Žádám o radu s výběrem vůně

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rosaliee
Nováček 14 příspěvků 14.08.12 22:01
Žádám o radu s výběrem vůně

Ahoj. Četla jsem si pár vašich diskuzí a koukám, že parfémům tu vážně hodně rozumíte a tak se troufám vás prosit o radu.

Doma pár voňavek mám, ale vše jsem dostala darem a kvalita je mizerná. Rozhodla jsem se, že si koupím jednu pořádnou kvalitní voňavku. Představovala bych si ji nějak takto:

Je mi 19 let a proto by měla být mladá, moderní, ne však zase až moc mladá, nechci vonět jako puberťačka.

Jelikož si nemohu pro každou příležitost kupovat jiný parfém, chtěla bych nějaký, který se hodí na společenskou událost, rande i do školy.

Hodně důležité pro mě je, aby byl cítit celý den. Nechci ho brát všude s sebou a stále se znovu vonět.

Vůni si představuji svěží, čistou a plnou energie, chci z ní mít pocit jako má člověk, když vyleze ze sprchy.. Zároveň aby byla ženská a taky trochu sexy. Chci aby se líbila i mému příteli.. nechci vonět jako rozkvetlá louka ani jako bombón nebo cokoli jiného. Představuji si nějaký mix různých vůní.. ne však nějakou těžkou, vážnou vůni, nebo jak popsat to co používají takové starší dámy.

Mám ráda nevšední a originální věci, u vůní však nevím co je obvyklé a tak mi asi nebude vadit ani typická vůně. Hlavně nechci aby byla vtíravá. Chci aby byla příjemná, nebo aspoň snesitelná pro většinu lidí co potkám :D

Oblékám se podle nálady, nejčastěji však v běžném životě nosím ryfle (šaty a sukně si užívám když občas vylezu ze stereotypu). Mám ráda vždy jeden výrazný prvek. Originální tričko, zvláštní střih, klobouk, nebo šperk. Přímo nesnáším stejnokroj a tu nudnou šeď co se tvoří na ulici, hlavně v zimě. Kromě zelené a oranžové mi na oblečení snad žádná barva nevadí. Ale to asi není při výběru důležité.

Cenově by neměla rozhodně přesáhnout 2 000 Kč.

V parfumerii mě zaujala Chanel No.5 ale nejsem si jistá jestli odpovídá tomu co popisuji. A také si nejsem jistá jestli já jsem žena, kterou popisuje Ada v recenzi na tento parfém. Protože rozhodně nevlastním ani jeden kostýmek a kvůli mé nedochvilnosti často dobíhám autobusy :D :D A moje sebevědomí? Když mám čas se upravit a obléci podle svých představ cítím se skvěle. Ovšem občas jsou situace kdy bych byla raději neviditelná, těch je ale podstatně méně.

Budu ráda za každou radu a předem vám moc děkuji..

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »
Reakce:

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 14.08.12 22:14

Z fleku sázím Love Chloé :mrgreen: ono svěženka co drží je dost sci-fi, tak je asi lepší ubrat se směrem k té čistotě. co do příležitostí se mi taky zdá vcelku univerzální.
jinak chválím za čtení; dvě drobné poznámky: nebylo nutné zakládat nové téma (i přes ten úvodní elaborát ;) ) a nepíšeš, co ti voní a co ne (Pětka je dost málo pro představu)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Rosaliee
Nováček 14 příspěvků 14.08.12 22:23

Moc děkuju, a omlouvám se, nějak nevím, kam jsem to měla napsat… a co mi voní a co ne, je těžké říct nemám zkušenosti. Líbí se mi vůně růžové Adidas, ale nestihnu ani odejít z domu než přestane vonět. Proto chci něco lepšího..

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 14.08.12 22:29

To je ta sladká ovocnokytičková? pokud se matně pamatuju, několikrát to změnili a pak jsem já změnila repertoár :mrgreen: http://www.arome.cz/…uity-rhythm/
tak si zajdi do parfumerie, něco povyzkoušej (nebo si nech poradit, někde jsou i příčetné prodavačky - osobně mám dobré zkušenosti se Sephorou a Douglasem) a dej vědět

doktorová  14.08.12 22:31

Zkuste od Esteé Lauder White linen.

a pak se uvidí…

Rosaliee
Nováček 14 příspěvků 14.08.12 22:35

Obal není úplně stejný, tak nevím, ale sladká je hodně, takovou už nechci.. Určitě do parfumerie zase zajdu, ale mám to z ruky a jsem tam z těch vůní zmatená.. chtěla jsem si tu vybrat pár, které tam pak očuchám. ať vím co zkoumat..

aprazanda
Nevyléčitelná závislačka 1068 příspěvků 14.08.12 22:39
@andry píše:
To je ta sladká ovocnokytičková? pokud se matně pamatuju, několikrát to změnili a pak jsem já změnila repertoár :mrgreen: http://www.arome.cz/…uity-rhythm/
tak si zajdi do parfumerie, něco povyzkoušej (nebo si nech poradit, někde jsou i příčetné prodavačky - osobně mám dobré zkušenosti se Sephorou a Douglasem) a dej vědět
Tak to bych řekla, že je podobnýho ražení http://www.arome.cz/…nvin/jeanne/ , http://www.arome.cz/…nne-couture/ a možná i trochu http://www.arome.cz/…-moonflower/ . Jen to na mě nejsou žádný velký držáci.
Jinak zajímavá a pěkná je http://www.arome.cz/…ta-lempicka/, na mě výborně drží a je hodně chválená muži i ženami. Osobně největší bomba je pro mě http://www.arome.cz/…arel/loulou/ . Nosím jí i teď v létě, umírněné stříknutí vydrží fakt hodně dlouho, krásně se rozloží do suchý, zakouřený vanilky, voním se s ní do společnosti i do práce - domov důchodců :D. Je to takový můj doping.
Na poličce 58 parfémů 8 miniatur 20 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 31 parfémů

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 14.08.12 22:41

@aprazanda

@Rosaliee píše:
Obal není úplně stejný, tak nevím, ale sladká je hodně, takovou už nechci..
;)

Emiliana
Učednice 118 příspěvků 15.08.12 00:30

Podľa tvojich požiadavok by som tiež volila Love Chloé aj Lanvin Jeanne, klasicku Lolitu Lempicku asi nie, to je fakt sladká bomba, aj na mňa príliš. Možno by som skúsila tiez Gucci- Envy me alebo Gucci Rush 2 - ten bol snáď mojou prvou značkovou vôňou ešte na gympli. Ešte mi napadol S. T. Dupont Rose- nie je to úplne môj typ, ale príde mi to ako lepšia adidasovka a je cenovo veľmi priaznivá. V každom prípade by som odporučila staviť sa v parfumérke, tam ti isto ochotne poradia :mavam:

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 31 parfémů

Uživatel je onlinebeliala
sv. Parfema z Kecálburgu 3732 příspěvků 15.08.12 08:35

@Rosaliee Skús No.5 Eau Premiere. Je moderná, svieža a čistá. Hodí sa na každú príležitosť a je podobná No.5. Ale obávam sa, že podmienku na výdrž spĺňať nebude. S celodennou výdržou by som nerátala u žiadnej vône (jedine, že by išlo o Addict, Coromandel alebo snáď nejaký Montale).

Ďalej ma napadol Guerlain L'Instant Magic (tá by sa mohla viac páčiť partnerovi), Bvlgari Omnia Crystalline a Narciso Rodriguez Essence alebo aj N. Rodriguez N. Rodriguez for Her Eau de Toilette.

Hej a ešte… skús sa tu pohybovať pár dní a veľmi rýchlo zistíš, že nepotrebuješ jednu vôňu, ale vlastne dve - tri - päť :mrgreen: Jednu do školy, jednu na rande, jednu na intímny večer, jednu do kostola… Je to tu návykové.

Příspěvek upraven 15.08.12 v 08:42

Na poličce 47 parfémů 9 miniatur 4 odstřiky 123 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 15.08.12 08:39

A co Love in Paris? Krásná vůně pro každou věkovou příležitost, cenově dostupná, výdrž víc než dobrá. Najdou se v ní kytičky i ovoce. Je to taková rozjásaná vůně. Moje kamarádka ji používá celoročně, a nevadí mi v žádném ročním období.

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 15.08.12 08:59

A což takhle ještě nějaký ten white musk?
např.: Musc El Body, Musc Blanc (El Nabil olejíčky, levné a drží) nebo od Tesori d'Oriente (chválena výdrž, cena výborná)

Zavan smradu
Znalkyně 263 příspěvků 15.08.12 09:05

Nuz co poradit niekomu, kto neznasa uniformitu a vacsinou chodi v rifliach… :twisted:

Light blue..? :twisted:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Clarisse
Parfémová maniačka 617 příspěvků 15.08.12 10:26

Souhlasím s Love in Paris, měla jsem ji a je krásná. Veselá, květinovo-ovocná mladistvá s výbornou výdrží.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Tanushka
Znalkyně 256 příspěvků 15.08.12 11:51

Já bych na tvém místě zkusila Chance Eau Tendre ;) Je sice z kategorie těch dražších, ale na netu se dá sehnat za přijatelnou cenu a pro mě je to jedna z málo svěžích vůní, která na mě vydržela do druhého dne a i okolí mi ji hodně chválilo:)

Na poličce 51 parfémů 2 miniatury 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist