Worth Paris

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 16.04.08 16:25

Tohle je taky dost stará značka, někdo jste ji tu zmiňoval, popište nám svoje zkušenosti… :)

Např. Je Reviens z roku 1932.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 16.04.08 18:08

Ronna - Je Reviens je květinová klasika,v překladu znamená „vracím se“. Složení je:
hlava: pomerančový květ, bergamot, fialka, růže, jasmín (někde jsou uváděny aldehydy, někde ne- já to nepoznám).
srdce: hyacint, lilie, kořen kosatce, ylang-ylang, planý narcis
základ: ambra, tonka, vetiver, pižmo, santál

Parfém byl slavný - je uveden i v knize Parfémové legendy.
Vůně je to příjemná, elegantní, nevtíravá, nesladká. Podobný typ vůně je Antilope od Weil, nebo Arpége od Lanvin.
Měla jsem jen vzorek Edt, tudíž výdrž nevelká - stála bych o parfém, vůně se mi líbila. Oakes o ní říká, že je určena mladým, zralá žena by ji měla darovat dceři (což mě namíchlo!)

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 16.04.08 21:21

No to mě taky namíchlo, nemám takovéto věkové kastování vůní ráda. Nejsou to přece minisukně. :)

Ale díky za odpověď, vůně prakticky obsahuje vše co mám ráda.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 16.04.08 21:22

Podle data vzniku a podobnosti s Arpége to asi bude solidní aldehydovka…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 16.04.08 21:59

Mě dnes dorazil dáreček z ebay. Už dlouho jsem chtěla zkusit Ma Griffe, konečně jsem se dočkala. Je Reviens na mě začíná hodně zvláštně, taková ostrá nesourodá vůně, postupně se ale usadí do jemné květinově-pudrové vůně. Moc se mi líbí. Miss Worth je mírně sladká květinová vůně. Hodně tam cítím narcis, který ale ve složení není. Možná je to tím, že tahle vůně mi evokuje opravdu žlutou barvu a slunečný den. Hodně bílých květin, trocha zeleně.

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 16.04.08 22:10

Jé Samantho, ty se máš! Co jsou ty ostatní, nemůžu to přečíst.

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 16.04.08 22:21

Zleva 2× Worth - Je Reviens, Sans Adieu, 3× Carven - Intrique, Guirlandes a Ma Griffe.

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 18.04.08 18:28

Tak už jsi je otestovala? Která je nejhezčí?

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 19.04.08 11:48
Ronna píše:
Tak už jsi je otestovala? Která je nejhezčí?

Zatím mi chybí otestovat ještě Sans Adieu, ale ostatní už mám otestované. Je Reviens je něžná fialková vůně. Konečně taky jednou opravdu cítím ve vůni fialky. Jsou to fialky jemné se sladce pudrovým nádechem. Opravu moc příjemná vůně. Intrigue je květinově sladká vůně. Hladká, teplá, sluníčková, hodně podobná Miss Worth. Ma Griffe je pro ty, co mají rády skořici. Na mě je tam té skořice možná až příliš, ale zatím jsem jí jen testovala, zkusím se s ní někdy pořádně navonět, třeba se zkamarádíme. Guirlandes je bohatý květinový bouquet. Hodně mi připomíná dříve oblíbené Impulzy. Když jsem koukala na cenu, za kterou se dá pořídit na netu EDT, tak jsem byla dost překvapená. Osobně bych tuhle vůni zařadila spíš do sortimentu drogerie.

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 21.04.08 23:23
janas píše:Vůně je to příjemná, elegantní, nevtíravá, nesladká. Podobný typ vůně je Antilope od Weil, nebo Arpége od Lanvin.
Měla jsem jen vzorek Edt, tudíž výdrž nevelká - stála bych o parfém, vůně se mi líbila. Oakes o ní říká, že je určena mladým, zralá žena by ji měla darovat dceři (což mě namíchlo!)

To znie krasne - na tuto klasiku mam zalusk uz nejaky cas!
Oakesa podla mna netreba brat prilis vazne :roll: :wink: :lol:

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 21.04.08 23:41

Neboj Benvenuto, já beru vážně máloco! Ani sebe ne! :D

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 05.07.08 18:25

Worth Courtesan znáte?

Má docela bohaté složení:
cinnamon, cardamom, clove, pineapple, red berries, bergamot, orange blossom, egyptian jasmine, Turkish rose, woody notes, sandalwood, peach, caramel, raspberry, chocolate, cocoa beans, amber, vanilla and musk.

Ptám se ze zvědavosti, proč je vzorek na šesré příčce mezi nejprodávanějšími položkami na The Perfumed Court.

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 28.08.08 10:06
Je Reviens

Tak mám konečně flašku! Vůně je opravdu hezká, lehká a veselá a přitom elegantní. Jsou v ní výrazné květiny - jako jasmín, pomerančový květ, ylyng-ylang, tuberóza a planý narcis, přesto žádná z nich nepřebíjí ostatní, ale doplňují se. Výsledek není křiklavě květinový, ale jemně pudrový.
Někde jsou ve složení aldehydy, někde je nepíšou - já to nepoznám.

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 28.08.08 10:39

Janas: myslím, že bys to poznala, podle lahviček jsou nejspíš 2. Mám vyšší štíhlou, ne tu baňatou. Můj nos neumí vůni rozebrat na součástky :cry: ale když se navoním Je Reviens, silně mi připomíná No.5 a ještě pár vůní, takže dnes jsou aldehydy jednou z mála složek, které poznám, a dlužno přiznat, že se mi líbí :lol:

Ronno: kdybys chtěla, ráda ti pošlu Je Reviens vzoreček :D

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

28.08.08 10:39

Já ji jako aldehydovou cítím.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist