zkoušky, státnice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

drobececek  18.05.11 21:05
zkoušky, státnice

Koho z Vás to čeká? Jak se připravujete? Prosím, že nejsem jediný prokrastinátor? :oops:

Najde se tu někdo, kdo kromě učení navíc ještě chodí do práce? Jak po celém dni zvládáte udržet pozornost? Já jsem totiž docela v koncích. :roll: Padá na mě stres a zase jsem začala pít kafe po litrech.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Tequila
Parfémová maniačka 605 příspěvků 18.05.11 21:11

no, to je konečně téma :mrgreen: jdu na dvoje poslední státnice a po těch letech studia jsem už nějaká přetažená a emocionálně vyčerpaná… Vůbec mi to neleze do hlavy (jak by taky mohlo, když se vůbec nesoustředím). Do práce chodím, ale před státnicemi jsem si vzala volno(neplacené), právě proto, že po práci prostě nejsem schopná se cokoli naučit(mnohokrát vyzkoušeno)… Pozornost neudržím, kafe jsem dříve po litrech pila, ale je to naprd, jediné, co jakž takž zabere, pokud už nejsi definitivně kaput, je matté nebo ještě lépe gunpowder(zele­ný čaj).

Na poličce 23 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 24 parfémů

Tequila
Parfémová maniačka 605 příspěvků 18.05.11 21:13

jinak když se učím, chovám se jako epileptický křeček, musím nutně udělat/zjistit/po­dívat se na spoustu věcí, ale nikdy nic neudělám pořádně, takže se nic nenaučím, ale ani neuklidím atd. Prostě plýtvání časem…

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 18.05.11 21:28

Čeká mě to za 14 dní. Do práce (teď je jediná chvíle kdy to můžu říct): naštěstí nechodím. Přepadají mě náhlé stavy úzkosti z rozličných důvodů: nejčastěji, že nic neumím, že to nestihnu, že mě vyrazí, že budu mít špatný posudek diplomky a v neposlední řadě z toho, že nevím, co mě dál čeká a to hezké je definitivně u konce (a bůh ví, že raci nesnášejí změny). Nemůžu se soustředit a den ode dne to je horší a to jsem teprve začla s okruhy. Stanovila jsem si přesný plán, kdy se co budu učit, ale jsem ve skluzu. Všechno mě rozptyluje a nejvíc mě rozčilují hovory od spolužáků, kteří buď něco potřebují nebo si chtějí povídat. Vlastně mě většinou rozčilují úplně všichni a není radno na mě ani mluvit (to se bude dále zhoršovat). Navíc jsem chytla to horší složení komise, čehož se hodně obávám. A přesto vím, že až bude po, tak mi to bude hrozně líto…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 371 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Tequila
Parfémová maniačka 605 příspěvků 18.05.11 21:31

ty víš komisi dopředu? Já se to dozvím asi tak pět minut předem, resp. vylosujou to na místě… Jinak to zní jako bych to říkala já, myslím, že to máme všechny tak podobně… :) já sice chodím do práce (vystřídala jsem jich několik) a nemohla bych si asi dovolit vůbec nechodit, ale přece jen je to pořád „práce při studiu“, taky mám pořád pocit, že to není jaksi definitivní, jako to bude po promoci :)

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2397 příspěvků 18.05.11 21:33

Tak já se nechci chlubit holky, ale myslím, že bych vyhrála titul královna prokrastinátorů, a to beze srandy. Mám před sebou ještě 4 státnice, z toho dvě už mám celkem na hraně (co se týče termínů) a stále nic mě nedokáže přinutit začít něco dělat. Den si dokážu tak krásně rozfrcat, že vlastně celý den jsem v pohybu, ale nic dohromady neudělám, nebo není za mnou vidět žádná práce. Všechno je přednější než učení, řešim všechno možný, jen ne to co bych měla. Cyklím se pak v depresích a následný apatii z toho, jak jsem neschopná. Jsem absolutně vyčerpaná, natahuju ty státnice už druhý rok a není za mnou vidět žádný výsledek. Jsem na sebe naštvaná, že to ani nemůžu vyjádřit. Ale stejně už jsem v takový agónii, že se z toho nemůžu nějak dostat. Jak to tak šíleně natahuju, roste moje nechuť k tomu učení a neschopnost se nějak namotivovat, že už jsem přemýšlela nad nějakou terapií. Ale jinak jsem v celku normální :-) Teda, není to na mě znát, každý si myslí jak jsem v pohodě, ale není to žádná sláva, každý ráno vstanu a na hrudi mi sedí obří balvan, že nemůžu ani dejchat. Kdyby tu byl někdo v podobném stavu a věděl, jak z toho ven, budu mu líbat nohy!

Jinak do práce jsem chodila celé studium, ještě loni…ale teď už se to nedá. To mě pak dostanou dotazy - a co celý den děláš?? To se jako učíš?? A chodíš aspoň někam do práce?? No…co na tohle říct :roll:

Na poličce 94 parfémů 0 miniatur 20 odstřiků 40 vzorků V tužebníku 22 parfémů

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 18.05.11 21:34

Odpověď ohledně komise:

Vím, bohužel jsme byli přiřazeni, asi podle katedry, pod kterou píšeme diplomku. Loni několik lidí jedna profesorka vyrazila. Tak se docela bojím, protože ten předmět je hodně o matematice a tu já z duše nenávidím.

Tequila
Parfémová maniačka 605 příspěvků 18.05.11 21:36

nevyhraješ, jsem na tom ÚPLNĚ stejně, resp. dát to přečít příteli, nevěří, že jsem to nepsala, až na ty 4 státnice. A fakt nevím, co zabírá. V páťáku jsem už kromě jednoho bezvýznamného výběráku dělala všechno napodruhé a taky už studuju o rok víc, než jsem musela, na jednu část stánic už jdu podruhé :( je to sice hezká soutěž, ale popravdě bych ji raději nevyhrávala :)

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2397 příspěvků 18.05.11 21:37

Evi taky to mám podobně. Nedokážu se soustředit na nic, všechno mě ruší, rozptyluje, štve…Dělám si plány, které ač jsou reálně, nikdy je nesplním a pak se dostávám do dalšího a dalšího skluzu. Pak to dopadne tak, že po měsíci nebo dvou dostanu takový strach, že si termín odložím a celé to začíná nanovo. A pořád dokola a dokola a dokola…A nemluvě o tom, že si nic nepamatuju, po dvou dnech si nevybavím už skoro nic (a žádný že se to u zkoušky vybaví. Nevybaví, to mám odzkoušeno :angry: )

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 18.05.11 21:37

Meduzo úplně chápu tvoje pocity, občas to prožívám stejně… Na tu „tíhu“ jsem nenašla zatím nic. Ale občas si připadám, že mám náběh na maniodepresivní psychózu - nálady se mi mění strašně rychle a jsou to extrémy. Na lidi se vykašli, mně to říkají taky (studuju dálkově, ale práci jsem nesehnala).

Tequila
Parfémová maniačka 605 příspěvků 18.05.11 21:38

no a nazývejme to pravými jmény - hysterka jsem před zkouškama taky slušná :mrgreen:

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 18.05.11 21:40
:lol:

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2397 příspěvků 18.05.11 21:43
Tequila píše:
nevyhraješ, jsem na tom ÚPLNĚ stejně, resp. dát to přečít příteli, nevěří, že jsem to nepsala, až na ty 4 státnice. A fakt nevím, co zabírá. V páťáku jsem už kromě jednoho bezvýznamného výběráku dělala všechno napodruhé a taky už studuju o rok víc, než jsem musela, na jednu část stánic už jdu podruhé :( je to sice hezká soutěž, ale popravdě bych ji raději nevyhrávala :)

Jakože ÚPLNĚ?? Já už ale vážně přemýšlela o nějakým psychoušovi, protože si nepřijdu v pořádku, musím být nějak narušená!!! Kde jsou ty časy, kdy jsem se zvládala učit 12h denně??!! Já je chci zpátky!!! Neexistuje na to nějaký prášek nebo tak? Mně přijde, že jak se člověk dostane do tohodle stádia, hodně těžko se z toho dostává. A nejhorší je, že to nepochopí nikdo, kdo to nezažil. Nedělám ze sebe chudinku, jasně že si za to můžu sama. Ale naši třeba, ač se hodně snaží, tak to nemůžou pochopit do detailu, jak mi je a v jakých depkách se utápim. To neví skoro nikdo. Jasně, řeknou že chápou, ak jsem unavená…ale stejně.
Navenek jsem děsná pohodářka. Mamka mě třeba pošle na půl hoďky se učit s tím, že pomoct bude potřebovat až za chvíli…to by mě šlak trefil. Takhle to vážně nemám, učit se chvilku a pak práce…zase chvilku a pak zase jiná práce. Já se do toho učení kopu celé dny, neumím spínat na požádání, bohužel. Ale i tak, kopu se kopu a výsledek nula. Už se za sebe fakt stydím :oops:

Tequila
Parfémová maniačka 605 příspěvků 18.05.11 21:44

… a vraždila bych, když slyším jakoukoli modifikaci slova „učit se“, jako učíš se, uč se, jdi se učit apod., plus fráze jako ale ty to dáš, to zvládneš, to se ti vybaví, nesmíš se nechat rozhodit (co je TOHLE za radu?!?), musíš se do toho položit, musíš holt zabrat a obětovat tomu čas a pořádně se UČIT apod. :lol:

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2397 příspěvků 18.05.11 21:47

Jasně že na ně prdím, ale vždycky mě to vytočí. A kdy už teda budeš ta doktorka?? A kolik ti toho zbejvá? A neděláš to už nějak dlouho??

Na tu tíhu asi zabere jen to konečně dodělat. To je jasné. Ale spíš bych se nějak potřebovala odrazit od toho dna. Loňský rok nebyl moc vydařený, jedna neúspěšná státnice za druhou, to člověka porazí a víc a víc se dostává do totálních sr…Teď se mi jedna podařila ale hned na to jsem další odložila. Prostě se nepoučím. Pořád slibuju, jak se to příště naučím i pozpátku a nic. Je až trapný, jak stejný to má pokaždý průběh, do puntíku.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist