Zatěžování páteře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 03.04.08 13:26

Chtěla bych se zeptat vás, co pracujete celý den u počítače, jak bojujete s bolestmi zad. Začala pracovat na ortopedickém míči, a taky na něm pravidelně cvičím, ale stejně cítím, že se nějak bortím. Musím při práci neustále pohybovat hlavou od textu na obrazovku, takže jsem se chtěla zeptat Ady, jak to řeší. Skenuješ si překládanou knihu do počítače? Vysypte prosím, dámy, všechny triky, jak na to...........

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 03.04.08 13:28

Skenuju, skenuju, kroutit hlavou bych taky nemohla :) A rovnou si ji převádím do textu a překládám tak, že píšu do originálního textu, který kousek po kousku umazávám, takže do stran opravdu nemusím pohnout ani o centimetr.
A jinak protahování, cvičení a plánuju koupi pořádné ergonomické židle, protože to, na čem teď sedím, to se ani nedá publikovat…

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 03.04.08 13:37

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 03.04.08 14:21

Ještě jsem se Tě, Ado, chtěla zeptat, jestli píšeš deseti prsty a jak ve vztahu k pohybům páteře řešíš slovníkové vyhledávačky. Máš všechny slovníky v počítači?

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Kriss_ako_host  04.04.08 11:39

Ked robim preklad, vacsinou to mam vo Worde a nasla som taku fintu, na ploche si otvaram 2 okna , obe zuzim na polovicu a mam ich zaroven pred sebou a len sa preklikavam. Neviem , ci to funguje aj v XP , ale v 98 ( vynikajuca verzia ) sa to da a ulahcilo mi to strasne pracu.

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 04.04.08 16:58

Ireno, musíš cvičit! :) Já cvičím každý den nebo obden (většinou jógu), mám totiž takový ten problém, že mi občas ztuhne krk. Když jsem na VŠ psala diplomku, tak jsem ztuhla snad celá. Když budeš chtít, poradím ti pár jednoduchých cviků. Pro začátek se můžeš zkusit protáhnout tak, že sepneš ruce za zády (propleteš prsty) a dlaně se musí dotýkat. A ty dlaně a zápěstí tlačíš co nejvíc k sobě, ruce jsou natažené a táhneš je dolů, ramena tlačíš dozadu a celý hrudník jakoby vypneš dopředu. To můžeš udělat vsedě, ve stoje a když to uděláš vsedě na patách, tak se těmi propletenými prsty dotkni země. Nejdůležitější ale je aby ses dotýkala dlaněmi.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 04.04.08 17:42

Píšu všema deseti a slovníky mám v počítači.
Na dvě okna vedle sebe je nejlepší širokoúhlý monitor, nedávno jsem pořídila a super :)

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 04.04.08 21:11

Holky, na protažení těla v průběhu dne používám tohle

Stojí to asi 200 Kč a můžete se na tom „vykroutit“ po libosti - bolesti páteře už nemám…:)

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Fleur  04.04.08 22:18

Píšu deseti prsty, a to přímo kulometnou rychlostí, ale nikdy bych nedokázala žádný text (a už vůbec ne překládaný!) mastit rovnou do počítače! Pěkně obyčejnou tužku, papír, gumu, uvelebena na staré thonetce s područkami… no a potom to rychle nasázet do počítače a samozřejmě vytisknout a korektury dělat jedině klasicky na papír (a potom přenést do počítačové verze).
Kerze: poraď prosím, kde se dá ta točna koupit?

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 04.04.08 22:20
Fleur píše:
Píšu deseti prsty, a to přímo kulometnou rychlostí, ale nikdy bych nedokázala žádný text (a už vůbec ne překládaný!) mastit rovnou do počítače! Pěkně obyčejnou tužku, papír, gumu, uvelebena na staré thonetce s područkami… no a potom to rychle nasázet do počítače a samozřejmě vytisknout a korektury dělat jedině klasicky na papír (a potom přenést do počítačové verze).
Kerze: poraď prosím, kde se dá ta točna koupit?
http://www.zbozi.cz/?…
Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Fleur  04.04.08 22:35

Díky moc za odkaz, na název „rotační disk“ bych asi jen tak nepřišla.

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 05.04.08 11:08

„Točna“ je známa aj ako „Rotaňa“. :lol:

Ja ked už mám dosť, tak používam na strnulé šijové svaly taký ten gelový sáčok, čo sa zohreje vo vode alebo mikrovlnke. Pomáha to :)

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 05.04.08 11:31

Neumím si představit, že bych překládala na papír a pak to přepisovala… to by byla hrůza. Když se rozehřeju, dám i 400 úhozů za minutu, a přesto to často nestačí rychlosti, jakou se mi překlad valí z hlavy - u papíru bych zešedivěla.
Redakce a korektura, to je jiná, redaktoři zásadně pracují s „papírovým“ překladem. I když jednou jsem taky dělala korekturu sazby přímo na PC v PDF (značky jsem čmárala elektronicky) a bylo to fajn…

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist