Zábava, sběratelství a nebo závislost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Plíšek
Nevyléčitelná závislačka 1423 příspěvků 28.01.12 00:28
Zábava,sběratelství a nebo závislost

Kde je hranice mezi sběratelstvím , zálibě,zábavě v parfémech a kdy se jedná spíše o závislost na vůních a parfémech?

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 16 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Reakce:

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 28.01.12 08:59

Nezáleží, na čem je člověk závislej. Alkohol, parfémy, lékořicové tyčinky, nakupování nebo hraní karet.....závis­lostí se záliba stává ve chvíli, kdy nejseš schopná si tu radost odepřít, přestože ti působí finanční/zdra­votní/sociální/kde­jaký jiný problémy a ty si sice říkáš, že to už dělat nebudeš, ale ta nutkavá potřeba je silnější než zdravej rozum.

Takže objektivně podle počtu parfémů či času nad nimi stráveného to poznat nejde :-)

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Plíšek
Nevyléčitelná závislačka 1423 příspěvků 28.01.12 09:11

Máš pravdu.A když zjistíš,že tuhle radost nejsi schopná si odepřít,tedy jde o tu závislost,co s tím ? Je to v pořádku ?

gabra771
sv. Parfema z Kecálburgu 2791 příspěvků 28.01.12 09:43

Domnívám se, že v tomto případě se jedno neomylně prolíná do druhého - zábava, sběratelství, záliba a v neposlední řadě vlastně i ta závislost… ;) Parfémy jsou vlastně užitkové zboží (alespoň pro většinu z nás), které zároveň potěší, nedokážeme si bez něj představit den, zdobí poličku a máme z něj radost. Tudíž jsem přesvědčená, že se zde nedá jasně specifikovat, o který druh vlastně jde. Z mého pohledu - výběr nového parfému (zábava a před jeho obdržením adrenalin), záliba (prostě mě vše okolo vůní baví), používání parfému (závislost), uchovávání flakónku (sběratelství - tady trošku pokulhávám, schovávám pouze pro mne zajímavé flakónky). :?: Nikomu nevnucuji svůj názor, ale takhle to mám já. ;)

Na poličce 21 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 2 vzorků V tužebníku 0 parfémů

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 28.01.12 12:03

hm, ale zase všechno (téměř, nezacházela bych do extrému), co člověku udělá radost, je dobrý, zná-li člověk míru…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

gabra771
sv. Parfema z Kecálburgu 2791 příspěvků 28.01.12 12:30

andry: s tím s tebou souhlasím, člověk by přece jen měl mít tu „záklopku“… Nehroutím parfém jeden za druhým, nejsem sběratelka, asi se řadím mezi uživatelky, pro které je potěšením se navonět, potěšením zkoušet nové vůně, potěšením z pěkného flakónku, potěšením z pochvaly okolí, potěšením… potěšením… :dance: :dance: :dance:

drobececek  28.01.12 13:25

Dokud máš co jíst, tak je to asi v pořádku. Ve chvíli, kdy se začneš rozhodovat mezi zaplacením dětského kroužku (novým kabátem, povinným ručením, účty za plyn,…) nebo dalším parfémem, tak už to asi v pořádku není. :P

gabra771
sv. Parfema z Kecálburgu 2791 příspěvků 28.01.12 16:42

drobecek: zapomněla jsem dodat - pokud na to tedy máš… samozřejmě… Sama za sebe můžu zcela zodpovědně říct, že dám přednost důležitějším platbám před koupí parfému… A z toho asi vyplývá, že nejsem „závislák“, protože ten by si zvolil jako prioritu svoji „úchylku“… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Plíšek
Nevyléčitelná závislačka 1423 příspěvků 28.01.12 18:55

Asi začínám být uchylná ;) Tak si říkám ,je čas brzdit a zajimalo mne,jestli je tu víc takových a jak se s tím poprali.Začínám tomu dávat víc,než bych měla a uvědomuji si to a říkám si, uvedomovat si je fajn ,ale chce s tím něco dělat. Tedy vzpamatovat se .

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 28.01.12 19:03

jsem slyšela, že uvedomění si svýho problému je začátek jeho řešení… ale nemáš nijak dramaticky rozsáhlou ani finančně náročnou poličku, buď v klidu ;)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

drobececek  28.01.12 21:12

Plíčku, já myslím, ze tu takhle „brzdí“ každý druhý, a to v jednom kuse. :mrgreen:

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 28.01.12 22:16

Přesně tak, vždy si říkám, že „tenhle už je na dlouhou dobu poslední“, a nato přijde další výhodná nabídka a je to v háji :D Je mi trochu stydno před rodinou, která to vidí, ale zas na druhou stranu - nikdo kvůli tomu nestrádá. Minule jsem ukazovala fotku Slimkovy sbírky Chanelů, aby viděli, že jsou na tom lidi i hůř :oops: :mrgreen:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 371 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Plíšek
Nevyléčitelná závislačka 1423 příspěvků 28.01.12 22:32
andry píše:
jsem slyšela, že uvedomění si svýho problému je začátek jeho řešení… ale nemáš nijak dramaticky rozsáhlou ani finančně náročnou poličku, buď v klidu ;)
Přijde mne hrozně náročná finančně,tedy na mé poměry.Vím,že tu mají holky 30 parfémů i více a to nikdy mít nebudu,ale i tak je to na mne moc. Navic nejen parfémy ,ale i čas tady je alarmující .Také si říkám už dost a taky to vždycky zase poruším. To je hrozný. Tohle musím zvládnout a mít pod kontolou více.Parfémy si představuji tak do 10 kusů a dost. To si říkám už delší čas. Jde to ztuha.Doma to samozřejmě taky zaregistrovali. Výčitky a pak se zlobení na sebe,že to přestávám mit v moci,ale jit to musi. Všechno jde,když se chce.Asi se mne jen nechce se toho vzdát a je to pro mne víc a to je špatně už.

gabra771
sv. Parfema z Kecálburgu 2791 příspěvků 28.01.12 22:42

Každá musí sama za sebe vědět, jestli dělá dobře nebo ne… I co se finančních možností týče - buď na to mám, tudíž si parfém koupím, nebo nemám - tím pádem zůstávám u současných a nikterak nerozšiřuji svoji poličku. Přece jen jsou důležitější věci než parfémy s ohledem na finanční možnosti té které z nás… ;) :oops: Bez ohledu na to, zda-li je to vášeň-záliba-závislost… Já osobně - pokud bude má finanční situace svízelná, raději ustoupím od parfému a zaplatím složenku nebo koupím nové boty pro jakéhokoliv člena rodiny… :lol:

Pegas
Nevyléčitelná závislačka 1219 příspěvků 28.01.12 22:58

Zábava určite nie, závislá nie som, ani zberateľka. Jenoducho si robím radosť, keď sa tá radosť dá kúpiť. Ešte radšej by som si robila radosť trebars kúpou originálov obrazov, ale na to nikdá mať nebudem. Kamoška si napr. robí radosť kvalitným porcelánom.

Na poličce 50 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist