Zkušenost s barvami na vlasy - vymývání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

drobececek  11.08.13 21:56
Zkušenost s barvami na vlasy - vymývání

Potřebuju poradit od zkušenějších. Po x letech barvení hennou jsem se rozhodla pro změnu, protože jsem zatoužila vlasy trochu zesvětlit…a to henna samozřejmě neumí.

Nejdřív jsem zkusila jen trochu zesvětlit přirozený odstín, tzn. vybrala jsem si středně plavou. To ale nebylo ono. Rozhodla jsem se tedy vrátit k nazrzlým odstínům, protože v tom se prostě cítím nejlíp. Konkrétně jsem si koupila Garnier Olia. Obarvila jsem se cca před dvěma týdny a barva už je minimálně způlky vymytá a prosvítá předchozí (tmavá) blond. Vlasy si myju denně, což na to asi bude mít vliv, ale i tak je to dost zklamání.

Takže se chci zeptat: máte někdo podobnou zkušenost s novou řadou G. Olia, popř. mohly byste mi doporučit značku/řadu, která podle vašich zkušeností drží nejlíp? Klidně s amoniakem, to je mi asi jedno.

Reakce:

Foteini
Nevyléčitelná závislačka 1469 příspěvků 11.08.13 23:07

Garnier je znacka, ktera se podle meho nazoru snad nejdrive vymyva. Mela jsem od nich jen Nutrisse, ktera ma sice pekne odstiny, ale nic nevydrzi. Doporucuji Excellence nebo Preference od L'Orealu, z toho , co jsem kdy pouzila (barvim si vlasy 20 let) je urcite nejlepsi.

Na poličce 53 parfémů 17 miniatur 49 odstřiků 212 vzorků V tužebníku 8 parfémů

drobececek  12.08.13 20:55

Děkuju za tip. Vyzkouším.

Bláhově jsem žila v domnění, že dneska už ty barvy držej. Kdysi dávno jsem jednou vyzkoušela obyčejnou Wellu…a ta po umytí vlasů nechávala pruhy barvy na ručníku. 8o

Foteini
Nevyléčitelná závislačka 1469 příspěvků 13.08.13 21:32

@drobececek Ja zase po letech chemickeho barveni uvazuji o tom vyzkouset barveni hennou. Jenze mam jednak hodne sedivych vlasu (ne sedivych, uplne bilych…) hlavne v predni casti hlavy a jednak mi neslusi nacervenale odstiny. Co bys mi poradila? Zkousela jsem i prirodni barvy (tady v Recku maji znacky Korres a Apivita), ale ty mi vydrzely cca 2 tydny, strasne se vymyvaji.

drobececek  13.08.13 22:18
@Foteini píše:
Co bys mi poradila?

Vyprdnout se na hennu. Je to barva jen tónovací a pokud zrovna nejsi přírodní bruneta nebo tmavá plavovláska bez šedin, těžko se dá odhadnout, jaký bude výsledek. Někdy to může být vyloženě katastrofa. Např. tuším na blond vlasech má tendenci zezelenat, v případě šedin nebo dokonce bílých vlasů může být zase výsledek sytě oranžový. Nevím přesně, jak je to s vlasy barvenými, ale tuším, že i tam snad může hrozit zezelenání (?). Navíc by bylo potřeba počítat s tím, že odrosty by měly jiný odstín. No a nakonec, pokud by se ti výsledek nelíbil, není možné to zpátky přebarvit syntetickou barvou. Henna vlasy obalí a nic dalšího dovnitř nepustí. Musí se čekat, až se vymyje…na to bych já, která jsem se barvila pravidelně jednou měsíčně, čekala celou věčnost, takže jsem šla téměř na ježka.

Foteini
Nevyléčitelná závislačka 1469 příspěvků 14.08.13 05:03

@drobececek Diky, ja si to myslela. Jen jsem to chtela probrat s nekym, kdo ma s barvenim hennou zkusenost.

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6187 příspěvků 14.08.13 09:49

@Foteini ja mám dobrú skúsenosť s farbami L'Erbolario, ale na šediny mi chytá len Biondo Ramato, Biondo Dorato nie (iné som zatiaľ neskúšala)…ale z tých šedín sa vymývajú rýchlejšie ako z ostatných vlasov, našťastie aplikácia je na rozdiel od henny, o toľko jednoduchšia, že mi to tak nevadí.

Ale rada by som vedela nejaké ďalšie tipy…henna je super, tú som používala dlho, ale už na to nemám nervy a do chemických ís nechcem.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Foteini
Nevyléčitelná závislačka 1469 příspěvků 14.08.13 19:18

@slniecko Diky za tip. Ja pouzivam hodne ten Korres, ale v CR je o hodne drazsi nez u nas v Recku. Pak jsem mela jeste dvakrat nejakou barvu z bio prodejny v CR, byla to nejaka italska znacka (nepamatuji si nazev) a ta take barvila celkem dobre. Pouzivam vetsinou stredne nebo tmave blond odstiny do bezova nebo popelava, neslusi mi tony do zlatova a do zrz.

megaira
Znalkyně 466 příspěvků 14.08.13 19:33

@drobececek
Tak s Garnier Olia jsem si, zdá se, naběhla taky, připadá mi, že už se jaksi odporoučela „do rici, a to celkom hlboko“… Barvila jsem se tím před třemi týdny. Jinak ale u ostatních barev Garnier jsem nějaké rychlejší vymývání nezaznamenala… (Já ale zase většinou nemyju hlavu denně, ale obden.)

Na poličce 24 parfémů 5 miniatur 10 odstřiků 41 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Tassia
sv. Parfema z Kecálburgu 3507 příspěvků 14.08.13 19:59

Ja používam od L ´ Oreal Inoa, je pomerne dosť šetrná k vlasom, nemám ich také vysušené. Všetky farby s prírodnými odtieňmi sa vymývajú, najlepšie držia odtiene s červenými pigmentami. Ja mám prírodný odtieň hnedej, ale práve u Inoi som zaznamenala, že drží lepšie. Od kaderníka som ešte dostala k tejto farbe aj balzám v hnedej farbe proti vymývaniu a som spokojná. Farbím si vlasy každé 4 týždne a umývam vlasy každý pracovný deň, cez víkend keď nemusím, tak ich trochu šetrím.

Na poličce 41 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 12 parfémů

Zyra
sv. Parfema z Kecálburgu 5311 příspěvků 14.08.13 20:38
@Tassia píše:
Ja používam od L ´ Oreal Inoa,

Ja tiež už 2 roky. Maximálna spokojnosť. Kaderníčka sa vždy rozplýva ako mi ten odtieň pristane a keď ma ide farbiť, takmer nevidno odrasty. Navyše mám po zafarbení dlho krásne lesklé vlasy.

Na poličce 30 parfémů 15 miniatur 9 odstřiků 43 vzorků V tužebníku 5 parfémů

aangie
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 14.08.13 20:49

Kupuji tady http://www.kadernicke-potreby.com/c/1548/maji
Barva se nevymývá, jedna tuba mi vystačí nadvakrát.

Na poličce 39 parfémů 5 miniatur 47 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6187 příspěvků 14.08.13 22:03

@Foteini vďaka, kuknem sa na ne, 2 týždne nie je taká katastrofa, ak je aplikácia nekomplikovaná

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist