže, dále možno cedr, mandle, rum, med…

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 25.01.09 13:08
Aimirin píše:
Maricka, myslím si, že podobné vůně, po jakých toužíš, nabízí MDCI, co myslíš? Bez té čokolády tedy :-)

Moje vysněná vůně je z kategorie, kterou teprve začnu objevovat - měla by vonět jako dáma z třicátých let. Představuji si newyorský bar, lehce kouře, trocha rumu, jazz a hříšné tango. Dámy s krátkým ostrým účesem a rudými rty, saxofon, třpytivé šaty, povýšenost a tajemství, hořkost mužské vůně i sladkost té ženské.

Nezbytné ingredience: tabák, kouř, kadidlo, kůže, dále možno cedr, mandle, rum, med…

No vidíš a obě MDCI mám, tedy tu druhou budu mít… Ano, jsou krásné, dokonce Promesse de l´Aube je snad i ona má vysněná, ale z jiného soudku, tato by měla být více do „oranžova“.

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 25.01.09 13:24
Aimirin píše:

Vyzkoušej Habanitu.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 25.01.09 13:29

Ireno, děkuji, dělám si na ni zálusk :-)

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 25.01.09 13:30

Habanita taky vyzkoušená, nelíbí, je příliš silná:-)

Třeba neexistuje, jsem s tím smířená ;-)

Ale co Vy? Našli jste su svou vysněnou? Nebo jste vlastně o ní ani nepřemýšlely, když je již tolik krásných vůní na trhu? Jednou bych si ráda stvořila svůj vlastní parfém, kdyby to šlo a kdybych věděla jak:-)

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 25.01.09 13:41

No, nejhorší je, že já bych právě nevěděla, jak. Nemám tak dokonalý nos, nerozeznám všechny složky, natož, abych věděla zpaměti, jak která ingredience voní :-(

Vysněný parfém z těch, co znám, je zatím L´heure bleue.

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 25.01.09 13:44
Aimirin píše:
No, nejhorší je, že já bych právě nevěděla, jak. Nemám tak dokonalý nos, nerozeznám všechny složky, natož, abych věděla zpaměti, jak která ingredience voní :-(Vysněný parfém z těch, co znám, je zatím L´heure bleue.

Jojo, ten je krásný, ale snesla jsem jen toaletku, ne EdP. Ale pro mne je nositelný jen na doma, ven bych se s ním bála…

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 25.01.09 13:47

Mně opravdu bezvadně padne No 5. Ale co by mi udělalo opravdu radost, je, kdyby mohla firma Nivea začít vyrábět toaletku s tou klasickou niveovou parfemací. Nebo alespoň deodorant ve skle, ty hnací plyny se mi fakt eklujou. :cry:

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25865 příspěvků 25.01.09 14:01

Vysněná vůně … ani nevím, jestli bych se do toho pouštěla, kdybych se topila v penězích. Pojmu vysněná vůně se blíží, nebo jí snad i je, L´Heure Bleue a Iris Ganache. A taky Enlévement au Serail.
Takže bych si k té „tvorbě“ přizvala Thierry Wassera (velký obdivovatel L´Heure Bleue a tvůrce Iris Ganache) a Francise Kurkdjiana (autora Enlévement au Serail) :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 25.01.09 14:07

Vysněná vůně … - tak si představuji svoji políčku + tužebník :wink:

( mám i své dlouho vysněné vůně a je ještě o čem snít ) - a jsem spokojená :D

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 25.01.09 14:08

Maricka - hodně z toho složení se vyskztuje v Ambre Narquile. Včera jsme courali centrem a minimálně 2× jsem ji , ke svému údivu, cítila na kolemjdoucích. Říkám si, že ji možnýá jen testovaly v butiku Hermés - nebo ji tam i koupily… :wink:

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25865 příspěvků 25.01.09 14:19
Oleka píše:
Vysněná vůně … - tak si představuji svoji políčku + tužebník :wink:( mám i své dlouho vysněné vůně a je ještě o čem snít ) - a jsem spokojená :D
… ano, přesně tak, to jsi krásně vyjádřila a cítím to také tak … vysněné vůně je má polička a tužebník … :oops: :D Dokud je o čem snít, je to dobré, žijeme :D :D
Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 25.01.09 14:19

Já mám pocit, že mi padne klidně každý den jiná - záleží to hodně na náladě, na tom, co mám v plánu, na tom, s kým ten den strávím… :P Kdybych měla ze všech vůní, které mi přijdou dokonalé vybrat to NEJ, mohl by z toho být pěkný paskvil, každá je něčím zvláštní a výjimečná a jsou vlastně dost jiné. :oops: :lol:

Ale když si vezmu vůně, které se mi moc líbí, nemohl by u tvorby chybět Jacques Polge (31 Rue Cambon, Bel Respiro, Coromandel), Olivier Polge (Cuir Beluga) - snad by se tam jmenovci nehádali - a až by měla parfém hotový Domenica, mohl by zaskočit i Francise Kurkdjiana ( Promesse de l´Aube) :wink: Každopádně, kdyby měl čas jen jeden z nich - byl by to Jacques Polge… :D

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 25.01.09 14:21

Moja triedna profesorka na strednej škole mala parfém, ktorý mi doslova učaroval. Nikdy som však nemala odvahu spýtať sa jej, čo je to za vôňa. Ani som sa s ním nikdy nestrela v parfumérke ani nikde inde. Bolo v ňom silne cítiť nejaké drevo a bol trošku korenistý, určite nie ovocný ani kvetinový ani sladký. Bol tiež veľmi výrazný, luxusný a sexy. Ktovie čo to mohlo byť :roll: Na tú vôňu nemôžem prestať myslieť. Asi je to moja vysnená vôňa. Profka nebola nejaký femme fatale, taká normálna ženská, ale celkom elegantná :lol:

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist