Z mého deníku V. aneb Hledám novou vůni

Otevřená skupina (volný vstup pro všechny návštěvníky)
Otevřené přispívání (kdokoliv může příspívat do skupiny)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 02.03.09 18:51
Z mého deníku V. aneb Hledám novou vůni

//Hlava: neroli, grapefruit

Srdce: posidonie, míza, květ rozmarýny

Základ: bílý cedr

Oficiální charakteristika: Aqua pour Homme Marine se pouští do hlubin té nejsvěžejší a nejčistší vody. Je určena pro muže, kteří hledají unikátní, nekompromisní a energickou svěžest. „Inspiraci pro Aqua pour Homme Marine jsem hledal v hlubokých vodách. Přemýšlel jsem o barvě a průsvitnosti křišťálové vody," říká parfumér Jacques Cavalier. „Neroli a grapefruit dodávají parfému živoucí svěžest, do srdce jsem umístil posidonii, která vůni spojuje s její předchůdkyní Aqua pour Homme a podtrhuje její průzračnost. Rozmarýnový květ je uklidňující a aromatický. Minerální ambra, která zdůrazňuje hloubku Aqua pour Homme, byla přepracována. Na závěr jsem přidal bílý cedr pro zářivé přirozené tóny."//

Dnes jsem vytrhl pár starších stránek z mého deníku (přelom října a prosince 2008).

PONDĚLÍ
S bývalými kolegyněmi jsme podnikli další ze společných nákupních výletů (tentokrát jsem byl jediným zástupcem mužského pohlaví, ale to mě nemohlo rozhodit – mám trénink od máti a ségry). Jel jsem bez konkrétního cíle (není nic horšího, než se na něco upnout, a pak to nesehnat), raděj se nechám překvapit, co mi vstoupí do cesty. Jediným plánem je očuchat nové vůně (přestože jsem konzerva, chci taky občas nějakou tu změnu). Jsem přesvědčen (sám nevím, jak jsem k tomu došel), že má další vůně bude od Bvlgari (znal jsem jen jednu jejich vůni, navíc dámskou, ale přesto jsem měl neodkladný pocit, že se mi od nich něco bude líbit).
Procházet s dvěma ženskýma obchodní centrum je zážitek, a tak než jsme se dostali k parfumérce, bylo už po obědě. Holky si dávaly kávičku a cigárko, čehož jsem rychle využil (přece jenom jsem potřeboval chvilku oddechu). V Douglesu měli zrovna slevy, takže první, co skončilo v košíku (zcela neplánovaně) byl CK Crave (sice mi ještě chvíli vydrží, ale blíží se Vánoce a synovec mi na něj vždycky chodil, tak ho dostane pod keř). Pak už jsem zamířil k Bvlgari. Ruka zamířila po jednoduchém flakonu Bvlgari Aqua (možná že mi evokoval barevná sklíčka z IKEA, která mám moc rád). Nijak zvlášť mě nezaujala, uvidíme později. Druhý papírek (nerad zkouším na ruku, když vůni alespoň trochu neznám, mám strach, že pak budu cítit jako chodící drogérka) dostal dávku ze sousední Aqua Marine.
Netuším, jestli je to tím, že mají v obchodě celkem slušně přetopeno, ale tahle, pro mě typická prázdninovka, mi okamžitě padla do nosu, přestože všude kolem na mě útočí blížící se Vánoce. Prvotní závan je hodně svěží. Grepové aroma (možná i vůně citrónové kůry) je úžasné, ale ten, kdo ho zrovna nevyhledává, nemusí mít strach – celkem záhy odezní.
Takže ještě popsat papírky a zpátky za děvčaty. Teď už mám co dělat, až zase budu čekat před kabinkou, než se nasoukají do dalšího modýlku. Co chvíli tak vytahuji z kapsy papírky. Zatímco původní Aqua mě brzy přestává zajímat, Aqua Marine si připisuje další body. Hlavové citrusy zmizely a na povrch se teď dostávají zaoblené květinové tóny a rozmarýn v podobě, jak ho znám z Chorvatska, kde roste v hojné míře – stačí, aby lehce zavanul vítr a k vám se donese jemná, sluncem prohřátá, vůně. Možná, že právě připomínkou léta (v tuto chvíli tak vzdáleného) mi tolik učarovala. Nicméně papírek putuje do bezpečí peněženky.
Teprve při zpáteční cestě se holkám pochlubím svým úlovkem. Papírek sice trošku načichl vůní kůže (o vůni peněz nemohla být po celodenním nakupování ani řeč), ale kamarádky byly unešené. Kromě již zmiňované kontaminace kůží se na povrch prodralo sladké dřevo. Jsem rozhodnut: tuhle vůni chci.
Hned ten večer využiji super nabídky jednoho z mnohých e-shopů a uspokojený a s blaženým pocitem usínám.

ÚTERÝ
Nejen papírek, ale i celá peněženka stále voní (jak se ukázalo později i na oblečení drží o hodně déle než na těle). Myslím, že jsem tím rychlým nákupem neprohloupil. O to víc mě překvapilo, že ještě před obědem je balíček doma. Naštěstí jsem měl volno, trošku jsem vyspával a nestihl jsem se ničím navonět – ideální stav k obléknutí nové vůně. Vím, co čekat, ale přesto se těším. Poučen údaji z netu, snažím se ve objevitt onen aquatický charakter. Popravdě oceán necítím, možná je to tím, že si nedokážu představit, jak voní posidonie – kvetoucí podvodní rostlina. Možná tak ještě už zmiňované úvodní citrusy navodí dojem přímořské sadu, ale od toho je dolů k moři kus cesty. To už mi spíše ta středová a koncová nasládlost připomene, jak krásně voní a chutná voda, kterou si naberu u rodičů přímo ze studánky – taky se v ní skrývá určitá sladkost, kterou v té naší chlorované z kohoutku marně hledám.
Dovedu si představit, že tuto vůni objevila už hezká řádka uživatelů, ale v tuto chvíli mi to je celkem jedno. Já jsem spokojený, že budu mít na léto příjemnou společnici – nijak moc nápadnou, extravagantní či podbízivou, abych všem ukazoval, že si to můžu dovolit, ale ani zcela obyčejnou a nudnou, s níž by to nebavilo ani mě samotného. Teď už je zbývá čekat, až se oteplí a my společně vyrazíme do světa.

Na poličce 12 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 76 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Reakce:

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 02.03.09 19:22

nádhera, opět tleskám!!!! do budoucna už nebudu vyhazovat peníze za časopisy, počkám si raději na další skvělý příspěvek :wink: umíš nádherně popisovat, normálně jsem se do toho vašeho nakupování vžila a představila si, jak běháš s babama po nákupním centru :lol: kloubok dolů, to málokterý chlap vydrží, natož aby to absolvoval dobrovolně!!

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 02.03.09 19:25

Jak jsem říkal, mám trénink - a navíc, zatímco ony váhají nad jedním modelem, já stihnu svým „ostřížím“ zrakem přejet celý obchod a udělat si představu, zda je tam něco pro mě :lol:

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 03.03.09 14:57

Celkom si tu Aqua Marine vystihol! Versace Eau Fraiche si ted potopil (a ta sa mi páááči! ) a moju drahú Notte Pour Homme si uplne potopil, ale po precitani tejto recenze ti odpúšťam :D .

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 03.03.09 16:46
estelle píše:
Celkom si tu Aqua Marine vystihol! Versace Eau Fraiche si ted potopil (a ta sa mi páááči! ) a moju drahú Notte Pour Homme si uplne potopil, ale po precitani tejto recenze ti odpúšťam :D .

ale no tak - já jsem nikoho nepotopil :lol: jen jsem popsal své dojmy. Je jasné, že ne všem voní stejné vůně - a tak to má být (není na světě ten, který by se zavděčil lidem všem :lol: )

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 03.03.09 17:16

Jasné! Píš ďalej, dobre sa to číta.

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 03.03.09 17:19
estelle píše:
Jasné! Píš ďalej, dobre sa to číta.
:oops: dík

máš tady další díl

Váš příspěvek
Zažádat o členství ve skupině

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
Přidat nové téma

Nové diskuse

Návštěvy uživatelů

Moderátor skupiny

Členové skupiny

Nové příspěvky

TOPlist