Z mého deníku IV. aneb Kulinářská vůně CK Crave

Otevřená skupina (volný vstup pro všechny návštěvníky)
Otevřené přispívání (kdokoliv může příspívat do skupiny)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 26.02.09 10:56
Z mého deníku IV. aneb Kulinářská vůně CK Crave

//Hlava: výtažek z palmových listů, bergamot, karambola, bílá šalvěj
Srdce: bazalka, koriandr, kardamon, nové koření
Základ: mošus, fazole tonka, santalové dřevo, vetiver, muškátový oříšek

Oficiální charakteristika: Vůně Crave je sexy, čerstvá, čistá. Přitahuje opačné pohlaví a je dost proměnlivá na to, aby se dala nosit jak ve dne, tak v noci. Muži chtějí, aby jim vůně dodala sílu – prioritou je, aby se cítili atraktivní pro dívky. Muž Crave očekává, že mu vůně: pomůže prosadit jeho individuální identitu, napomůže ke společenskému úspěchu, dodá sexuální přitažlivost.//

ČTVRTEK
Přestože zima je v plném proudu (sněhová nadílka dělá „radost“ zejména mým netrénovaným svalům a zádům), na okně se mi stále zelená, k mé velké radosti, bazalka (s ohledem na její vegetační cyklus a fakt, že byla zakoupena v supermarketu už měla být dávno po smrti). Stačilo o ní zavadit při pravidelném zalévání a její nezaměnitelná vůně mě probudila k život. Kromě toho, že se mi začínají sbíhat sliny a chtě nechtě, přestože je teprve ráno, přemýšlím o dobrém obědu, dostávám chuť použít po čase (kdysi tak oblíbený) CK Crave. Ostatně už jeho název o touze a dychtění něco říká.
A tak po čase vytahuji na světlo boží známý flakon (mnoho lidí ho nemá rádo a slovem flakon by ho snad ani neoznačilo, ale já jsem s ním byl skoro srostlý, a hlavně nehrozilo, že se mi v tašce rozbije). Ještě jsem ani nezmáčkl rozprašovač a už si tu vůni začínám vybavovat. Tak schválně slouží mi paměť dobře?
První dojem je hodně svěží (člověk by nechal lehce zmást a odsoudil Crave jen na prázdninové šplíchání) – nejvíc si to mezi sebou rozdává bergamot a pak taková listová zeleň (to možná budou ty výtažky z palmových listů). Naštěstí prvoplánová svěžest rychle mizí a o slovo se velmi důrazně hlásí bylinky. Koriandr
i nové koření gentlemansky nechávají největší prostor mé milované bazalce (nepokoušejte se ji poznat jako koření v sušeném stavu – taky byste přece raději dali přednost svěží dámě a ne vysušené stařence – babi, promiň, mám tě rád, ale jinak to napsat nešlo).
A nastává docela dost dlouhé zklidnění (pro někoho možná trochu nuda, ale chlap ocení, že když se ráno něčím navoní, bude to vonět stejně, i když dorazí do práce). Ačkoli to rozhodně není vůně inspirovaná jídlem (alespoň podle oficiální charakteristiky to tak nevypadá – mimochodem, těm blábolům opravdu někdo věří?), mě se jako první vybaví vůně zálivky na rajčatový salát (mami, takový jako ty neumí nikdo). Nevím, jestli by to tvůrce vůně potěšilo, ale mě se okamžitě vybaví můj balkon v létě, kdy je plný bylinek, bez kterých si své kulinářské pokusy nedovedu představit.
Zatímco na těle se už pak vůně jakoby ztrácí, z oblečení ještě hodně dlouho doznívá nasládle navinulým tónem, z něhož občas vystoupí jemná palčivost muškátového oříšku.
Začínám nějak moc slinit a žaludek se ozývá čím dál tím důrazněji, asi budu muset uspokojit i jiné receptory, než ty čichové. Takže vzhůru do kuchyně - na okně už bazalka netrpělivě čeká, až ji udělám nový sestřih.

PS: Dobrou chuť!

Na poličce 12 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 76 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

hafik
sv. Parfema z Kecálburgu 5414 příspěvků 26.02.09 13:48

Nádherné počtěníčko :P , moc chválím, pane učiteli :P

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 37 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 26.02.09 14:35
hafik píše:

a já chválím správné užití 5. pádu - většina lidí by řekla: pane učitel :bang:

Na poličce 12 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 76 vzorků V tužebníku 5 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 27.02.09 13:59

Opět smekám, krásná recenze, stejně jako ty předešlé :wink:

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 27.02.09 14:20

…a pěkná da Vinciho ikonka … už jsem se lekla, že je zde nějaký nový - bývalý člen Svazu architektů :wink: … náhodou jsem si nedávno prohlížela euromince a Itálie má toho „proporčníka“ (…si nemůžu vzpomenout jak se jmenuje :roll: - kopněte mě prosím někdo ! ) na 1"koruně" :D http://www.zavedenieura.cz/cps/rde/xchg … nce.html... velmi se mi libí ten kříž na euru z Kypru… a vůbec je zajímavé, jak jej jednotlivé motivy zásadně vizuálně mění

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 27.02.09 14:30
m.mart píše:
hafik píše:
a já chválím správné užití 5. pádu - většina lidí by řekla: pane učitel :bang:

To mi připomnělo… Kdysi jsem měla šéfa - zakomplexovaného skřeta, s prominutím, ale lépe se o něm vyjádřit nemůžu, spíš hůře. :D No a tento pán „měl vždy pravdu“. Při oslovení jsem používala: pane Vašku. Do krve by se hádal, že se říká: pane Vašek. :D

Na poličce 58 parfémů 36 miniatur 45 odstřiků 527 vzorků V tužebníku 30 parfémů

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 27.02.09 14:45

…asi celkem šašek, ten Vašek :D

…také můj šéf v práci tohle velmi prožíval, ale on trval na tom správném, skloňovaném oslovení … prý ho s tím buzerovali na vojně … překvapivé je, že ten dobrý návyk získal právě tam - a ne ve škole :?

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4116 příspěvků 27.02.09 14:45

to ma naposlouchany z filmu. Tusim Slunce seno.. a takovy podobny, tam to nikdy nesklonovali.

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 841 vzorků V tužebníku 46 parfémů

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 27.02.09 14:53
mňam

Pěkné, :lol: slintám a jdu radši vařit. Chraň nás Pán Bůh, aby m.mart začal recenzovat gurmánské vůně tipu Inside Donna. To bych asi začala pěkně tloustnou… :lol: :smack:

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 47 parfémů

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 27.02.09 14:53
mňam

Pěkné, :lol: slintám a jdu radši vařit. Chraň nás Pán Bůh, aby m.mart začal recenzovat gurmánské vůně tipu Inside Donna. To bych asi začala pěkně tloustnout… :smack: :lol: :lol: :lol:

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 47 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 27.02.09 16:11
evixx píše: …a pěkná da Vinciho ikonka … už jsem se lekla, že je zde nějaký nový - bývalý člen Svazu architektů :wink: … náhodou jsem si nedávno prohlížela euromince a Itálie má toho „proporčníka“ (…si nemůžu vzpomenout jak se jmenuje :roll: - kopněte mě prosím někdo !
…Evi, myslíš Vitruviova figura…?
Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 27.02.09 16:33

…ne.e, … „jednoslovný název obecný“ pro Virtuviovu figuru …něco jako ten „proporčník“, co jsem v krizi vypotila :D

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 27.02.09 17:33

Já jsem úplně mimo, o čem to tady mluvíte :roll: Myslíš, že je proporční ?

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 27.02.09 18:50

…tak to sem to špatně pochopila, ještě se to nazývá pentagram, ale to si taky asi nemyslela… :oops:

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 27.02.09 19:42
Vera píše: …tak to sem to špatně pochopila, ještě se to nazývá pentagram, ale to si taky asi nemyslela… :oops:

Tys na to kápla - to asi bude ono… :idea:

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Zažádat o členství ve skupině

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
Přidat nové téma

Nové diskuse

Návštěvy uživatelů

Moderátor skupiny

Členové skupiny

Nové příspěvky

TOPlist