Z mého deníku VII. aneb Zavřete oči, přichází MonsieurRochas

Otevřená skupina (volný vstup pro všechny návštěvníky)
Otevřené přispívání (kdokoliv může příspívat do skupiny)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 03.03.09 17:09
Z mého deníku VII. aneb Zavřete oči, přichází MonsieurRochas

//Hlava: citron, bergamot, šalvěj, levandule

Srdce: pelargonie, karafiát, cedr, vetiver, kardamon, klejopryskyřice

Základ: dubový mech, tonka, pižmo, pačuli//

ÚTERÝ
Před časem se na fóru řešilo, jakou vůni „používá“ Hercule Poirot. A je to právě on, kdo mi vytane na mysli, když si přičichnu k Monsieur Rochas (myslím toho televizního lehce blazeovaného pána – v knížkách jsem si ho představoval úplně jinak). Potrpí si na kvalitní klasiku a patřičně si zakládá na tom, že je ve společnosti nepřehlédnutelný a nejspíš i „nepřečichnutelný“. K téhle vůni jakoby přímo patřily vlasy přilepené k hlavě (čas od času několika naučenými pohyby uhlazené s pomocí hřebínku ukrývajícího se v náprsní kapse saka), a případný upravený knírek charakter vůně jenom podtrhne. V našich luzích a hájích by tahle mohl vonět pan Zavřeteočiodchá­ázíím.
Přestože s výjimkou levandule mně žádná ze složek vyloženě nevadí, ba naopak bylinky já můžu (jak možná víte z mých předchozích deníkových zápisků), z tohoto lehce senilního koktejlu se mi dělají mžitky před očima (klasickým svěžím líbivkám už asi odrůstám, ale takovýmto klasickým kouskům jsem ještě nedorostl).
Citron má většinou schopnost v úvodu všechno přebít, ale tady na mě nejdřív útočí všemožné bylinky – bazalka se snaží (jak moc bych jí to přál) ze všech sil, ale na vůni čerstvých bobkových (pardon vavřínových) listů a již zmiňované levandule nemá. Nicméně i svěží ostrost citronu a bergamotu přijdou ke slovu. Stejně jako u BLV Notte Pour Homme se odkudsi ze zadu dere vůně dětského azulénového olejíčku (asi bude mít nějaké trauma z dětství, když mi tak vadí).
Typický pánský (pro mě v tomto případě značně starosvětský) charakter dodávají i další složky (cedr, vetiver, kardamon), které neznatelně zjemňuje květinové aroma, které se jakoby připletlo ze špatně vymyté nádobky od jiné vůně.
Trvá dost dlouho, než se objeví první náznaky sladkých vanilkových tónů (tady tedy asi tonka), pořád ale přetrvává dřevitost, ale spíš jako když voní les po dešti (v reálu úžasný čichový zážitek, ale v chemické podobě mě „lesní“ vůně nikdy nebraly).
Možná, že až se mi na rukou objeví první Lentigo Senilis, v koupelně přibude sklenička na protézu a já budu chystat kufr na první lázeňský pobyt, přibalím si s radostí i Monsieur Rochas, určitě s ním budu tím pravým lázeňským švihákem.

PS: A drží a drží a drží…

Na poličce 12 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 76 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

 Váš příspěvek
Zažádat o členství ve skupině

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
Přidat nové téma

Nové diskuse

Návštěvy uživatelů

Moderátor skupiny

Členové skupiny

Nové příspěvky

TOPlist