Vzpomínky na Új ! Banan liat !

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 22.09.08 16:17
Vzpomínky na Új ! Banan liat !

Znáte to - na zápěstí nějaká opravdu povedená vůně, která láká k přičichnutí znovu a znovu … tak jsem se u toho nasávání (vůně! ) nějak zasnila, až mi v hlavě vyskočila asociace na dobu, kdy jsem byla malá slečna a v poloprázdných drogeriích kralovaly Živé květy, Pitralon, Sáša i Natáša a potem čpějící matky v krimplenových kostýmcích sháněly podpultový Bac a Exotic … snad se tady najdou pamětnice doby, kdy se na pultech mezi upjatými kopřivovými a březovými šampony objevily ( a hned zase zmizely ) pěnivé maďarské „nádhery“, které jakoby se svým nesoudružsky barevným plastovým obalem a výraznou ovocnou vůní nestydatě hlásily k imperialistickému zboží, aby se přes noc staly horkým hitem nadcházejících vánoc. Dostala jsem pod stromeček banánový a následující měsíce jsem trávila s nosem zapíchnutým v jeho žlutozelené lahvi, div mi nešly z uší bubliny a odér syntetických banánů mi natolik zatemnil mozek, až jsem byla přesvědčená, že cítím tu nejkrásnější vůni světa… a pokud budu tento zázrak osobní hygieny používat, budu ta nejneodolatelnější holčička na světě. Trochu mne pak sice zklamalo, že i většina mých kamarádek došla přes vánoce k podobnému přesvědčení a tvářily se jak banánové, jablečné a mandarinkové královny ( víc verzí si nepamatuji ). A jedna z nich - naše tuzexová hvězda – se mi dokonce snažila udělat z dětství peklo svými poznámkami typu „takové sr.čky my doma vyléváme do haj.lu!“. Chlapec, co se mi ve škole líbil, zhodnotil vůni mých vlasů, že je k zblití. Také je pravda, že kvalita mých vlasů častým používáním banánové rozkoše vzala za své, ale stejně jsem na svého Miláčka nedala dlouho dopustit ( naštěstí byla 80. léta a můj zkrepatělý „mikrofon“ na hlavě se stával hitem ).
…No tak se ten svět vyvíjí, …taková to byla Láska dnes bych tu srač.ku asi také vylila do haj.lu…

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

mimi
Nevyléčitelná závislačka 1012 příspěvků 23.09.08 12:00

ten nazov asi nebol „uj“ (po madarsky novy, alebo novinka) ale musela to byt teda fakt sialena novinka v tych casoch.. :lol: neviem si spomenut na nazov, v tych casoch som este nevedela citat…ale ked som sa zacitala, tak mi doslo co si tym samponom myslela… my sme mali doma mandarinkovy, a ked sa minul, mama mi dala flasku od toho na hranie a tiez som bola stale nosom v tej flaske a opajala sa vonou mandariniek :i))) a este si pamatam jeden madarsky sampon, volal sa melinda, bol ruzovy a naaadherne vonal..... oooch…

Na poličce 5 parfémů 29 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Naja
Parfémová maniačka 833 příspěvků 23.09.08 12:17

Já si vzpomínám, že když jsem byla v NDR na výměném pionýrském táboře (spali jsme ve škole :? ), tak jako největší hit za těch pár vyměněných šušní jsem si přivezla třešňový šampon ke kterému jsem čuchala také jako starý feťák. Skoro jsem se ho bála používat, aby mi nedošel.

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 25 vzorků V tužebníku 0 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 23.09.08 12:23

Evixx - vidím, že jsi tu nová, najdi si v dámských vůních vlákno „vůně za totáče“ - to si počteš!
Šampon Melinda jsem si také přivezla z výletu do Budapešti, voněl krásně, ale svědila mě po něm hlava.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

mimosa
Znalkyně 313 příspěvků 23.09.08 13:20

Já si kupovala nějaký pašový šampón od veksláků na Haveláku, jak jsem jmenoval teda už nevím, ale litr stál 100, a nejvíce se mi líbil kokosový :D

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 23.09.08 13:39

to janas: dík za typ, pobavila jsem se…asi bysme už nad těmi vůněmi tak nežasly, měly navíc takové to kouzlo něčeho těžko dosažitelného..... ale bylo by celkem zábavné znovu je ohodnotit …

… z tohoto důvodu sháním NOA NOA od Otto Kern, už tady o ní byla i debata … občas se mihne na aukro, ale nějak nemám štěstí

to mimosa: pamatuju úžasně voňavý kokosový šampon v bílé plastové pixsle na vinětě kokosová palma…

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 23.09.08 13:44

Evixx - Noa Noa není! Ale nevím, jestli stojí za sháňku - pamatuji si ji jako nepříjemně pronikavou, řvavou.

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 23.09.08 13:53

to janas: vím, že není… to ještě neznamená že neseženu,
pronikavá určitě byla, ale mně seděla… bylo mi něco přes 20

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 23.09.08 22:24

Když o tom tak uvažuju, musela jsem mít jablkový. Takové umělé zelené jablko, co ve vlasech drželo jako přibité.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 23.09.08 22:48
macska píše:
Když o tom tak uvažuju, musela jsem mít jablkový. Takové umělé zelené jablko, co ve vlasech drželo jako přibité.

Jo, na zelené jablko si také pamatuji - to byl úplný mor, jablkové mýdlo, šampon, deo - všichni tím voněli.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 24.09.08 10:58

Nevím, jestli to byl konkrétně tenhle šampon, ale z dětství si od babičky pamatuju banánový a kokosový. Kokosový ušel, ale ten banán voněl, jako kdybyste celou krabici banánů kouzlem sloučily v jeden absolutní banán. Když jsem to v koupelně otevřela, lasičky na půdě začaly v hrůze utíkat a sousedův pes se rozštěkal :D

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 24.09.08 11:06
:lol: :lol: :lol:

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 24.09.08 13:05

Aduš: :lol: :lol: :lol:

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 24.09.08 14:34

vůně a vkus se mění 8) , jedno mi ale vlastně zůstalo…protějšek, který moje oblíbené zrovna nemusí :roll: … ne že by měl poznámky, jako ten spolužák, ale jeho výraz někdy v podstatě vypovídá to samé … takže napřiklad Dunu si dovolím nasadit pouze v případě jeho několikadenní nepřítomnosti :wink: …můj 2-letý syn naštěstí nic nenamítá :lol:

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 26.09.08 22:20

Ježíšmarjá,ty šampony byly hit a byly opravdu tři:banán,man­darinka,jabko,jed­nu dobu se daly koupit i normálně,bez známosti v obchodě,kamarádce na diskotéce řekl kluk,že jí vlasy voní banánovým šamponem a ona se rozkoší málem opupínkovala.Já měla ovšem jinačího favorita:kokosový šampon z Tuzexu,bílá flaška s dlouhým úzkým hrdlem,stála jsem na něj frontu před Tuzákem hodinu a přitáhla jsem domů i deoparfém Credo,nejenže byl suchý,ale nějak divně voněl a dělal mi na mikině bílý prášek.Divně voněl protože byl pánský :lol: na to jsem přišla poměrně rychle,ale pojem antiperspirant byl tenkrát neznámý,až za pár let jsem si věci dala do souvislost.Ovšem ten kokosový šampon,ten bych brala i dneska,protože byl fakt dobrý.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist