Zákaz kouření ve veřejných prostorách v ČR

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 15.05.09 14:28
Zákaz kouření ve veřejných prostorách v ČR

Jelikož jsem zapřísáhlý nepřítel kuřáků, vyvěsila jsem k sobě na web výzvu k podpisu petice Stop kouření. Myslela jsem, že na webu o zdraví je taková věc samozřejmostí, ale po vyvěšení mi začaly chodit maily od kamarádek, která jsou proti zákazu kouření ve veřejných prostorách,proto by mne zajímal váš názor.
Domnívám se, že je dostatečně explicitně prokázáno, že kouření je škodlivé a to i pasivní. Že kouř nejen škodí, ale i obtěžuje zápachem, štípou oči, vysušuje sliznice - člověk snáze chytne nějakou virózu. Zakouřené restaurace jsou nepříjemné nejen pro hosty nekuřáky, ale především pro personál, který v takovém prostředí tráví celý život. Jsem jednoznačně pro zákaz kouření v restauracích, kde se podává jídlo. Naprosto nesdílím názor, že nekuřáci omezují kuřáky - je to naopak. Možná úleva by mohla platit pro nižší cenové skupiny a pro restaurace řekněme po devatenácté hodině, kdy už by se zde neměly vyskytovat děti…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 15.05.09 14:44

Jsem pro zákaz s výjimkami. Jsem nekuřačka, cigára mi smrdí, ale na druhou stranu mám pochopení i pro kuřáky, přece jen je nelze černobíle odsoudit a vyhnat na okraj společnosti. Na určitých místech nebo za určitých podmínek ať si zapálí.
V restauracích jsem pro stoprocentní zákaz, i večer. Když bude restaurace přes den nekuřácká a večer kuřácká, stejně bude zasmrádlá a nepříjemná. Ale to už by si třeba hospody mohly rozhodnout samy, jestli kouření třeba od 20:00 povolí nebo ne. Totéž na zastávkách - v konkrétních hodinách mimo špičku povolit za podmínky, že si kuřák stoupne tak, aby neobtěžoval ostatní, a nehodí vajgla na zem.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

sarrafinka
Nevyléčitelná závislačka 1257 příspěvků 15.05.09 14:50

Já jsem kuřák dost silný :oops:na zastávkách nekouřím nikdy,ani doma nekouřím,pouze na balkoně,nemohla bych doma kouřit,kde jsou děti.Mi osobně taky smrdí,když procházím kolem někoho kdo má zapálenou cigaretu :roll:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 12 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 15.05.09 14:57

Původně jsem chtěla hlasovat pro výjimky, ale pak jsem si vzpomněla, jak mi na koncertě jedna kravka sypala popel pomalu za krk… A jsem pro úplný zákaz.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 15.05.09 15:16

.

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 15.05.09 15:17

Já jsem pro obecné povolení kouření se zákazem kouření na některých veřejných místech (formulace „zákaz s výjimkami“ se mi nelíbí, tak jsem hlasovala „proti“). A ne jen proto, že si občas zapálím v hospodě. Je to zkrátka každého věc.

Zákaz na zastávkách beru jako samozřejmost a myslím, že je to nedostatečné. Líbilo by se mi, kdyby třeba ve městech byly nějaké „smoke free“ zóny (nějaké plácky s lavičkami a popelníky nebo co já vím), kde by se kouřit mohlo a dalo by se jim vyhnout, a zapálit si normálně v davu na ulici by bylo nepřípustné a tvrdě sankcionované.

Hospodu ať si každý provozuje jakou chce. Když se nad tím zamyslím, tak jsem už dlouho nebyla nikde, kde by to nebylo rozdelené na kuřáckou a nekuřáckou část.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 15.05.09 15:20
shanin píše:
Hospodu ať si každý provozuje jakou chce. Když se nad tím zamyslím, tak jsem už dlouho nebyla nikde, kde by to nebylo rozdelené na kuřáckou a nekuřáckou část.

Většina hospod má kuřáckou a nekuřáckou část rozdělenu jako:
Stoly s popelníky a stoly bez popelníků…fak boží… :roll:

Kdybych to domyslela do detailu, tak bych zakázala obecně prodej cigaret. Na jedné straně se volně prodávají cigarety - na druhé se vydávají obrovské peníze na léčbu chorob spojených s kouřením, takže dohnáno ad absurdum - nemůžu ani do hospody na oběd, protože mne tam pokaždé obtěžuje a ohrožuje nějaký kuřák a přitom ze svých daní platím léčbu jeho astma nebo rakoviny…super systém - a to mají někteří řeči, že zákaz kouření je porušování lidských práv… :roll: :twisted:

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 15.05.09 15:24

A smrdí to tam všude. Dělení hospod na kuřáckou a nekuřáckou zónu nemá smysl, musí se to buď zakázat nebo povolit.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kleaa
Znalkyně 266 příspěvků 15.05.09 15:30

možná by byly řešením nějaké uzavřené a odvětrávané kuřácké koutky, kam by kuřáci chodili jako na záchod tak na cigaretu.
Já osobně jsem kdysi dávno taky kouřila, ale i jako kuřačka jsem nesnášela jak jsem se vracela z akcí načichlá kouřem.

dnes to vypadá tak, že vracím-li se odkudkoliv třeba i ve 4 ráno, musím komplet vše hodit do prádla, včetně bundy a přestože jsem společensky unavená, nezbyde než umýt si před spaním i vlasy a jít spát s mokrou hlavou (by mě jinak doma asi ukamenovali, kdybych v pět ráno pouštěla fén) . Jednou jsem to neudělala a musela jsem pak převléci celé povlečení, protože mi nasmrádlo od kouře.

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 202 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Kleaa
Znalkyně 266 příspěvků 15.05.09 15:35

no i když…

nedávno jsem byla zase po nějaké době v IKEA a dali jsme si tam i jídlo. mají to tam rozdělené na kuřáckou a nekuřáckou část, není ani oddělená stěnou, jen uličkou. Světe div se, seděli jsme 2 stoly od dýmajících popelníků a nebylo cítit vůbec nic!!!! takže ono by to šlo, ale asi by to stálo majitele větší peníze :roll:

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 202 vzorků V tužebníku 15 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 15.05.09 15:48
Kerze píše:
shanin píše:

Většina hospod má kuřáckou a nekuřáckou část rozdělenu jako:
Stoly s popelníky a stoly bez popelníků…fak boží… :roll:

Kdybych to domyslela do detailu, tak bych zakázala obecně prodej cigaret. Na jedné straně se volně prodávají cigarety - na druhé se vydávají obrovské peníze na léčbu chorob spojených s kouřením, takže dohnáno ad absurdum - nemůžu ani do hospody na oběd, protože mne tam pokaždé obtěžuje a ohrožuje nějaký kuřák a přitom ze svých daní platím léčbu jeho astma nebo rakoviny…super systém - a to mají někteří řeči, že zákaz kouření je porušování lidských práv… :roll: :twisted:

Já třeba osobně vidím jako daleko větší problém konzumaci alkoholu. Pijani se mě za život naobtěžovali nesrovnatelně víc než bezohlední kuřáci - zdravotní problémy placené z daní všech, puch, hlučnost, nebezpečnost pro okolí…
Ale pro prohibici nejsem stejně jako nejsem pro zákaz kouření.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 15.05.09 15:53

vidím to podobně jako Shanin … hlasovala jsem proti … ( jsem nekuřák 4 roky )

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25884 příspěvků 15.05.09 15:57

Vidím to podobně jako Shanin a Evixx … hlasovala jsem proti (jsem nekuřák 9,5 let)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

marci64
sv. Parfema z Kecálburgu 2255 příspěvků 15.05.09 16:02

Dnes ale málo který podnikatel-majitel rest.zařízení,..dá zákaz kouření-pro něho je to byznys!!! Protože v opačném případě by mohl svůj podnik třeba i zavřít!!! /možná na některé ojediněné výjimky/!!!
hlasuji ano, ale s výjimkami :wink:

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

cinkja
sv. Parfema z Kecálburgu 3398 příspěvků 15.05.09 16:11

Také jsem hlasovala proti, kouřit jsem nikdy nezačala :wink:

Ale ještě mám v živé paměti naši domácnost s rodiči kuřáky a nezapomenutelné rodinné výlety autem. Naši vesele kouřili a my- 3 děti vzadu- se nevesele dusily. Vždy to skončilo tradičně - u krajnice zvracením.
Od té doby nesnáším i tu jízdu autem…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 214 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist