Z mého deníku III. aneb S BLV Notte Pour Homme to nevyšlo

Otevřená skupina (volný vstup pro všechny návštěvníky)
Otevřené přispívání (kdokoliv může příspívat do skupiny)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 25.02.09 17:43
Z mého deníku III. aneb S BLV Notte Pour Homme to nevyšlo

//Hlava: galgán, máta, bergamot

Srdce: květy tabáku, levandule, granátové jablko, anýz, neroli

Základ: wenge, hořká čokoláda, dubové dřevo, cedr

Oficiální charakteristika: BLV NOTTE pour Homme charakterizují svůdné tóny tabákových květů s ozvěnou syté a chvějivé esence galgánu velkého. Luxusní dřevité a vzácné tóny afrického dřeva wenge se proplétají s aroma nejčistší hořké čokolády vonící po očekávání sladkých hříchů – zakázaných a právě proto tak neodolatelných. Vibrující a lehce afrodiziakující tóny galgána velkého tvoří s energií neroli, bergamotu a kardamomu pilíře pánské BLV NOTTE určené modernímu a kultivovanému muži. Levandule propojená s tabákovými květy vytváří svůdně hřejivé akordy, které podtrhuje intenzivní a bohatá vůně afrického dřeva wengé. V jádru pánské vůně leží kousek té nejčistší hořké čokolády, která sama o sobě otevírá bránu k vášnivé intenzitě a dosud jen tušeným „hříšným" tajemstvím .//

ÚTERÝ
Pošťačka už se na mě začíná dívat trošku divně (buď mě proklíná, že musí nosit balíčky, nebo si přečetla adresu odesílatele a podezírá mě, že takové množství parfémů mohu potřebovat jedině na maskování pachu z mrtvoly, kterou doma ukrývám). Dnes na mě čeká v balíčku jasně modrý flakon BLV Notte Pour Homme.
Nepočítaje pochvalná vyjádření na netu, pustil jsem se do seznamování s další vůní opět naslepo. Prvnímu kontaktu nic nebrání – víčko se k testru, který jsem objednal, nedodává. Takže vyhrnout rukávy a vzhůru k nirváně. Šplích! „A sakra! … Hašlerky!“ To bylo první, co mě napadlo. Přesněji hašlerky v borovicovém lese (o borovici se ve složení nic nepíše, ale já ji cítím – a bohužel, stejně jako hašlerky, ani borovici zrovna nemusím). Snad by to mohl zachránit bergamot, ale ten už přes silnější bonbonově-lesní aroma neprobojoval.
Ale pamětliv rčení „Nestahuj kalhoty, když je brod daleko!“ a možná i trochu omámen, rozhodl jsem se pokračovat (pravda, čichovým buňkám jsem trochu ulevil vůní čerstvého chleba). Nevím, co mám čekat od tabákových květů, ale neroli ani granátové jablko, se do mé lahvičky asi nevlezly. I ten anýz bych přivítal, ale místo toho se mi do nosu tlačí levandule přesně v té „protimolové“ podobě, kterou nesnáším. Jediné, co mě v souvislosti se srdcem vůně napadá je dětský olej s azulénem (takový ten modrý v hranaté lahvičce). Vím, že mimča voní nádherně – ale tímto „totalitním“ mazadlem je snad nikdo nenatírá.
Teď už to může zachránit jen proklamovaná „hříšná“ vůně hořké čokolády. Čekám ale marně, to, co by alespoň vzdáleně připomnělo mou pochoutku, ne a ne přijít (to už spíš ucítím 70% lindt, který se ukrývá někde v kuchyňské lince). Zato mě udeří do nosu, něco, co mi dost silně připomíná Vánoce. Ne, nezbláznil jsem se. To se mi jen vybavilo, jak jsme se ségrou pravidelně obdarovávali babičku „luxusní“ kazetou, v níž se uprostřed nařaseného saténu skvěla kolínská (neměla snad ani žádné jméno, jen to označení Kolínská voda) – „voněla“ stejně.
Babička by to shrnula jednoduše: „Není každý den posvícení!“ … ale když já se tolik těšil.

STŘEDA
Výdrž má skvělou, to se musí uznat… ale proč proboha zrovna ona!

Na poličce 12 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 76 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Reakce:

Lenna
Parfémová maniačka 539 příspěvků 25.02.09 18:15

Klobouk dolů… :)

Pokud bys chtěl recenzovat dámské vůně, ráda dodám vzorečky. A myslím že nejen já… :wink:

Bylo by zajímavé číst o dámských vůních z pánského pohledu. :lol:

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 25.02.09 18:22
Lenna píše:
Klobouk dolů… :)

Pokud bys chtěl recenzovat dámské vůně, ráda dodám vzorečky. A myslím že nejen já… :wink:

Bylo by zajímavé číst o dámských vůních z pánského pohledu. :lol:

nevím, jak to mezi vámi „zasvěcenými“ chodí - takže rád očichám nabídnuté vzorečky, jen nevím, co ti za ně (kromě peněz) mohu nabídnout :wink:

Lenna
Parfémová maniačka 539 příspěvků 25.02.09 18:26

Jsem skromná jako Lenin :lol: :lol: , pěkná recenze bude stačit. :wink:

Muže si tu musíme hýčkat. :lol:

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 25.02.09 18:29
Lenna píše:
Jsem skromná jako Lenin :lol: :lol: , pěkná recenze bude stačit. :wink:Muže si tu musíme hýčkat. :lol:

Dle leninského hesla se budu: učit, učit, učit :lol: pak psát a psát a psát

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 25.02.09 18:58

Souhlas, obě nové recenze jsou moc pěkné. A počkej, jak divně bude pošťačka koukat, až začnou chodit hory vzorkových balíčků a každý od jiné ženské. :wink:

Mrknu a něco dodám. :P

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

Lenna
Parfémová maniačka 539 příspěvků 25.02.09 19:11
:lol: :lol:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 25.02.09 19:42

M.mart, přidala jsem tě do Žurnálu - píšeš pečlivě, děvčata jsou do tebe blázen, tak si to zasloužíš :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 25.02.09 19:53
Ada píše:
M.mart, přidala jsem tě do Žurnálu - píšeš pečlivě, děvčata jsou do tebe blázen, tak si to zasloužíš :)

:oops: :oops: :oops: dík

Panenka
Parfémová maniačka 748 příspěvků 27.02.09 13:44

Ado, naprosto schvaluju zařazení recenzí m.marta do žurnálu, píše pěkně.

No, ale k pánské Bvlgari Blv Notte. Koupila jsem ji muži nedávno naslepo díky tipu ve vláknu o výhodných cenách, potřeboval už něco dokoupit, dámská Blv Notte se mi líbila, tak proč za velmi levno nezkusit pánskou… Když se nebude líbit, finančně to nikoho neporazí :). Navíc jsem myslela, že mi tu objednávku testru stornují (s odůvodněním, že už není, chyba na stránkách a pod.), protože ta cena byla fakt skoro podezřelá…, ale máme ji už doma.

A teď k vůni - tak já mám asi úplně jiný nos. Mně se líbí. Hašlerky taky nesnáším, ale tady žádné necítím, taky žádnou borovici. Levanduli ano, jemně, a problematická mi nepřipadá. Dala bych za pravdu Adě, že (jak píše ve své minirecenzi) pánská Blv Notte „působí jen lehce pánsky a dala by se nosit jako unisexová“. Co se pamatuju na dámskou variantu Blv Notte, tak mi přijde, že se s pánskou opravdu celkem dobře doplňují, v něčem i jakoby překrývají, no, jak píše Ada. V obou Blv Notte (dámské i pánské variantě) čokoládu cítím, ale nijak výrazně, spíš ji najdu díky tomu, že vím, že tam má být, ale bez „nápovědy“ by mě to asi nenapadlo, že to je ona. Ale opravdu hloupé pro mě je, že mají obě (dámská i pánská) pro můj nos výdrž ne výbornou… ale katastrofální. Asi je to fakt nosem, že si strašně rychle přivykne, ale já je opravdu za chvíli necítím…

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 37 vzorků V tužebníku 3 parfémy

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 27.02.09 22:35

bylo by fajn, kdyby se u každé recenze ozvalo víc lidí, kteří vůni znají, ti nezasvěcení by si pak mohli udělat lepší obrázek

je jasné, že každému voní něco jiného - a to je dobře :!:

Váš příspěvek
Zažádat o členství ve skupině

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
Přidat nové téma

Nové diskuse

Návštěvy uživatelů

Moderátor skupiny

Členové skupiny

Nové příspěvky

TOPlist