www.sergelutens.com

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 01.10.08 16:41
www.sergelutens.com

SL má nové stránky.
http://www.sergelutens.com/mot.htm
Klikněte a pak v dalším okně dole vpravo si můžete kliknout na english version.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 01.10.08 16:46

Jééé, hned to musím prošmejdit. Díky, Ronno :wink: .

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 01.10.08 17:02

Ty definice jsou místy skvostné:

LUXUS - Chtít vytvářet luxus je totéž jako chtít být sexy, je to prohrané předem … ne-li přímo vulgární!
MARAKEŠ - Marakeš, to je Smrt v Benátkách ponořená do tmy a prachu.
PARFÉM - Parfém je rukopis, inkoust, volba v první osobě, tečka nad i, zbraň, zdvořilost, prvek okamžiku, důsledek.
KRÁSA - Krása je okamžik, kdy zvednete hlavu.

Fotky se mi nelíbí. Jsou přirozené jako přišpendlený motýl. Obzvlášť příspěvek k jeho narození mě vrací k představě, jakou jsem o něm dosud měla: „Takto vypadal svět než se narodil veliký Serge Lutens.“ http://www.sergelutens.com/main_fr.htm

Musím říct, že k téhle vysoustružené dekadentní estetice nemám vztah. Líbí se mi, když člověk, s veškerou elegancí, vypadá tak, že si cestou z práce může nést v tašce pórek. Domenica mi jistě rozumí…

A o parfémech jsem se stejně nic nedozvěděla…

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25900 příspěvků 01.10.08 18:00
8)
Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 01.10.08 18:28

Neznam vubec zadny parfem od Serge Lutens, co myslite, ktery by stal za vyzkouseni? S prihlednutim k memu vkusu /viz. policka/? :)

Na poličce 88 parfémů 51 miniatur 2 odstřiky 38 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 01.10.08 18:40
chaantal píše:
Neznam vubec zadny parfem od Serge Lutens, co myslite, ktery by stal za vyzkouseni? S prihlednutim k memu vkusu /viz. policka/? :)

Podle Tvojí poličky ( skoro stejně heterogenní, jako mojí ) by Ti mohla vonět Arabie - zajímavá orientálka. Mně z Lutensů voní nejvíc a uvažuju o celém flakónu. U Turina má 4 hvězdy…Píše, že je to něco mezi Shalimarem a Modrou hodinou ( což mně tak nepřipadá, ale já nemám tak školený nos…). Pak mám odstřik Datury Noir, což je skutečně originální marcipánová květinovka. U Turina má hvězdy jen tři, ale píše o ní velmi výstižně, že je to „fantazie tropického opalovacího oleje z třešní, kokosu a jasmínu - sladká, těžká, ale příjemná v letním vedru“ - tam bych ji ale rozhodně použila až po západu slunce… 8)

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 01.10.08 18:47
chaantal píše:

Chantaal, při eklektičnosti Tvé poličky si spíš říkám, který SL by za to nestál :wink: .

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 01.10.08 22:02

:D Moc vam dekuji za reakce, urcite bych se rada v Parizi v Lutensove butiku zastavila, tak abych vedela po cem sahnout na vyzkouseni :) Ten Datury Noir zni velice zajimave, hlavne ten marcipanek, pozitek pro chutove i cichove bunky! :lol:

Btw, jak jsou na tom tyto vune cenove?

Na poličce 88 parfémů 51 miniatur 2 odstřiky 38 vzorků V tužebníku 22 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 01.10.08 22:06

Chantaal - Arabie taky stojí za očichání - je zajímavá! Je tu na ni pěkná recenze od Ady.
(Pardon - s křížkem po funuse, už mě předběhla Kerze!)

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 02.10.08 07:40
chaantal píše: :D Moc vam dekuji za reakce, urcite bych se rada v Parizi v Lutensove butiku zastavila, tak abych vedela po cem sahnout na vyzkouseni :) Ten Datury Noir zni velice zajimave, hlavne ten marcipanek, pozitek pro chutove i cichove bunky! :lol:Btw, jak jsou na tom tyto vune cenove?

V Římských parfumériích stály kolem 150 Euro…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 02.10.08 10:14
chaantal píše: :D Moc vam dekuji za reakce, urcite bych se rada v Parizi v Lutensove butiku zastavila, tak abych vedela po cem sahnout na vyzkouseni :) Ten Datury Noir zni velice zajimave, hlavne ten marcipanek, pozitek pro chutove i cichove bunky! :lol:Btw, jak jsou na tom tyto vune cenove?

Zkus Rahat Loukom. Je to vůně tureckého cukroví ( vlastně má s ním stejný název) a je to populární slaďounká vůně. A pak Bois de Violette. Božská krémově hladká fialka s cedrem. Ostatní jsou „těžko na první počuch zamilovatené“ vůně.
Jejich exkluzivní linie,kterou lze sehnat jen v tomto jednom jediném butiku na světě prodává 75ml za 110.-E. Jsou v tzv. zvonkovém flakonku a jsou top výjimečné.
Ostatní, neexkluzivní ( prodávají se i větších obchodních domech v Paříži a po světě) jsou v hranatém flakonku a za 50 ml dáš 75.- E. ( Doufám, že si to pamatuji správně).
Vše o Lutensovi: http://sergelutens.blogspot.com/

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 03.10.08 15:53
Irena píše:

LUXUS - Chtít vytvářet luxus je totéž jako chtít být sexy, je to prohrané předem … ne-li přímo vulgární!
PARFÉM - Parfém je rukopis, inkoust, volba v první osobě, tečka nad i, zbraň, zdvořilost, prvek okamžiku, důsledek.

Já tento druh literatury moc nemusím. Je to nabubřelé, snobské a většinou to nedává smysl a v nějakém fr. Vogue nad tím budou slintat a představovat to jako největší myšlenky současnosti.
Smrt v Benátkách je skvělý film o starém bláznovi, co se zamiluje do mladého zženštělého eféba, už si nevzpomínám přesně, ale je to myslím těsně před válkou, Benátkami řádí mor nebo cholera a celá ta šílená ponurá atmosféra je tam mistrně zpracovaná. Co to má společného s Marakešem, plným slunce a turistů, koření a vůní, to netuším. Ale Lutens zná asi Marakeš z jiné stránky.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 03.10.08 19:57
Ronna píše:
Irena píše:

Já tento druh literatury moc nemusím. Je to nabubřelé, snobské a většinou to nedává smysl.

To na Serge bohužel dost sedí. Obávám se i toho, že to celé vzniklo za účelem vzbuzení slintavosti u čtenářek Elle, které v tom budou hledat velkou literaturu. Ale když od toho všeho abstrahuju, ty představy se mi líbí a připadají mi přiléhavé. Hlavně ta krása. Interpretuju si to jako francouzské slovo pro eleganci, allure. Tedy jako vznosnost. Přesně tak si krásu představuju. Ne jako souměrnost. Taky parfém jako zdvořilost se mi moc zamlouvá. S každým flakónem jsem zdvořilejší. :wink: Doufám, že to mé okolí ocení.

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 03.10.08 19:57
Ronna píše:
Irena píše:

Já tento druh literatury moc nemusím. Je to nabubřelé, snobské a většinou to nedává smysl.

To na Serge bohužel dost sedí. Obávám se i toho, že to celé vzniklo za účelem vzbuzení slintavosti u čtenářek Elle, které v tom budou hledat velkou literaturu. Ale když od toho všeho abstrahuju, ty představy se mi líbí a připadají mi přiléhavé. Hlavně ta krása. Interpretuju si to jako francouzské slovo pro eleganci, allure. Tedy jako vznosnost. Přesně tak si krásu představuju. Ne jako souměrnost. Taky parfém jako zdvořilost se mi moc zamlouvá. S každým flakónem jsem zdvořilejší. :wink: Doufám, že to mé okolí ocení.

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 03.10.08 21:22

Ty jeho popisy se mi jako jediné líbí. Smůla, že popírá sám sebe, když říká: že chtít luxus je prázdné a předem prohrané. Při uvedení 5 o clock au Gingembre několikrát zdůrazňoval, že mu jde o luxus, přepych atd.

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist