Z mého deníku II. aneb Bvlgari Pour Home klíčem k dětství

Otevřená skupina (volný vstup pro všechny návštěvníky)
Otevřené přispívání (kdokoliv může příspívat do skupiny)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 25.02.09 16:22
Z mého deníku II. aneb Bvlgari Pour Home klíčem k dětství

//Hlava: bergamot, levandule, mandarinka, aldehydy, muškátový ořech, čaj Darjeeling, květy černého rybízu a pomerančovníku

Srdce: koriandr, karafiát, brambořík, kosatec, pepř, guajakové dřevo, brazilské růžové dřevo, kardamon, pelargónie

Základ: cedr, ambra, fazole tonka, dubový mech, pižmo, vetiver

Oficiální charakteristika: Společně s ostatními doposud vytvořenými parfémy, Bvlgari pour Homme se také odlišuje díky přítomnosti čaje ve svém složení. Tentokrát byl zvolen vonný čaj Darjeeling a jeho aroma charakterizuje citrusové a vodní tóny hlavy parfému. Počáteční pocit svěžesti následují jednoduché, ale intenzivní tóny srdce parfému, ještě poutavější díky kořenitým tónům pepře a suchým tónům růžového a guajakového dřeva. Parfém, klasický a moderní současně, uzavírá mošusový základ, který přináší příjemný pocit čistoty a jednoduchosti.//

NEDĚLE VEČER
Posilněn předchozím nákupem naslepo, objednal jsem BLV Notte Pour Home. Jelikož jsem se já i můj noc nemohli dočkat nové dávky aromatických požitků, napadlo mě vyzkoušet zatím Bvlgari Pour Homme, které jsem obdržel coby pozornost za vánoční objednávku na netu (minikazeta, jejíž součástí vzorek je, mě tehdy nijak nezaujala, a tak neotevřená putovala do šuplíku). Nějaké vůně od Bvlgari už znám, tak uvidíme, čím mě překvapí tato na první pohled (myslím balení) klasická vůně.
S prvními molekulami, které doputovaly k mým čichovým receptorům, se začínají dít divné věci. Najednou stojím ve špatně zapnutém pyžamu, s vrabčím hnízdem na hlavě a ospalkami v očích na schodech vedoucích do přízemí a bosý (papuče zůstaly zakopnuté někde pod postelí) si to ťapkám na záchod a do koupelny. Tam mi to najednou dochází: „Přijel taťka!“ Vůně, která zůstává v koupelně po jeho holení, je nezaměnitelná. Letím do kuchyně – je to tak, taťka se vrátil z cest. Věším se mu kolem krku a v tu chvíli mi nic nechybí - jsem šťastný.
V první chvíli je vůně až trochu moc svěží, ale citrusové tóny (nepoznávám přímo bergamot, spíš vymačkaný citron nebo citronovou trávu) rychle odeznívají a na povrch se tlačí kořeněné složky. Muškátový oříšek je palčivý i hřejivý zároveň, pepř ještě víc umocňuje vzpomínku na tátu, který si bez něj nedokáže představit žádné jídlo (snad s výjimkou krupice). Přestože čaj by měl být cítit hned na začátku, já jej objevuju až později. A spolu s ním se prodírá i další koření a odněkud z povzdálí občas zavane i muškát. Pak už se vůně jakoby usadí a klidně doznívá mošusovými tóny.
Díky Bvlgari se mi najednou vrátily chvíle, které jsem tolik zbožňoval – tu báječnou vůni čistoty mám neodmyslitelně spojenou s tátovými návraty z cest. Spolu s ním se do poličky v koupelně vracela pěna a štětka na holení, žiletky a hlavně ona nezapomenutelná (a až do dneška neidentifikova­telná) vůně - jednoduchá, čistá, chlapská. A přestože, s ohledem na rok vzniku, to není tehdejší taťkova vůně – ode mě dostane přívlastek tatínkova, tatínkovská. A to jako výraz velkého obdivu. Zkrátka pro mě už to bude vždycky Bvlgari Dad.
Sice ještě nejsem táta (já vím, babi, že už mám načase), ale i tak si tuto vůni pořídím. Možná jako motivaci (babička by byla moc ráda) nebo alespoň jako klíč k zapadlým vzpomínkám.

Na poličce 12 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 76 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Reakce:

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 25.02.09 16:33
Hezký

Hezký, moc hezký. Taky mám vůně spojené se vzpomínkami na některé okamžiky. Nechceš recenzovat i dámské vůně? :bang: :bang: :bang: ......Tak jo, uznávám, to už chci moc :mrgreen: , ale četlo by se to stejně dobře. :banana:

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 51 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 25.02.09 16:35
evik77 píše:
Hezký, moc hezký. Taky mám vůně spojené se vzpomínkami na některé okamžiky. Nechceš recenzovat i dámské vůně? :bang: :bang: :bang: ......Tak jo, uznávám, to už chci moc :mrgreen: , ale četlo by se to stejně dobře. :banana:

Když se k nim dostanu, proč ne (můžu začít u ségry a mamky, ale jsou to běžné spotřebitelky, takže asi nic, co by už někdo nenapsal).
A dík - jsem rád, že se to někomu líbí. :oops:

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 25.02.09 17:08

Líbí a moc :D

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 25.02.09 17:45
m.mart píše:
evik77 píše:
Když se k nim dostanu, proč ne (můžu začít u ségry a mamky, ale jsou to běžné spotřebitelky, takže asi nic, co by už někdo nenapsal).
A dík - jsem rád, že se to někomu líbí. :oops:

Richard III. byl taky zfilmovaný 27× a režiserům to nevadí. Nejde o námět, ale o styl, že :wink: . Čte se to jako knížka na pokračování. 8)

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 51 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 25.02.09 17:47

přidal jsem 3. díl deníku (viz Pro začátečníky)

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 25.02.09 18:41

m.mart - skvělé!!! Piš dál! :D

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 25.02.09 18:47
janas píše:
m.mart - skvělé!!! Piš dál! :D

když bude o čem a přijde inspirace, zase něco vyplodím :lol: … a děkuju

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 26.02.09 09:16

m.mart- prostě skvělé :lol: krásně jsem si početla,jen houšť :lol: :lol:

Na poličce 49 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 Váš příspěvek
Zažádat o členství ve skupině

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
Přidat nové téma

Nové diskuse

Návštěvy uživatelů

Moderátor skupiny

Členové skupiny

Nové příspěvky

TOPlist