Z mého deníku VI. aneb Horečka páteční noci

Otevřená skupina (volný vstup pro všechny návštěvníky)
Otevřené přispívání (kdokoliv může příspívat do skupiny)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 03.03.09 10:44
Z mého deníku VI. aneb Horečka páteční noci

//Hlava: bílý citrón, růžové dřevo, karambola

Srdce: cedrové jehličí, estragon, šalvěj

Základ: smokvoňové (jinde uvádějí javorové) dřevo, ambra, pižmo

Oficiální charakteristika: Nová pánská vůně VERSACE míří k silnému a sebevědomému muži, který má rád luxus a orientuje se v aktuálních módních trendech. Pro muže, jehož hlavní devizou je jeho svobodná duše a který si umí vychutnávat každou chvilku svého života, zapadá VERSACE MAN EAU FRAÎCHE přesně do jeho vnímání světa i sebe sama v něm. Výsledkem tohoto konceptu, kde se klasické pánské ingredience setkávají s neobvyklými tóny, je nový význam pojmu harmonie.//

PONDĚLÍ
Je sice začátek nového týdne, ale při testování vzorku Versace Man Eau Fraîche jsem si připadal jako v pátek večer na diskotéce. Páteční večer je ideální příležitostí pro „zlatou“ mládež, aby se, s nemalou pomocí tátovy kreditky, předvedla. Pán tvorstva má oproti zbytku přírody jistou výhodu – k tomu, aby zaujal, využívá nezměrné množství pomocníků (oblečením počínaje, plastickou operací konče). Přestože zájem o svůj zevnějšek je připisován spíše ženám, najdeme mnoho příkladů usvědčujících z toho samého i muže (kdysi jsem v jednom přírodopisném snímku zaregistroval termín „zdobný sameček“ – vzpomenu si na něj vždy, když zavítám mezi omladinu).
Hudba duní – o tom, že by tu sameček uhranul samičku duchaplnou konverzací nemůže být ani řeč – a tak nezbývá než zaútočit jinými zbraněmi (popravdě řečeno si myslím, že to těm mladým bejčkům vyhovuje). K útoku na první signální stačí málo: značkový ohoz, trendy účes a vůně, která dostane holky do kolen – no a kdo by přece odolal „Versáčemu“!
První, co mě napadlo je, že krabičce by místo rádoby efektního krokodýlího vzoru slušela více džínovina - určitě by líp charakterizovala obsah (mimochodem ani flakon, který znám jen z obrázků, mě nijak nenadchl – nemůžu si pomoct, ale připadá mi lehce kýčovitý, ale tento pocit mívám i u jiných výrobků s Medusou ve znaku). Na malou chviličku vykoukne z vůně nasládlý ovocný tón, který však velmi rychle přebije pořádná citrónová nálož. Nemůžu si pomoct, ale takhle voněla půlka chlapeckého osazenstva devítek po té, co jim Ježíšek, zastoupený maminkou, nadělil podobně modrý Glacier od Oriflamu. Citrusový charakter drží celkem dlouho a dovedu si představit, že při způsobu, jakým mladí kluci vůně používají, mohou citlivějším nosům v okolí připomínat osvěžovač vzduchu. Nicméně po čase se dostanou ke slovu i další složky, které však svým charakterem předchozí tony rozvíjejí (ať už je to cedrové jehličí – mě osobně hodně připomíná rozmačkané tuhé zelené listy, či estragon, který se s citrónovou šťávou skvěle doplňuje v různých zeleninových salátech, a někde v dálce by se našel i náznak čerstvé šalvěje). Konec není nijak výrazný a ani extra výjimečný (klasická pánská dřevitost osekaná pižmem).
Před lety by mi Versace určitě udělal radost, ale s přibývajícími roky (a ubývajícími vlasy) bych se s takovou přemírou svěžesti a okatého upozorňování na sebe mezi lidi nepustil. Máte-li však doma mladíka (nebo někoho, kdo si stále nechce připustit, že už jím není) kladoucího důraz na svou image, určitě se mu touto vůni zavděčíte. A nejen jemu – myslím, že nejedna samička v klubu se lapí do jeho tenat.

Na poličce 12 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 76 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Reakce:

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 11.03.09 15:48

umíš krásně popisovat vůně a přesně je přiřazovat k situacím,tuhle vůni mám očichanou ale kdybych ji neznala, tak si ji dokážu dost dobře představit - škoda takový talent nechat ležet ladem … taková kniha o parfémech ve stylu The Guide a český Turin k tomu by nebylo k zahození :P

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 11.03.09 15:54

každopádně děkuji za pochvalu - ta vždy potěší, ale mohla bys nezkušenému začátečníkovi prozradit, kdo nebo co je český Turin? :shock:

Na poličce 12 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 76 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 11.03.09 16:20

ano mohla, o čem píšou a jak vypadají jejich recenze se dá trošku pochopit tady http://www.arome.cz/…iewtopic.php?…

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 11.03.09 16:21

Luca Turin spolu s Tanyou Sanchez píšou takového průvodce ve stylu Michelin u restaurací a přidělují parfémům hvězdičky 1-5…a píší velmi vtipné , občas sžíravé, občas pochvalné recenze…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 Váš příspěvek
Zažádat o členství ve skupině

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
Přidat nové téma

Nové diskuse

Návštěvy uživatelů

Moderátor skupiny

Členové skupiny

Nové příspěvky

TOPlist