Z mého deníku X. aneb Barbaři útočí

Otevřená skupina (volný vstup pro všechny návštěvníky)
Otevřené přispívání (kdokoliv může příspívat do skupiny)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 30.03.09 18:02
Z mého deníku X. aneb Barbaři útočí

ČTVRTEK
Pomalu se začínám prokousávat (pročichávat) poklady, které jsem dostal od dcery Jánošikovy, takto úžasné Sáry z města na Dunaji. Poznal jsem ostří turecké dýky, takže bych mohl zvládnout i jiné skvosty ukrývající se v slavném istanbulském paláci Topkapi a snad odolám i nájezdu barbarských kmenů.
Nevím, jakou představu o barbarech máte vy, ale já mám zažitého nemytého, zarostlého hromotluka, který plení, rabuje a znásilňuje. Proto, když jsem viděl luxusní flakony Parfums MDCI (na můj vkus až příliš sofistikované), nějak mi k názvu Invasion Barbare neseděly. Věřím, že vrorek nebude esencí výše zmiňovaných barbarských atributů, ale přesto otvírám s opatrností.
Díkybohu! Žádná těžkotonážní testosteronová třaskavina, žádné umašťené vlasy a propocené oblečení. Snad je to tím, že se tvůrci spíše inspirovali v Orientu, který byl ostatně dle antických měřítek taktéž světem barbarským. Hned od první chvíle je jasné, že mám před sebou vkutku luxusní kousek.
Ač by se dle složení mohlo zdát, že invaze započne sprškou ostrých citrusových střel, nemají vůbec typickou průraznost, což je jenom dobře (je plno jiných vůní, ve kterých si je můžete užívat dosytosti). Nemají potřebu na sebe hlasitě upozorňovat, znají svou cenu a důležitost, ale zároveň si i uvědomují, že není potřeba zlikvidovat páně nositelovy čichové buňky (nutno podotknout, že tak krásný grep jsem snad ještě necítil).
Přestože se sladké aroma vanilky pokouší probít do první linie od samého počátku, není hned tím nejdůležitějším bojovníkem. Jak už jsem řekl, dveře bez použití násilí otevřely citrusy, za nimi v jednom šiku přichází lehce štiplavý zázvor, tymián (spíše jeho květ než zelené části), osobitý kardamon a za nimi, se vší pompou, nese korouhev omamná fialka (téměř stejnou můžete najít v Gucciho pánské dvojce). Útoku by se měla účastnit i, mně nepříliš sympatická, levandule. Buďto ji ostatní barbarští bojovníci přehlušili, nebo mi byla konečně představena ve formě, která v mém nosu nezpůsobuje poplach.
Když se krajinou přežena horda nájezdníků, zůstane po ní většinou jen udusaná hlína a někde v dáli zvířený prach. Ne tak za naším orientálním průvodem. Ještě dlouho se za ním po větru nese hebké aroma sladké vanilky a cedrového dřeva.
Jsem tou krásou unešený a možná i trošku zdecimovaný, ale jak zjišťuji, ten pravý útok teprve čeká na moji peněženku – k té se asi zachovám barbarsky já.

PÁTEK
Inspirován včerejší invazí, pokusím se dnes proniknout za brány instanbulského paláce – Parfums MDCI nabízí další pánskou záležitost, Ambre Topkapi .
V orientálním parnu přijde vhod každé osvěžení, takže hned u vchodu dostane každý turista koktejl z citrusů, ananasu, sladkých melounů. A přestože vám do něj přidají i hrst bylinek, můžete jej bez obav vypít až do dna. Osvěží, ale nenadchne – už to tu bylo mnohokrát a navíc, barbaři to s citrusy umí lépe. Přesto už i tady u bran paláce je zřetelné, že se setkáte se samým luxusem - žádné levné cetky.
Prohlížeje zdejší skvosty, začínám vnímat i ostatní vůně. Všudypřítomné vonné tyčinky dotvářejí tradiční orientální náladu – jejich typické santalové aroma se mísí s dřevitým vetiverem. Teď si tak ještě na chvilku sednout do zdobeného koženého křesílka, usrkávat horký čaj ovoněný vanilkou a jasmínem a snít…
Vše, co vám sultánský palác může nabídnout, je skutečně ojedinělé a luxusní, vše krásné a nablýskané, ale ukryté za sklem vitrín. Chcete-li poznat Orient ve všech jeho podobách, chutích i vůních, zajděte raději na nějaké malebné tržiště nebo do malého bazaru ukrytého v úzkých uličkách.
Topkapi určitě stojí za poznání. Budu na něj rád vzpomínat, ale že by se mi rozbušilo srdce pokaždé, když o něm uslyším zmínku, to asi ne. Holt mé srdce už si podmanili barbaři.

Na poličce 12 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 76 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Reakce:

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 30.03.09 18:19

Tak jo, hernajs, už zase slintám :bang: Jestli mě uvidí manžel, jak se chvěju u kompu, tak si bude ještě myslet, že jsem mu nevěrná… :angry: :lol:

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 51 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 30.03.09 18:22

Já slintám od chvíle, kdy jsem si k barbarům přičichl poprvé - už jsem dokonce napsal dopis Ježíškovi

Na poličce 12 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 76 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 30.03.09 21:53

Barbaři se mi také moooc líbí. Snad neznám hezčí pánskou vůni. :D

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém
 Váš příspěvek
Zažádat o členství ve skupině

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
Přidat nové téma

Nové diskuse

Návštěvy uživatelů

Moderátor skupiny

Členové skupiny

Nové příspěvky

TOPlist