Záhady zapomenuté poličky

veronika.sk 15.09.11 07:36

Záhady zapomenuté poličky

Dámy, pánové :D

maminka mi věnovala celou svoji poličku, neb se již dlouhý čas nevoní a tudíž nemá pro svou nemalou sbírku využití.
Objevila jsem tam jak klasiku Miss Dior vintage ve dvou verzích - např. Astrid v licenci, tak i vůně, po kterých ani na netu ani vidu ani slechu.
Proto jsem se rozhodla prozkoumat co to vlastně ta taška, potažmo polička skrývá.
A víc hlav víc ví, takže prosím, znáte-li, používaly/i jste, cítili jste následující vůně někdy?
Budu vkládat fotky, to co jsem případně našla, a snažit se popsat aspoň vyčmuchané složení, a postupně přidávat další „poklady“.
Zdá se, že maminka má slabost pro chypré :conf:

Děkuji za Vaše postřehy, vzpomínky, objasnění, komentáře, prostě všechno, co poodhalí roušku tajemství.

Veronika

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

veronika.sk 15.09.11 07:46

Shangharila

při první zkoušce na kůži jsem si řekla, že je to pěkná orientálka s překvapivou výdrží. Začátek citrusový, ostrý, až moc, pak střed hezká růže, když přišla jasmínová část, to nebylo nic pro mě, ale odměnil mě ocásek hezky teplý santalem, vanilkou a kořením.

Překvapení ale přišlo, když jsem teď stříkla na papír
Shalimar! :speechless: citrusy ze Shalimaru, jak když vyšije.

Krabičku nemám, na flakonku je jen název Shangrila, Paris, množství a Made in France.

Shangrila je podle Wiki
mystické místo, kde se pomalu stárne a krásně žije :lol:

Shangri-La is a fictional place described in the 1933 novel Lost Horizon by British author James Hilton. In the book, „Shangri-La“ is a mystical, harmonious valley, gently guided from a lamasery, enclosed in the western end of the Kunlun Mountains. Shangri-La has become synonymous with any earthly paradise but particularly a mythical Himalayan utopia — a permanently happy land, isolated from the outside world. In the novel Lost Horizon, the people who live at Shangri-La are almost immortal, living years beyond the normal lifespan and only very slowly aging in appearance. The word also evokes the imagery of exoticism of the Orient.

veronika.sk 15.09.11 07:50

A od těchto dvou jsem našla jen webové stránky módního návrháře J. C. de Castelbajac

No. 2
kožená,na papírku úderné citrusy s kůží
by mohla být klidně pánská :conf:

veronika.sk 15.09.11 07:52

Premiére
květinově kožené chypré
kůže trochu umírněnější

veronika.sk 15.09.11 08:23

Blasé
Max Factor

rok vzniku 1975

tahle byla obzvláště oblíbená a vždy jen „na zvláštní příležitost“

veronika.sk 15.09.11 08:26

Rumours
mám podezření, že tohle je vůně, kterou jsme kdysi přivezli s tátou mamince z Paříže, když jsme tam jeli spolu na zájezd, a já jsem byla malá holka, samozřejmě parfémově nedotčená. :whistle:

veronika.sk 15.09.11 08:30

A Miss Dior v celofánu v Astrid licenci ................a s úsměvným razítkem

Tana1112 15.09.11 08:39

Blasé si pamatuju, kdysi jsem ji měla. Vůni samotnou si moc nepamatuju, vím jen, že tenkrát mi celkem voněla. A vím, že dnes by mi asi už nevoněla :whistle:

barbucha 15.09.11 08:48

Shangrila vypadá zajímavě…

zdenice 15.09.11 08:48

To jsou teda poklady, gratuluji!!!!

veronika.sk 15.09.11 08:53

zdeni , děkuji :D

barb , nevydržela jsem, a navoněla jsem se s tím, a zatím to pokračuje jako Shalimar, ovšem byla jsem v aplikaci střídmá, takže jemné nuance nepostřehnu. Taky Šalimárek nemám tak načichaný, mám jen č.p.

barbucha 15.09.11 09:00

Tak ona to bude nějaká variace určitě… což je jen dobře! :lol:

veronika.sk 15.09.11 09:02

barbu, písni adresu do SZ, pošlu Ti vzora :wink:

když by se Ti podařilo vychytat rozdíly, ráda bych si početla :P

1Miru 15.09.11 09:03

…Blasé pamatuji,
Rumours jsem měla,
Casteblajac také znám od vidění… :D

veronika.sk 15.09.11 09:08

Já jsem věděla, že se tu najdou znalkyně i na tyhle starodávnosti.

Rumours jsem stříkla na papírek a cítím květiny, lehké, nadýchané.
Co Ty, Miru, pamatuješ si jí?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama

TOPlist