*YSL

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 03.06.08 21:36
*YSL

Původně jsem měla v plánu na druhé kolo Chanel, ale na počest zesnulého Yvese Saint Laurenta se tentokrát pustíme do této značky.

Hlavní vůně:

Y - úplně první vůně, 1964
Rive Gauche
Opium
Paris
Yvresse (Champagne)
In Love Again
Baby Doll
Vice Versa
Nu
Cinema
Young Sexy Lovely
 Elle

Mnohé z nich mají různé odnože, pokud je znáte, určitě se k nim také vyjádřete, případně je porovnejte s původní vůní. Pánské jsem stejně jako u Bulgari vynechala, do jejich mapování se pustíme jindy.

Odnože:
Rive Gauche: Fraicheur, Intense, Light (Legere)
Yvresse: Legere
Opium: Fraîcheur d'Orient, Eau d'Été, Secret de Parfum, Fleur de Shanghai, Fleur Imperiale, Eau d"Orient Orchidee de Chine, Poésie de Chine Eau d'Orient
Paris: Eau de Printemps, Premieres Roses, Roses des Bois, Roses Enchantees, Jardins Romantiques, Pont des Amours
Baby Doll: Light, Light EdT, Candy Pink, Body Jewels, Lucky Game, Magic
In Love Again: Fleur de la Passion, Jasmine Etoile
Cinema: Gold, Festival d'Été 2007, Scénário d'Été
Elle: Eau d'Ete

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ukázat značku Yves Saint Laurent

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 04.06.08 15:38

Teď mi došlo, že YSL je značka, ze které jsem nikdy nic neměla :shock:

Y - úplně první vůně, 1964 - neznám
Rive Gauche - to je pro mne symbol aldehydovek - přestože tuhle kategorii nemám ráda, tak Rive se po nějaké době rozloží do čisté mýdlovosti, takže ATRIBUTY: aldehydy, mýdlo, čistota
Opium - x-krát jsem o něm uvažovala, ale nakonec k němu nikdy nedošlo . Spolu s Shalimarem synonymum pro orient. ATRIBUTY: teplá, výrazná, orientální, mýdlová, květinově-dřevitá, kořeněná
Paris - nemusím ATRIBUTY: čpavá, aldehydy, růže v nepříjemné podobě
Yvresse (Champagne) - neznám
In Love Again - ATRIBUTY: svěží, ovocně - květinová, nudná
Baby Doll - neznám
Vice Versa - neznám
Nu - velmi zajímavý netradiční orient ATRIBUTY: teplá, hluboká, nasládlá, tajemná, výrazná
Cinema - na mně moc sladká, ale není špatná…ATRIBUTY: velmi sladká, teplá, velmi výrazná, vražedná kombinace vanilky a jasmínu
Young Sexy Lovely - neznám
Elle - zajímavá. Myslím, že popis v reklamě výjimečně odpovídá charakteru vůně. Vůně pro městskou, nezávislou ženu. ATRIBUTY: hodně pačuli ( to mne odradilo od koupě ), svěže dřevitá, kořeněná, kostýmková

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 04.06.08 17:03

Baby Doll - prijde mi jako zajimava svezi vune s podtony neceho sladkeho, je v ni moc hezky citit grapefruit, pripomina mi Par Amour Toujours od Clarins
In Love Again Jasmin Etoile - nadherna vune, rekla bych ze se stejnym zakladem jako Baby Doll, misto grepu jasminek
Cinéma - hezci vanilkovou vuni asi neznam, vanilka tam neni moc premrstena a je takova zaoblena a elegantni
Elle - ta asi neni pro me, je takova moc prudka na muj vkus
Vice Versa - nevim jak ji charakteristikovat, neni vylozene sladka ani svezi, neco jedinecneho mezi :)

Young Sexy Lovely - mohla bych ji mit, je takova hladka, ale nic vyjimecneho
Opium - nemam poradne ochichane, zajimaly by me spis jeho odnoze…

Na poličce 88 parfémů 50 miniatur 2 odstřiky 38 vzorků V tužebníku 25 parfémů

tuzezlypes
Parfémová maniačka 562 příspěvků 04.06.08 20:20

YSL je vlastně moje nejvíc oblíbená značka, ať už v dámských nebo pánských variantách. Za skvělé kousky považuju Cinému, Paris, In love Again, Nu, Baby Doll a pak Body Kouros, Opium pour Homme a Live Jazz. Je to jediná značka, u které mi sedne takřka všechno.

Na poličce 58 parfémů 2 miniatury 14 odstřiků 64 vzorků V tužebníku 3 parfémy

05.06.08 17:47

YSL- je znacka od ktere pouzivam skoro vsechny vune az na klasicky KOUROS ten nemusim.YSL spolu s Guerlainem a jeste nekolika malo znackami ma ucelenou paletu vuni jak klasicke,orien­talni,ovocne tak i svezi a citrusove.Flakony jsou luxusni, pouzivaji kvalitni sklo a maji napad.Poslednim prikladem je ELLE ze i hranate flakony se daji udelat hezkya luxusne.

Y-nadcasova klasikaneco jako L air du temps,No5,Ma griffe a pod.
Velke plus Y je ze neni suchy jako napr. Lat.
V zaklade citim hodne jasminu pak zas hodne kvetu s nadechem ovoce a ambry.

Rive Gauche-Musim priznat ze aldehydovky nemam moc rad!!! ALe!!! Rive Gauche je vyjimka, je elegantni a sexy.V soucasne dobe uz asi neoslni tak jako v 70s ,ale je to parfem ktery se hodi na kazdou prilezitost a nikomu nebude vadit.
Na zacatku je hodne citit gardenie a narcis pak nasleduji zemite tony mechu a dreva (pravdepodobne santal). Slozeni uvadi taky vetyver ale ja ho tam proste necitim

Opium-trh s korenim nekde v jizni Cine,Cista esence orientu
Opium,Shalimar,Sam­sara–perfektni orientalni vune a jejich dalsi sestry jsou uz jen vune ktere vznikaji a zanikaji (snad jen Angel tady zustane jako klasika za 40let).
Citim hlavne koreni a drevo skorice,korian­dr,zazvor,aniz a pak drevo snad cedr?, z kvetu hlavne ylang-ylang.Opium je vune ktera se na nektere zene krasne rozvine a na jine voni tezce az teatralne.Moje znama naziva Opium — kozichovka do divadla.Pokud pouzivate Opium s mirou tak je to luxusni vune.

Paris-Ruze+ruze=ruze
Mam ji moc rad,je to nejhezci parfem zalozeny hlavne na ruzich, a mne nejvic ze vsech parfemu pripomina prave Pariz.Je to jedna z mala vuni u ktere jsou limitovky rok od roku lepsi, prikladem je Pont des Amours

Yvrese-Exploze ovoce-zemitych tonu spolu s anyzem tvori celkem zvlastni kompozici.Yvresse je vune luxusu vhodny pro damu v satech . Je to hodne specificky parfem, takova SPARKLING vune--- okamzite vratit nazev CHAMPAGNE!!! :lol:

In Love Again– Tahle vune mne naprosto ohromila v dobe kdys se prodavala jako limitovka k 40 vyroci otevreni salonu YSL.Vsude se hned vyprodala a tak jsem ji vozil z Italie pro zname, kazde po 3 kusech.Vune se nezmenila ale flakon mel puvodne nadherny tezky vrsek.In Love again je vesela ovocna vune- citim vsechny mozne cervene bobule a trochu grepu.No musim priznat ze ted mne uz tak noehromuje :? jako pred 10 lety

Nu– Orientalni , hodne vyrazna vune zalozena hlavne na drevu, kadidle a sladkych kvetech orchideji.Znam par holek co ji pouzivaji hlavne na vecer a vsechny tvrdi ,ze se moc libi muzum. podle mne je Nu hodne svudny parfem – takova !postelovka! :twisted:

BABY DOLL,YOUNG SEXY LOVELY,CINEMA,EL­LE,Pokracovani pristi tyden, mam tady pred sebou miniaturky tak je musim znovu otestovat

a mam tady taky EAU LIBRÉ u ktere jsem si uvedomil ze ji skoro nikdo nezna

miniparfums
Učednice 148 příspěvků 05.06.08 17:59
:idea:
Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Afrika
sv. Parfema z Kecálburgu 2152 příspěvků 06.06.08 15:38

Rozmýšľam, že si na počesť YSL zase poriadim nejakú jeho vôňu. Mne sa aj tak najviac páči stará dobrá klasika Y, už som sa tu o nej rozpisovala.
In Love Again ma tiež uchvátila v dobe svojho vzniku a pôvodný flakón bol veľmi vydarený - vrchnáčik ako tienidlo na lampy od Tiffany alebo sklenené farebné vitráže, kým ju nestiahli z predaja mala som ju 2×.
Veľmi mi chýbala a Baby Doll mi pripadala ako nepodarená náhrada ale z nostalgie som si raz kúpila aj ju. Nový flakón po reedícii je dosť hnusný, našťastie vôňa zostala, momentálne ju nemám ale ako leto pokročí určite sa objaví na mojej poličke. Ideálna vôňa na teplú jar a horúce leto. Medzi letničkami je to stále unikát, nie je komplikovaná, nemá 100 zložiek ale je typickým príkladom, že menej je niekedy viac. Jedna z dokonalých vôní.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 07.06.08 18:38

A co Cocaine?Ten u nás ještě není?Docela by mě zajímalo,jaká to je vůně.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 07.06.08 20:03

Myslíš tenhle Cocaine? :mrgreen:

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 08.06.08 10:54

Jak veliký je rozdíl mezi Elle a Elle Eau d'Ete? Elle jsem teď měla i přes ostražitost vůči fialovým flakonům na papírku a docela pěkná.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 26 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 08.06.08 11:06

Letní verze by měla být lehčí (prý o něco vanilkovější). Elle zkus určitě na ruku, to je ještě hezčí než na papíře.

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 08.06.08 11:17

Díky Ado, tak já to zkusííím!

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 08.06.08 13:08

No,nebo to je jen nějaký vtip ? :oops: :) Nepřišlo mi to až tak nereálné, když už má Opium :wink:

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 08.06.08 21:23

Zkusila jsem letní Elle a zdá se pěkná, jen to byl zase papírek, byla jsem navoněná z domova, protože jsem cestu do parfumerie neplánovala a nerada míchám, jenže jsem šla okolo........­............ No to nemůžu, nejít dál :P

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 08.06.08 22:11

Kate Moss a Cocaine :lol: tak to sa trafili :roll:

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist