Zkažená vůně?:-(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 03.01.09 21:37
Zkažená vůně?:-(

Trochu jsem se vyděsila.
Měla jsem vždycky vůně v lednici, ale po pročtení zdejších komentářů jsem je raději přestěhovala do skříně. Nevím, zda tahle změna nemohla něčemu uškodit, konkrétně Casmir mi totiž voní více vanilkovo orientálně a cítím méně ovoce než dříve :-(

Snad jsem ho chudinku neudolala stěhováním…?

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Reakce:

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 03.01.09 22:25

To bude spíš nosem. Anebo, jak je teplejší, tak se ty ovocné tóny rychleji vypaří, co já vím. Zkažená vůně smrdí. V mém případě to bylo jako po acetonu.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 03.01.09 22:26

Přesunem z ledničky by se jí nemělo nic stát. Víš kolik změn teplot musí přežít teď v zimě ty naše balíčky? :wink:

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

03.01.09 22:30

ufff…já vím, že to je naprosto hloupý dotaz, ale velmi se mi ulevilo :-)

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 03.01.09 22:38

Žádný dotaz není hloupý. Obzvláště, týká-li se zdraví našich rozhýčkaných voňavých miláčků… 8) MUDr. Irena

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

03.01.09 22:39
:D :D :D

hanyketty
Znalkyně 271 příspěvků 04.01.09 18:16

No tak to je dobré, já mám svůj druhý Cašmir a mám to přesně obráceně. Ten první se mi zdál čistější a ten co mám teď je víc vanilkový a celkově víc intenzivnější (na mě až moc) přitom sem je měla i necelý měsíc vedle sebe a stále si zvykala - ten jeden sem dodělávala a druhý jsem měla čerstvě nakoupený…oba 100% originály…takže to není nosem.

Na poličce 56 parfémů 10 miniatur 28 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 11 parfémů

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 04.01.09 18:31

A není to třeba tím, že změnili recepturu?

On je taky rozdíl, když voní jinak dva flakony a když se změní jeden a ten samý. V tvém případě to mohli změnit…odkud jsi nakupovala?

Jinak jsem testovala všechny své parfémy a můj nos se nemýlil…všechny jsou teď o na začátku o něco méně výrazné…takže tipuji, že by to bylo způsobeno prostě jen vyšší teplotou obsahu…? :(

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 06.01.09 08:33

Čtu tady, že někdo má vůně v ledničce. Je to pro životnost parfému lepší?
Jak vůni uchovat co nejdéle?
Určitě se už o tom někde psalo, jen nevím, kde…

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 129 parfémů

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 06.01.09 10:30

psalo…a lepší než lednice je chladnější temné místo třeba v ložnici, protože v lednici je vlhko.

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 06.01.09 10:36

taky jsem uvažovala o speciální lednici na parfémy :conf: - jenže spíš si myslím, že pokojová teplota - zvlášť v chodbě, kde není topení jim nemůže uškodit - slunce tam taky nesvítí a povětšinou je tam taky temno - odstřiky jsou ve skříni, řekla bych, že nejrychleji se vůně kazí - když je ji ve flakónu už málo a pak ještě se rychle kazí Mugllerovky - Angel a spol. - chytnou barvu do zelena a konec - takže každopádně nechat v krabičce - světlo to urychluje, dále tmavnou okamžitě, když zůstanou bez krabičky vůně od JPG - Fragile Edt je za týden z původně skoro bíle - zlatá , budiž útěchou, že tmavnou ale vůně je stále stejná. Nejlepší trvanlivost a neměnost vůně podle mé zkušenosti prokazují Chanely - zřejmě nají velmi kvalitní fixativum - těm nevadí většinou ani, že nejsou v krabičce a jsou po několik let stále stejné.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 06.01.09 16:32
Irena píše:
Přesunem z ledničky by se jí nemělo nic stát. Víš kolik změn teplot musí přežít teď v zimě ty naše balíčky? :wink:

Zrovna jsem rozbalila „ledovou“ Covet (pošťačka mi ji nechala hned za vchodovými dveřmi, kterými denně projde plno lidí. Vážně se divím, že ji nikdo neukradl).

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist