ZIMOLEZ /honeysuckle/

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 01.05.08 17:45
*ZIMOLEZ /honeysuckle/

anglicky honeysuckle
V čem bych ho mohla výrazněji cítit?

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 01.05.08 19:47

Hm. Ja nemam celkom presnu predstavu, ako vonia zimolez sam osebe. Moja oblubena Diptyque Olene ma silne vrchne tony zimolezu, ale nie je to soliflor. (Tie vrchne tony su ale krasne, az narkoticke - na MUA to opisali ako zimolez na steroidoch.) AG ma zimolezovy soliflor, ak sa nemylim (La Chevrefeuille? to je francuzske slovo pre zimolez). Potom este Christiane Celle Calypso.
YR ma Chevrefeuille kolinsku, je zelena, svieza, ale nezda sa mi velmi kvetinova.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Catananche
Parfémová maniačka 656 příspěvků 01.05.08 20:19

Z hlediska zahradnického a botanického, není zimolez jako zimolez, jsou desítky druhů a co potom kultivarů…a každý jiný! Asi se nejspíš bude jednat o některý z pnoucích druhů rodu Lonicera, ty voní, ale kde jej v parfémech hledat nevím :oops: . Všeobecně mívám problém s tím, když se ve složení uvádí rod rostliny o kterou se asi tak může jednat, jako zahradník bych je ráda očichala nejdřív v přírodní formě :-)

Na poličce 17 parfémů 5 miniatur 26 odstřiků 81 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 01.05.08 21:27

Já jsem si to našla na basenotes, akorát je divné, že je to vedené dvojmo, tzn. že musíte zadat honeysuckle a poté i chevrefeuille a vyjdou vám dva různé seznamy.
Zimolez je v vůních Allure, Diorella, O de Lancome, O Oui! …
Estee Lauder měl v roce 2000 limitku Honeysuckle Splash a L'occitane měla Tilleul Ch

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 01.05.08 21:38
Catananche píše:
Z hlediska zahradnického a botanického, není zimolez jako zimolez, jsou desítky druhů a co potom kultivarů…a každý jiný! Asi se nejspíš bude jednat o některý z pnoucích druhů rodu Lonicera, ty voní, ale kde jej v parfémech hledat nevím :oops: . Všeobecně mívám problém s tím, když se ve složení uvádí rod rostliny o kterou se asi tak může jednat, jako zahradník bych je ráda očichala nejdřív v přírodní formě :-)

Měla by to údajně být Lonicera fragrantissima

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 01.05.08 21:41

„fragrantissima“ tak to bude vonný nebo voňavý :D

Catananche
Parfémová maniačka 656 příspěvků 01.05.08 22:20
Ronna píše:
„fragrantissima“ tak to bude vonný nebo voňavý :D

Ano, nejvonnější :) To bude ona, takže keř, nikoliv popínavka :?

Na poličce 17 parfémů 5 miniatur 26 odstřiků 81 vzorků V tužebníku 10 parfémů

PetraSK doma
Parfémová maniačka 703 příspěvků 01.05.08 22:24

čisto zimozelová je aj kolínska od Yves Rocher, inak je super - u nás na SVK :

http://www.yvesrocher.sk/detail.asp?rad … e=2&id=579

u vás v česku http://www.yvesrocher.cz/vyrobky.asp?ra … ategorie=2

Na poličce 118 parfémů 20 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 01.05.08 22:51

Ta od YR nie je zla sama osebe, ale neviem, ci je to ten pravy priklad zimolezu… Ten sa obvykle pouziva v bielych kvetinovkach a obvykle ma vyraznejsi kvetinovy charakter. Ale mozno som pod prilisnym dojmom Olene.
Velmi verny je vraj Demeter Honeysuckle, nanestastie ma vraj velmi slabu vydrz.
Vraj je aj v MJ Blush (ku ktoremu som sa stale nedostala) - citite ho tam niektora okrem jazminu?

S tymi druhmi a kultivarmi je to pravda - staci sa pozriet na ruze, z ktorych mnohe vobec nevonaju.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 01.05.08 22:54

Díky za tipy, zkusím si koupit ten sprchový gel od YR, jejich gely mám ráda i když jsou trochu umělé. No uvidíme.

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 01.05.08 23:50

Já ani nevím, jak zimolez vypadá, natož voní. :( Celkově mám problém rozeznat jednotlivé složky. Pokud nevidím složení napsané černé na bílém, tak většinou horko-těžko dávám dohromady jednotlivé ingredience.

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

melisaa
Nevyléčitelná závislačka 1176 příspěvků 25.06.12 20:01

Pro mě jedna z nejkrásnějších květinových vůní!! Ale v parfémech ji asi těžko ve výraznější podobě pohledat.. YR jsem měla, ale nepodobal se ani zdaleka..

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 27 vzorků V tužebníku 1 parfém

Aňour
Znalkyně 278 příspěvků 27.06.12 16:00

Pro mě jednoznačně Le Chevrefeuille od Annick Goutal, čistý, naprosto autentický, nádherně lehký, jemně medový, s citrónovým nástupem. Akorát ta výdrž..

Na poličce 10 parfémů 6 miniatur 8 odstřiků 43 vzorků V tužebníku 4 parfémy

melisaa
Nevyléčitelná závislačka 1176 příspěvků 03.07.12 07:47

Díky za tip s Goutalkou, jednou jsem ji už zkoušela a měla jsem velice citronový pocit, na tento popud zkouším znovu a pocit už není tak výrazně citronový, ale ani zimolezový :(

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 27 vzorků V tužebníku 1 parfém

Aňour
Znalkyně 278 příspěvků 03.07.12 16:50

@melisaa
Teda, to je fakt škoda! Ale třeba si tu vůni alespoň vsugeruješ ;) Já letos na jaře nepotkala jediný živý a vonící zimolez, musím si nutně pořídit odstřik :)

Na poličce 10 parfémů 6 miniatur 8 odstřiků 43 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist