Z mého deníku IX. aneb Na ostří nože

Otevřená skupina (volný vstup pro všechny návštěvníky)
Otevřené přispívání (kdokoliv může příspívat do skupiny)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 26.03.09 20:23
Z mého deníku IX. aneb Na ostří nože

STŘEDA
Dostat se k vůním, které nepatří k hlavnímu proudu, je vždy radost. Pokud takových pokladů dostanete celou obálku, je důvod k malé oslavě. Přebíráte, očicháváte zkumavky a přemýšlíte, čím začít. Dnes to mám ale o trochu jednodušší – mám se pokusit prozkoumat Yatagan.
Pokud by měl být název adekvátní k výrobku, čeká na mě ryze pánská záležitost. Jestli bude ostrá a vražedně nebezpečná jako stejnojmenná turecká zbraň, se teprve ukáže. Když už jsem u těch teoretických příprav, procházím i složení. To, že obsahuje věci, které zrovna nemusím (borovice, levandule), mě nemůže odradit – už několikrát jsem zjistil, že ve správné kombinaci jsem schopen je přijmout. A naopak oblíbené složky (zde např. bazalka, fenykl) dovedou i zklamat. Co mě však uhodilo rovnou mezi oči je přítomnost kokosu – uveden mezi vší tou testosteronovou náloží působí opravdu nezvykle. Ale dost bylo teorie. Vzhůru do zbraně!
Tvůrce parfému dozajista ovlivnila vžitá představa o tureckých středověkých nájezdech. Jejich výtvor na mě zaútočil se stejnou silou. Lékárna, tinktura, sušené byliny, jehličí – tak nějak mi nabíhala v hlavě slova při prvním přičichnutí. Žádné obdivné áách, ale ani zhnusené bléé. Líbí? Nelíbí? Nevím, ale něco mě nutí přibližovat ruku k nosu stále častěji.
Hutné borovicové aroma a pelyňková tinktura, to jsou asi nejvýraznější účastníci olfaktorické bitvy. Zatímco předvoj demonstruje sílu a udatnost, chystají se k útoku další bojové jednotky. Divize pelargonií, levandulový pluk i rota karafiátů se zapojují s plným nasazením, za přispění vetiverových jednotek v záloze. Mela je to pořádná. Všude hurónský řev, ve vzduchu je cítit napětí i zvláštní zemité aroma (směs hlíny, trávy, vytrhaných kořenů a mechu) a odněkud z týlu přináší vítr nasládlou vůni kokosu.
Každá bitva má však svůj konec. Atmosféra se pomalu zklidňuje. Nad bojištěm se spolu s modlitbou nese vůně kadidla…
Ač turecký yatagan zcela jistě nepatří do tradiční výbavy honáka dobytka, přesně takového týpka bych si k této vůni představoval. Nejde o jeho náplň práce, ale o ten typ (marloborácká reklama se nám snažila vnutit trošku zpopularizovanou podobu). Yataganem se stěží bude polévat „diskotékový šampónek“ nebo „vystajlovaný“ metrosexuál. Stejně jako zbraň i Yatagan od Carona patří ke zkušenému, zralému chlapovi. Chlapovi, který si dokáže jít tvrdě za svým, ale dovede si také užívat života plnými doušky. Přes den ho možná potkáte v dobře padnoucím obleku, ale kdykoli má možnost vyčistit si hlavu, vyrazí za adrenalinovými zážitky. Večer pak s kamarády u sklenky dobrého pití a s pořádným havanem v ruce, proberou plány na další akci.

ČTVRTEK
Pročítal jsem ještě postřehy na fóru. Padala tam přirovnání jako „švédské kapky“, „zeleninová polévka“, „maggi“ apod. A dá se říct, že každý má svým způsobem pravdu. Yatagan je opravdu zvláštní. Ze všeho nejvíc mi připomíná náladu klasického pubu, kde se u stropu mísí vůně cigaretového kouře, koření, kůže a pižma. Ani při druhém zkoušení se stále nemůžu rozhodnout pro jednoznačný ortel. Nejsem uchvácen tak, abych jej napsal na seznam přání, ale rozhodně jsem ohromen jeho jedinečností. Uvidíme. Třeba si za pár let sedneme k baru a najdeme společnou řeč…

Na poličce 12 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 76 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek
Zažádat o členství ve skupině

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
Přidat nové téma

Nové diskuse

Návštěvy uživatelů

Moderátor skupiny

Členové skupiny

Nové příspěvky

TOPlist