zajímavá práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 01.10.09 16:54
zajímavá práce

Doufám, že nezakládám přiliš jalové téma… :wink: Co je podle Vás zajímavá práce - zaměstnání? Držme se, prosím, při zemi. Jasně, že nejlepší by bylo být rentiérkou :mrgreen: - už kvůli nákupu parfémů. Ale realita většiny z nás je asi jinde. Nepředpokládám, že by někdo chtěl na sebe prásknout, co dělá a proč se mu to líbí - ale klidně můžete… :whistle: Mně by se moc moc líbilo v lékarně. Všechny ty flakonky a lahvičky… Dokonce jsem uvažovala o studiu - chemie mě bavila už od ZŠ, ale zalekla jsem se přijímaček z MAT :evil: . Přesto si občas vzpomenu a říkám si, co by bylo, kdybych… Co Vy? Má podle Vás klady práce v kanceláři? Nebo podnikání? Nebo…? Nestyďte se, je to Váš názor.

Na poličce 20 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 47 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:

Alka
Učednice 85 příspěvků 01.10.09 18:02

Doufám že tu nebudu za blázna :D , ale bavilo by mě dělat se zvířaty, v ZOO, v hřebčíně, v ůtulku, a tak podobně…Ovšem s Parfémovým postižením se tyto voňavé práce moc neslučují :lol:

Na poličce 3 parfémy 0 miniatur 5 odstřiků 19 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 01.10.09 18:29
evik77 píše:
Mně by se moc moc líbilo v lékarně. Všechny ty flakonky a lahvičky… Dokonce jsem uvažovala o studiu - chemie mě bavila už od ZŠ, ale zalekla jsem se přijímaček z MAT :evil: . Přesto si občas vzpomenu a říkám si, co by bylo, kdybych…

Eviku,
já na tom jako dítě byla stejně. Lahvičky, flakonky, navíc to v lékárně moc pěkně voní… Byl to můj sen, který se splnil. V lékárně jsem dělala řadu let, dneska dělám něco úplně jiného… Flakonky a lahvičky jako magistr moc nepotkáš, ty co potkáš jsou v krabičkách a prohlížet je není čas… Navíc v současné době musíš být připravena na to, že se každý den najde někdo, kdo Tě sjede - kvůli doplatkům, poplatkům… kvůli tomu, že čeká frontu a Tobě to nejde tak rychle jako v masně apod. Práce je to krásná i když náročná, vždy mě to bavilo, ale poslední roky, co jsem v lékárně strávila mě celkem otravovalo to, že funguju jako hromosvod. Mám taky své starosti, potřebuju být pokud možno doma psychicky svěží a tohle mi celkem bralo energii. U doktora si všichni frontu vysedí bez řečí, zato v lékárně spěchají neskutečným způsobem… Jenže my taky máme velkou zodpovědnost, je třeba hlídat spoustu věcí, které normální člověk neregistruje a tak se to nedá sekat jak v obchodech… Jenže to spousta lidí nechápe a nechce chápat. Takže tak… Ty iluze o krásné, čisté, voňavé a klidné práci jsou moc pěkné… :wink:

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

coccinelle
Učednice 194 příspěvků 01.10.09 18:46

Každá práce má svoje pro a proti. Zejména ve službách je denodenní kontakt s lidmi dost vyčerpávající, jde o to si reakce konfliktních lidí nepřipouštět, i když je to někdy hooodně těžké, jako úřednice o tom vím své. Nikdy se nezavděčíte každému, vždy se najde ten, kdo si bude myslet kráva jedna blbá, ale musíte sami vědět, že svou práci děláte dobře - pomáháte, kde je třeba, vyslechnete, když to jde a neustoupíte, když to nejde. Práce s lidmi mi přijde zajímavá ve všech směrech, ať je jakákoli, pokud se to nedělá jen z musu, ale zodpovědně, tak se člověk naučí i dost sám o sobě, stačí si udržet nadhled, nesoudit předčasně a uznat právo na chybu svou i těch druhých. Taky bych s tím ale někdy nejraději sekla a stala se rentiérkou 8) :wink: :lol:

Na poličce 2 parfémy 1 miniatura 12 odstřiků 82 vzorků V tužebníku 2 parfémy

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 01.10.09 22:19

Fanfan: Jasně, všechno má svoje pro a proti. Je mi jasné, že ideály by se po pár letech zakalily a určitě bych na něco nadávala. Ale momentálně mi to přijde zajímavé…

Coccinelle: Znám. Celodenní kontakt s lidmi a někdy mi z lidí bylo už tak zle, že jsem si večer přála, aby všichni onemněli a nic po mně nechtěli.

dracatko
Nevyléčitelná závislačka 1365 příspěvků 01.10.09 22:24

Já odmala chtěla lítat se stíhačkou :-) A v současnosti bych nejraději šla po škole k policii - mým snem je dělat u jízdních. Jinak obecně práce u koní mne láká, třeba dělat pracovního jezdce dostihovýmu koni nebo mít jezdeckou školu, učit jezdectví atd.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

hakhak
Parfémová maniačka 504 příspěvků 01.10.09 22:29

Mne vždy lákalo dělat v květinářství, nebo čajovně. Až teď mi došlo, že jsou to vlastně voňavé práce :heart:

A když jsem byla mladší, toužila jsem být servírkou. Teď už bych to fyzicky nedala. A ještě se mi líbilo tancovat u tyče, teď už taky nee.. :lol:

Na poličce 10 parfémů 4 miniatury 23 odstřiků 50 vzorků V tužebníku 2 parfémy

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 01.10.09 22:37

Hle, odvážná duše. Ale zase ta pracovní doba, hakhak…

barbucha  01.10.09 22:43

Vždycky jsem trvala na tom, že „práce“ musí být zábavná (pro mě) a zároveň prospěšná (abych se mohla cítit platným členem společnosti :wink: ).
Zatím se, i po radikální změně působnosti, daří.

Maty
Nevyléčitelná závislačka 1434 příspěvků 01.10.09 22:51
Fanfan píše:
evik77 píše:
Mně by se moc moc líbilo v lékarně. Všechny ty flakonky a lahvičky… Dokonce jsem uvažovala o studiu - chemie mě bavila už od ZŠ, ale zalekla jsem se přijímaček z MAT :evil: . Přesto si občas vzpomenu a říkám si, co by bylo, kdybych…
Eviku,
já na tom jako dítě byla stejně. Lahvičky, flakonky, navíc to v lékárně moc pěkně voní… Byl to můj sen, který se splnil. V lékárně jsem dělala řadu let, dneska dělám něco úplně jiného… Flakonky a lahvičky jako magistr moc nepotkáš, ty co potkáš jsou v krabičkách a prohlížet je není čas… Navíc v současné době musíš být připravena na to, že se každý den najde někdo, kdo Tě sjede - kvůli doplatkům, poplatkům… kvůli tomu, že čeká frontu a Tobě to nejde tak rychle jako v masně apod. Práce je to krásná i když náročná, vždy mě to bavilo, ale poslední roky, co jsem v lékárně strávila mě celkem otravovalo to, že funguju jako hromosvod. Mám taky své starosti, potřebuju být pokud možno doma psychicky svěží a tohle mi celkem bralo energii. U doktora si všichni frontu vysedí bez řečí, zato v lékárně spěchají neskutečným způsobem… Jenže my taky máme velkou zodpovědnost, je třeba hlídat spoustu věcí, které normální člověk neregistruje a tak se to nedá sekat jak v obchodech… Jenže to spousta lidí nechápe a nechce chápat. Takže tak… Ty iluze o krásné, čisté, voňavé a klidné práci jsou moc pěkné… :wink:

Mně se sen splnil,pracuji v lékárně :heart:

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 111 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Luna
sv. Parfema z Kecálburgu 2656 příspěvků 01.10.09 23:04

Taky jsem jako malá chtěla dělat v lékárně…
Bohužel jsem se toho nedržela, vlasy si teď trhám po kusech… protože jsem to změnila a chtěla jsem být malířka :cry: :cry: :cry:

To klidně být teď můžu, ale s nastávajícím podzimem ubývá zelených ploch, kam se mohu jít napást… :roll: :D

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Maty
Nevyléčitelná závislačka 1434 příspěvků 01.10.09 23:12
Luna píše:
Taky jsem jako malá chtěla dělat v lékárně…
Bohužel jsem se toho nedržela, vlasy si teď trhám po kusech… protože jsem to změnila a chtěla jsem být malířka :cry: :cry: :cry:To klidně být teď můžu, ale s nastávajícím podzimem ubývá zelených ploch, kam se mohu jít napást… :roll: :D

Hezky řečeno :lol: :lol: :lol:

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 111 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 02.10.09 07:04

Koukám, že je to tady samá potencionální lékárnice… :D kromě hakhak tedy… 8)

Já to mám teď jako barbucha … Práce mě baví, cítím, že je někomu prospěšná a to i přes radikální změnu působnosti.

Na rovinu říkám, že pokud se někdy do lékárny vrátím, tak z důvodů, které uvádí Luna - až bude ubývat ploch, kam by se dalo jít napást. :P

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2935 příspěvků 02.10.09 08:09
Alka píše:
Doufám že tu nebudu za blázna :D , ale bavilo by mě dělat se zvířaty, v ZOO, v hřebčíně, v ůtulku, a tak podobně…Ovšem s Parfémovým postižením se tyto voňavé práce moc neslučují :lol:

Proč ne??? Já dělám se zvířaty a slučuje se to výborně.

Na poličce 111 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

Arnika
Parfémová maniačka 967 příspěvků 02.10.09 10:15

Já jsem měla období, kdy jsem chtěla být veterinářkou - vždycky jsem měla ráda zvířata, mám i teď pocit, že to musí být fajn, a že je mnohdy se zvířaty lepší „domluva“ než s lidmi. Pak obdivuju lékaře a vědce, musí být vzrušující na něčem bádat a třeba i objevit něco převratného. To jsou ovšem jen moje naivní představy, je mi jasné, že třeba práce vědce je z velké části taky rutina. No, upřímně řečeno, měla jsem i období, kdy jsme měla méně ušlechtilé představy a chtěla jsem být barmankou nebo tancovat u tyče, ale když jsem jeden čas pomáhala kamarádce za barem, tyhle představy mě přešly. Realita je taková, že jsem účetní, ne že bych o tom snila, ale dostala jsem se do situace, kdy jsem musela živit sebe a 2 děti - tak jsem se musela naučit něco, co bych v případě nutnosti mohla dělat třeba i doma. Účtuju už 15 let a protože jsem typ, kterej se snaží najít na všem pozitivum, tak mě to i baví. Většinou dělám mezi fajn lidma, mám výhodu volné pracovní doby a taky mívám až zvrhlou radost, když mi ta čísla sedí, když to prostě vychází tak, jak má…

Na poličce 25 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist