Z mého deníku XI. aneb Tři grácie

Otevřená skupina (volný vstup pro všechny návštěvníky)
Otevřené přispívání (kdokoliv může příspívat do skupiny)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 03.04.09 15:38
Z mého deníku XI. aneb Tři grácie

PÁTEK
Dnes přišly na návštěvu hned tři kočky od Gucciho. Oči se mi rozzářily radostí, kterou záhy střídají obavy, zda mi na ně budou stačit síly (přece jen už kroutím čtvrtou desítku). Vezmeme to pěkně po pořádku od nejstarší k nejmladší. Nebo by to mělo být naopak?
Ač nejstarší, má Gucci pour Homme pěkně svižný a pikantní nástup. Sušený zázvor, pepř a bobkový list dodávají tu správnou chuť, kterou většina chlapů ocení. Je příjemně chladivá, ale odtažitá frigitka, spíš jako panák čisté vodky. Slečna mě ale nutí trošku míchat. Nabízí mi lehce začouzené dřevité aroma, kterým se většinou představuje zlatavá whisky. Už jsem se několikrát přiznal, že barevným mokům příliš neholduju, ale vůni mívají úžasnou (alespoň ty kvalitnější). Dáme si ještě jednu skleničku a pak už nezbývá, než poděkovat za milou společnost. Zůstanou však ještě vzpomínky a otisk její vůně v kůží potažené klubovce. Když má ženská co nabídnout, ani vyšší věk nemusí být překážkou. To aby se pak jeden šel vyzpovídat do kostela z hříšných myšlenek – ne nadarmo je cítit ve vzduchu kadidlo.
Ale než tam zamířím, počkám i na další dámy – nebudu tam přece lítat třikrát po sobě, vezmu to když tak jedním vrzem. Mladší sestra, takto Gucci pour Homme II , to rozjíždí bez váhání. Nejprve na sebe upozorní svěžím bergamotem, který však není nijak lacině provokativní. Jen co ze sebe shodí citrusový svrchník, ukáže svůj fialkový topík, který odhaluje její přednosti. Fialkové lístky mně opravdu učarovaly. Než by ale mohly začít nudit, objeví se pikantnost červených papriček a nasládlá skořice, které je tam tak akorát (na jablečný závin by to rozhodně nestačilo, ale k panáku zlaté tequily ano). Z arzenálu svých zbraní vybírá ještě trochu čaje a na závěr pižmo a myrhu. S touto dámou se asi nevidíme naposled.
Poslední slečna už se nervózně vrtí. Sotva jí dám možnost, aby se projevila, zaútočí Gucci by Gucci pour Homme plnou silou svého mládí. Nástup je to opravdu halasný a svěží – na můj vkus až příliš moderní (myslím, že mladým bejčkům se to bude líbit). Tento charakter si vůně drží dost dlouho a mně nějak nesedí k flakonu, který znám už delší dobu z reklamy. Fialky, které jsem tak obdivoval u dvojky, si nejmladší z účastnic ukryla hluboko v bujném výstřihu, kterým se mě snaží oblbnout. Naštěstí jí to po čase přestane bavit a ukáže své druhé já. Ukáže vám, jak ji sluší pánské prvky - kůže, tabák i cedr.
Právě při poslední jmenované mě jako první napadlo: „Taková popina.“ Když bych se od toho odrazil, daly by se k hudbě přirovnat i ty ostatní. Úvodní Pour Homme je dobrý džezík, který nemá potřebu zalíbit se každému a vy s ním prožijete pěkný večer v klubu s příjemnou atmosférou a sklenkou v ruce. Dvojka to už je takový Dan Bárta – kvalita, která osloví i širší publikum, přesto pořád hodně originální a osobitá. A už zmiňovaná Gucci by Gucci pour Homme to je opravdu popík. Stále ještě dobrý a poslouchatelný, ale spíše taková stádní záležitost. Dělá to zejména ten začátek, který jako by vytáhli z databáze světových hitů.
Tak jako ostatní zboží značky Gucci i tyto tři vůně si drží svou kvalitu. Ostudu si s nimi neuříznete. Jen pořádně vybírejte, zda chcete klasiku, která vás bude zdobit několik sezón, nebo módní hit, který je líbivý, ale po čase vás přestane bavit.

Na poličce 12 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 76 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek
Zažádat o členství ve skupině

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
Přidat nové téma

Nové diskuse

Návštěvy uživatelů

Moderátor skupiny

Členové skupiny

Nové příspěvky

TOPlist