Zkažená vůně?:-(

Aimirin 03.01.09 21:37

Zkažená vůně?:-(

Trochu jsem se vyděsila.
Měla jsem vždycky vůně v lednici, ale po pročtení zdejších komentářů jsem je raději přestěhovala do skříně. Nevím, zda tahle změna nemohla něčemu uškodit, konkrétně Casmir mi totiž voní více vanilkovo orientálně a cítím méně ovoce než dříve :-(

Snad jsem ho chudinku neudolala stěhováním…?

Reklama

macska 03.01.09 22:25

To bude spíš nosem. Anebo, jak je teplejší, tak se ty ovocné tóny rychleji vypaří, co já vím. Zkažená vůně smrdí. V mém případě to bylo jako po acetonu.

Irena 03.01.09 22:26

Přesunem z ledničky by se jí nemělo nic stát. Víš kolik změn teplot musí přežít teď v zimě ty naše balíčky? :wink:

03.01.09 22:30

ufff…já vím, že to je naprosto hloupý dotaz, ale velmi se mi ulevilo :-)

Irena 03.01.09 22:38

Žádný dotaz není hloupý. Obzvláště, týká-li se zdraví našich rozhýčkaných voňavých miláčků… 8) MUDr. Irena

03.01.09 22:39
:D :D :D
hanyketty 04.01.09 18:16

No tak to je dobré, já mám svůj druhý Cašmir a mám to přesně obráceně. Ten první se mi zdál čistější a ten co mám teď je víc vanilkový a celkově víc intenzivnější (na mě až moc) přitom sem je měla i necelý měsíc vedle sebe a stále si zvykala - ten jeden sem dodělávala a druhý jsem měla čerstvě nakoupený…oba 100% originály…takže to není nosem.

Aimirin 04.01.09 18:31

A není to třeba tím, že změnili recepturu?

On je taky rozdíl, když voní jinak dva flakony a když se změní jeden a ten samý. V tvém případě to mohli změnit…odkud jsi nakupovala?

Jinak jsem testovala všechny své parfémy a můj nos se nemýlil…všechny jsou teď o na začátku o něco méně výrazné…takže tipuji, že by to bylo způsobeno prostě jen vyšší teplotou obsahu…? :(

rakuli 06.01.09 08:33

Čtu tady, že někdo má vůně v ledničce. Je to pro životnost parfému lepší?
Jak vůni uchovat co nejdéle?
Určitě se už o tom někde psalo, jen nevím, kde…

Aimirin 06.01.09 10:30

psalo…a lepší než lednice je chladnější temné místo třeba v ložnici, protože v lednici je vlhko.

Sára 06.01.09 10:36

taky jsem uvažovala o speciální lednici na parfémy :conf: - jenže spíš si myslím, že pokojová teplota - zvlášť v chodbě, kde není topení jim nemůže uškodit - slunce tam taky nesvítí a povětšinou je tam taky temno - odstřiky jsou ve skříni, řekla bych, že nejrychleji se vůně kazí - když je ji ve flakónu už málo a pak ještě se rychle kazí Mugllerovky - Angel a spol. - chytnou barvu do zelena a konec - takže každopádně nechat v krabičce - světlo to urychluje, dále tmavnou okamžitě, když zůstanou bez krabičky vůně od JPG - Fragile Edt je za týden z původně skoro bíle - zlatá , budiž útěchou, že tmavnou ale vůně je stále stejná. Nejlepší trvanlivost a neměnost vůně podle mé zkušenosti prokazují Chanely - zřejmě nají velmi kvalitní fixativum - těm nevadí většinou ani, že nejsou v krabičce a jsou po několik let stále stejné.

Barbarra 06.01.09 16:32
Irena píše:
Přesunem z ledničky by se jí nemělo nic stát. Víš kolik změn teplot musí přežít teď v zimě ty naše balíčky? :wink:

Zrovna jsem rozbalila „ledovou“ Covet (pošťačka mi ji nechala hned za vchodovými dveřmi, kterými denně projde plno lidí. Vážně se divím, že ji nikdo neukradl).

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama

TOPlist