Yardley lavender - skutočne vonia ako old woman?:)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
lenka957
Nováček 13 příspěvků 06.03.13 02:42
Yardley lavender - skutočne vonia ako old woman?:)

Ahojte, už dlhšie si brúsim zuby na nejakú príjemnú levanduľovú vôňu. Našla som od yardley english lavender, ktorú mnohí popisujú ako čistú krásnu levanduľovú vôňu, ale našla som aj mnoho tvrdení, že vonia ako stará pani:) čo nie je práve vôňa po ktorej by som túžila. Preto sa chcem opýtať na vaše skúsenosti:) ako vám vonia??ďakujem

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:
 
MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 08.03.13 13:12

Yardley English Lavander je klasická anglická kolínská voda. V podstatě nic víc než suchá a docela věrohodná levandule s minimální výdrží. Na mé pokožce vydrží stěží hodinu a všechno hezké se odehrává prvních 30 minutách, pak doznívá ozvěna levandule a neurčité fougerovité dřevitosti do ztracena.

Označení „voní jako stará paní“ je nepřesné ze 2 důvodů:

  1. voní jako stará pánská holírna - takže spíše starý pán :-)
  2. voní hezky, ale evokuje staré časy - právem, je to sám o sobě historický kousek. Takže starší a důstojnou osobu pouze evokuje! Nic zlého si pod daným přirovnáním nemusíš představovat. ;)

Srv. recenzi v databázi Arome: http://www.arome.cz/…sh-lavender/

Závěr: v kombinaci s další kosmetikou /holicí krém či mýdlo/ ideální doprovod klasické holicí procedury (žiletka nebo lépe břitva), která dokresluje relaxační pocit a neobtěžuje. Obdobně skvělé osvěžení dámy na šátku či kapesníčku. Více bych od ní nečekal. Ovšem to, co umí, dělá dobře a cena je zřejmě docela rozumná.

M.

P.S. Doporučuji prohledat databázi vůní (to podrobné a zadat levanduli) a současně prohledat diskuse. Toto téma se tu určitě probíralo! U pánů se zpravidla doporučuje Caron pour Homme a já bych si vybral Royal Lavande.

Na poličce 43 parfémů 5 miniatur 29 odstřiků 97 vzorků V tužebníku 14 parfémů
 
Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 20631 příspěvků 08.03.13 13:20

Doplňuji pro chlapy vlastní zkušenost:

pro hůře usínající Caron výše zmíněný a pro účely svádění druhého pohlaví Hypnôse Homme od Lancôme.

Na poličce 620 parfémů 130 miniatur 653 odstřiků 986 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist