Vzorky mi nevoní stejně jako vůně z flakonu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Venea
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 23.02.12 13:46
Vzorky mi nevoní stejně jako vůně z flakonu

Ahoj,

jsem vážně úplný nováček, ale mám problém, který se vyskytuje u mě opakovaně, nevím jestli to normální nebo něco dělám špatně.
Když se navoním vzorečkem cítím jinou vůni než při nastříkání ruky třeba v parfumérii(teda ne úplně jinou ale rozdíl tam je). Není to poprvé, co se mi to stalo a celkem mě to mate. Je to třeba tím rozdílem tyčinka ze vzorečku/rozpra­šovač z flakonu? Ze vzorečku cítím vůni vždy jako by těžší a hutnější a méně se mi líbí než z flakonu, takže vlastně dokud nedojdu do parfumerie, tak doopravdy nevím, jestli si mi bude vůně stoprocentně líbit. Stává se Vám to taky? (doufám, že to není moc blbý dotaz :-))

Na poličce 35 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 5 vzorků V tužebníku 17 parfémů
Reakce:
 
Pozér
Učednice 142 příspěvků 23.02.12 19:26

Ahoj Veneo,
znám to moc dobře. A to nejen když srovnávám tu samou vůni ze vzorku a pak v parfumérii. Nejdřív jsem si (jako nováček na to mám právo) myslel, že je to chyba těch vzorků, ale už na to mám úplně jiný názor.
Moje vlastní vůně se mi také zdají pokaždé trochu jiné. Stává se mi, že najednou v parfému cítím úplně novou složku, která pro mě zatím byla skrytá - možná to bude tím, že mozek poznává tu vůni postupně a při opakované aplikaci už se soustředí i na ty méně významné složky. Myslím, že je to stejný, jako když opakovaně posloucháš tu samou písničku, nebo se díváš na ten samý film - to je pak taky začneš vnímat jinak.
A úplně souhlasím s tím (viz vlákno Parfémové desatero podle Le Critique de parfum), že se nemá kupovat parfém, dokud ho člověk nenosí aspoň 3 dny. To je akorát ta doba, za kterou se s parfémem docela dobře seznámíš, ale stejně tě pak může později překvapit.

Na poličce 13 parfémů 7 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
danaada
Parfémová maniačka 861 příspěvků 23.02.12 19:53

Rozdíl mezi tím, zda máš vzoreček či si stříkneš rozprašovačem, je. Vůně nanesená na jedno místo je opravdu taková hustší, jako by se složky i pomaleji rozvíjely … rozprašovač vůni jemně a rovnoměrně rozptýlí, navíc je množství jiné než při dotyku tyčinkou. Vzorek asi pro orientaci stačí, ale před koupí, pokud máš tu možnost, bych raději volila vyzkoušet si vůni v parfumerii.

Na poličce 14 parfémů 11 miniatur 51 odstřiků 36 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
jaccckie9
sv. Parfema z Kecálburgu 2027 příspěvků 23.02.12 20:00

Riešenie je aj - zaobstarať si odstrek…Tu môžeš vôňu dostatočne vyskúšať ;)

Na poličce 14 parfémů 194 miniatur 42 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 24.02.12 09:06

Já zkouším i vzorky tak, že si je přeliju do malého flakónku s odstřikovačem. A teprve potom se rozhoduju, jestli si pořídím odstřik k detailnějšímu zkoušení :mavam:

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů
 
marly
sv. Parfema z Kecálburgu 2812 příspěvků 25.02.12 19:31

A mne aj odstreky voňajú inak než vône priamo z flakóna :) a aj tie z flakóna vôňajú inak, keď je flakón čerstvo otvorený a keď je už vôňa iba na dne.

So vzorkami je objektívne problém v tom, že často je hlava už vyprchaná - stačí, aby uzáver dobre netesnil a vôňa zvetrá.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 Váš příspěvek

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist