Zajímavé vůně ve Fannu, Marionnaud, Douglasu...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

donsalieri
Učednice 48 příspěvků 04.06.11 19:31
Zajímavé vůně ve Fannu, Marionnaud, Douglasu...

Nevím, zda je to jen můj pocit, ale zaznamenávám, že z běžných parfumérií velice často mizí zajímavé pánské vůně. Jsou postupně vytlačovány stopadesátousedmou variantou na jedno téma (svěží, ať je jasný, že je chlap čistotný; a k tomu nějaké to koření, ať ukážeme, jakej je chlapák - přičemž ani jednoho nesmí být moc, prostě tak jen trochu).

Každopádně k věci: Jaké jsou podle vás zajímavé vůně, které jsou k dostání v běžné parfumérii? Vím, že je to hodně široká otázka, ale je mi to jedno. Beru cokoliv.:) Něčím zvláštní, zajímavé, povedené vůně. Rád si občas do parfumérie zajdu, ale poslední dobou spíš očichávám v dámském oddělení, protože u pánů nemám do čeho strčit nos.

Za mě jsou to v této chvíli například tyto vůně:
**- Gucci Pour Homme

• Cartier Déclaration
  • Lalique Encre Noire
  • Narciso Rodriguez for Him
  • YSL M7** (ale ta už moc není)

- Paco Rabanne Black XS

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 04.06.11 19:56

v dámských jsme na tom stejně, mainstream se přibližuje drogérkovkám, většina je umělá a na „jedno brdo“.
Mohu doporučit chodit v předklonu a hledat zaprášené testry v nejnižších regálech.
Pro mě je přijatelné Opium v obou verzích, Azzaro pour Homme, Pure Vetiver, když zavřu obě nosní dírky :lol:, Hypnose- z nových se mi opravdu dost líbila, Blvgari - Soir, Notte BLV (komu sedne) a víc nevím. Manželovi objednávám většinou naslepo vůně staršího data a obvykle se neseknu.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 04.06.11 20:46
donsalieri píše:
Nevím, zda je to jen můj pocit, ale zaznamenávám, že z běžných parfumérií velice často mizí zajímavé pánské vůně. Jsou postupně vytlačovány stopadesátousedmou variantou na jedno téma (svěží, ať je jasný, že je chlap čistotný; a k tomu nějaké to koření, ať ukážeme, jakej je chlapák - přičemž ani jednoho nesmí být moc, prostě tak jen trochu).

Každopádně k věci: Jaké jsou podle vás zajímavé vůně, které jsou k dostání v běžné parfumérii? Vím, že je to hodně široká otázka, ale je mi to jedno. Beru cokoliv.:) Něčím zvláštní, zajímavé, povedené vůně. Rád si občas do parfumérie zajdu, ale poslední dobou spíš očichávám v dámském oddělení, protože u pánů nemám do čeho strčit nos.

Za mě jsou to v této chvíli například tyto vůně:
**- Gucci Pour Homme

• Cartier Déclaration
  • Lalique Encre Noire
  • Narciso Rodriguez for Him
  • YSL M7** (ale ta už moc není)- Paco Rabanne Black XS

já byl nedávno v Sephoře a ze zajímavých můžu jmenovat Habit Rouge, Vetiver, Azarro pour Homme, Kouros…pak jednou v Marrionaudu jsem narazil na Tsar (tam jsem ho vlastně i kdysi poprvé vyzkoušel)…v Dou­glasu mívají věci od Etra a ve Fannu na Chodově měli třeba Romu od LB, která se jinak vidí málokde…ale to jsou skutečně jen výjimky a celkově to je „nuda, šeď…“

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů

luciole
Nevyléčitelná závislačka 1101 příspěvků 04.06.11 21:08

mé oblíbené klasiky:

Chanel Pour Monsieur (1955)
Boss Number One (1985)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 04.06.11 21:26

pravda, na tyhle jsem zapomněl…Boss 1 mívali v Sephoře v Palladiu

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 04.06.11 22:25

…za mě/souhlasím s:
Narciso Rodriguez for Him
Gucci Pour Homme

pak
Attitude Giorgio Armani
Azzaro Pour Homme
Fresh Dunhill

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 04.06.11 23:02

ještě Dior Homme (ačkoliv to už je taky skoro dámské oddělení :))

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 05.06.11 15:37

Gucci pour Homme II
Trussardi Inside pour Homme - už se nedováží ale někde ještě doprodávají
Fahrenheit Absolute
Dior Homme Intense
Baldesarini Strictly Private
YSL L´Homme i verze le parfum

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 05.06.11 15:41

…jo, Sáro.!
Fahrenheit…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 05.06.11 17:31

Fahrenheit se mi nějak zhnusil - a to byl svého času mým „poznávacím znamením“…a taky mám obavu, že je přeformulován, což mu rozhodně neprospělo…

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 05.06.11 20:13

ještě stojí ačkoliv jinak tuto firmu nemusím CK Obssesion Night for Men

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 05.06.11 20:14
FlirtBoy píše:
Fahrenheit se mi nějak zhnusil - a to byl svého času mým „poznávacím znamením“…a taky mám obavu, že je přeformulován, což mu rozhodně neprospělo…

klasický Fahrenheit mě bohužel nikdy neuchvátil, možná za to může spousta napodobenin, které byly jednu dobu cítit všude ale vyzkoušej Fahrenheit Absolute, je temnější, ne tak sladký, má ve složení oud, ten jde…
ještě mě napadl jako celkem vyčnívající vůně Body Kouros od YSL ale někdy může být až sladce protivný

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 06.06.11 00:17

Absolute jsem taky zkoušel, je docela hezký - ale po všech těch letech s Fahrenheitem v dobách dřívějších je originálu zkrátka až příliš podobný :D

Body Kouros jsem zkoušel jednou a nijak mě neuchvátil, kdysi ho tu kdosi přirovnal k puchu rozkládající se mrtvoly a nemůžu říct, že by ta myšlenka neměla něco do sebe…ale nechci soudit předčasně, přeci jen už to jsou tak dva roky, co jsem ho měl v ruce…

Obsession Night neznám, ale klasická Obsession je úžasná záležitost (za sebe nemůžu říci, že by byla nějaká značka, proti které něco „mám“ - akorát z principu nekupuju nic od Benettonu, protože krade indiánům v Argentině půdu, a to se neodpouští) :smack: 8)

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 19.06.11 14:18

Posledně jsem se podíval do parfumérky, abych vyzkoušel Kouros … samozřejmě ho neměli.
Dal jsem si závazek, že už nikam chodit nebudu a koupím si občas nějakou nikovku, která bude mít aspoň nějakou stopu „vůně“, ale s mainstreamem končím!

Na poličce 34 parfémů 0 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

donsalieri
Učednice 48 příspěvků 19.06.11 18:57

Jo, podobně občas odcházím nasraný já. Ale spravil jsem si chuť ve Vídni.:) Tam mají Toma Forda i v Douglasu (a Kouros samozřejmě taky standardně).

Z českého Fannu jsem naposledy odcházel spokojený, když jsem si očuchával zápěstí z Womanity. Je to hodně zajímavá vůně.:)

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist