YSL

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 13.03.09 17:54
YSL

kdo se podělí o zkušenosti s touto klasickou značkou.
Kousky jako Opium, M7 či (Body) Kouros se tady dost rozebíraly,

tak co třeba tyhle:

YSL Pour Homme Haute Concetration (miniparfums ji doporučuje na léto, je fakt tak svěží … trošku se bojím toho karafiátu)

Opium eau d'Orient … ve složení jsem nenašel vanilku, která je v původním Opiu celkem zásadní

L'Homme ...... složením (zázvor, vetiver) by se mi mohla líbit, ale v recenzích udávají sladkost, takže nevím nevím.

Rive Gauche

Na poličce 34 parfémů 0 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Arome jv
Nováček 17 příspěvků 13.03.09 18:51

Nevím přesně, jak to napsat, ale řekl bych, že ta sladkost je taková jemná, sladce nesladká, „akorát“, jemně teploučká, ale že by byla výrazná, to určitě ne. Pepř s květinami je krásně vyvážen. Měl jsem ho už předloni, takže už si přesně nepamatuji, ale měl docela dobrou výdrž, po rozložení si „to svoje“ držel dost dlouho a stejnoměrně. Jednou mně trochu ujela ruka, ale přesto jsem za sebou netáhnul žádný závoj, drželo to kolem mně. Moc ti asi nepomůžu, nejsem schopný ho už přesně popsat, ale dost se líbil i kolegům v práci, kolegyním tedy zcela určitě.

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Nat
Učednice 68 příspěvků 13.03.09 19:22

to xronos - ano, potvrzuji, miniparfums je velký zastánce YSL a určitě k tomu řekne své. Já zdaleka tak vřelý vztah k YSL nemám. Výjimkou je ovšem právě Pour Homme Haute Concentation (PHHC). Tu už používám s přestávkami víc něž 15 let a stále se k ní budu vracet. Má velmi dobrou výdrž. Na léto bych možná spíš doporučil její sestru YSL Pour Homme (tedy bez dovětku Haute Concentration - nejlepší rozlišovací znak obou vůní je vršek flakonu, normální YSLPH jej má červený, PHHC jej má černý), protože PHHC bude v slunných dnech možná příliš silná. Ovšem pozor, podle mého názoru nejsou YSL PH a PHHC stejné vůně, které se liší jen koncentrací. Složení je asi dost podobné, ale stejné nebude. To mám ověřeno dlouholetou zkušeností s oběma. I když na léto se přikláním více k PH, je PHHC jednoznačně lepší vůně (lepší výdrž oproti PH je bonus).

K vůni jako takové, YSL PHHC je silnější citrusovo-dřevitá vůně. Citrusy připomínají hodně hořké citrony, žádný light, a je jich tam doslova tuna. Za citrusy se opodál courá nějaké to dřívko, ale nevystupuje nijak dravě, tvoří přirozený protipól. A teď je čas na kouzlo! Mezi dřívkem a tunou citrónů je malý záhonek s červenými karafiáty, voila! Ten karafiát je právě to, co dělá PHHC odlišné od ostatních citrusovek, kterých jsou celá moře. A nutno dodat, že to dělá mistrovsky. Jedinou její nevýhodou by mohlo být nešetrné zacházení. Pokud je něčeho moc, je toho příliš. A u PHHC to do určité míry platí, protože je opravdu silná.
 Nat

Na poličce 90 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 14.03.09 16:47

díky za odpovědi :)

docela rád bych zkusil i tu Opium Eau d'Orient, hlavně kvůli nahrazení vanilky v základu vetiverem a santálem.
Vanilka, jakkoliv je pěkná, je zaručený „zvedač žaludku“ :(

Zkoušel jsem hledat, jestli ji někde u nás mají, ale nenašel jsem.
Uvádějí ji jako limitku, což bude asi ten důvod :(

Nat
Učednice 68 příspěvků 14.03.09 17:26

Bohužel s Opium Eau d'Orient zkušenost zatím nemám a klasické Opium pour homme mi vůbec nevoní :x , počítám ale, že se mnou bude hodně lidí nesouhlasit, protože je dost oblíbené.
 Nat

Luqas
Znalkyně 328 příspěvků 14.03.09 21:03

no mne panske opium tiez vobec nevonia a mne osobne sa tato vona vobec nehodi

Na poličce 55 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Luqas
Znalkyně 328 příspěvků 14.03.09 21:04

xronos - u nas som eau d orient skusal v jednej parfumerke a pride mi stravitelnejsia nez klasicke opium

Na poličce 55 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 17.03.09 18:43
xronos píše:

docela rád bych zkusil i tu Opium Eau d'Orient, hlavně kvůli nahrazení vanilky v základu vetiverem a santálem.

Je jich plná eBay a občas za pár šupů. Uvažuju, že si ji pořídím, taky, zní to dobře.

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů

miniparfums
Učednice 148 příspěvků 21.03.09 22:26
:idea:
Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 21.03.09 22:45

já si včera ph Haute Concetration objednal naslepo, takže se těším (a zároveň se trošinku bojím) :)

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 21.03.09 22:47
miniparfums píše:

5YSL-OPIUM POUR HOMME
Na webu je toho o OPIU popsano dost.Podle mne bezkonkurencne-nejlepsi panska orientalni vune.Dostatecne zajimava,origi­nalni,muzna

6YSL-LIVE JAZZ
Povedena ,originalni, svezi,cerstva vune citrusu, chladive maty a koreni vhodna pro............. mlade,stare,ze­ny,muze,

Yesss! 8)

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Nat
Učednice 68 příspěvků 22.03.09 18:24
xronos píše:
já si včera ph Haute Concetration objednal naslepo, takže se těším (a zároveň se trošinku bojím) :)

Vůbec se neboj, když ti nebude vonět, já si ji od tebe klidně koupím.
 Nat

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 22.03.09 19:09
xronos píše:

bývala na Jahodě - moment… už není :x

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 22.03.09 21:26
Nat píše:
xronos píše:
Vůbec se neboj, když ti nebude vonět, já si ji od tebe klidně koupím.
 Nat

ok, tak dohodnuto :)

ty ceny mají za YSL úžasné ....... skoro jako drogérovky ;)

Nat
Učednice 68 příspěvků 23.03.09 16:33

to xronos - tak to je fajn, alespoň za ni nebudeš moc chtít, až mi ji budeš prodávat. Teď abych si sobecky a škodolibě přál, aby se ti nelíbila. 8) Nízká nákupní cena plus slevička od tebe, no to si dám líbit :lol:

Nat

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist