Zkušenosti s čistým parfémem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 01.04.08 18:30

Tak mě napadlo když pořád kupuji nějaké vůně, ale mám už svoje oblíbené, pořídit si k nim čistý parfém. Zatím jsem ale k žádnému ani nepřivoněla. A proto prosím všechny vás, co máte doma takové poklady podělit se o zkušenosti třeba rozdílu mezi parfémem a EDT, jak je to s výdrží, jiným složením, kde jste ho koupily a vyzkoušely a co vás třeba k tomuto tématu ještě napadne.

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 01.04.08 18:40

Několikrát mi jej nastříkali na papírek u Guerlaina v Praze v Dlouhé ulici, a musím říct, že nevoní výrazněji ani déle než EDT a EDP, jak jsem si myslela. Jen jinak a mnohdy lépe. Ale ne vždycky.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 01.04.08 18:41

Já mám parfémy tři a to všechny Guerlainy ( Nahéma, L´Heure Bleue, L´Instant), které jsou v této koncentraci famozní. Myslela jsem, že koncentrovaný parfém je „pecka“ co do prosazování se jednotlivých složek, ale opak je pravda, dojem je z nich podstatně jemnější, hebčí, a plynulejší - jestli rozumíš. Pecka je to co do výdrže. S jinými parfémy zkušenost nemám.

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

PetraSK doma
Parfémová maniačka 703 příspěvků 01.04.08 18:43

mám čistý parfém Coco od Chanel, dostala som ho spolu so sprchovým gélom a telovým mliekom, najprv som si myslela, že takú silu si na seba nezoberiem, hneď ma z tej vône rozbolela hlava. Ale napokon som si zvykla, mám ju rada, ale iba na výnimočné priležitosti, Coco som v inej koncentrácii neskúšala, takže porovnať neviem, ale táto vôňa v koncentrácii parfém je veľmi podobná parfému Opium od YSL. Výdrž čistého parfému je určite okolo 8 hodín, to si však aplykujem iba otrením zátky o zápestia a za uši

Na poličce 118 parfémů 20 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 01.04.08 18:48

Lela nebo všechny ostatní co doma máte parfém, byla to koupě naslepo, myslím tím, že jsi jenom znala EDT nebo EDP a rovnou jsi ho koupila? Ptám se proto, že třeba L 'Instant se mi taky líbí jen nevím kde parfém vyzkoušet, v kamence je drahý, tak stejně nakoupím na netu.

Uživatel je onlinedomenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25857 příspěvků 01.04.08 19:06

Měla jsem Chanel 5 a Dior Poison. Teď zkouším často Nahému, L´Heure Bleue a Vol de Nuit. Vnímám to jako Lela - bála jsem se intenzity, ale jejích síla tkví ve výdrži a lahodnosti kompozice. Nááádhera

Irena píše:
Několikrát mi jej nastříkali na papírek u Gerlaina v Praze v Dlouhé ulici, a musím říct, že nevoní výrazněji ani déle než EDT a EDP, jak jsem si myslela. Jen jinak a mnohdy lépe. Ale ne vždycky.

Na papírku ale nemá parfém (teda ani jiná koncentrace) šanci předvést se v plné kráse, tak jim dej ještě šanci :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 01.04.08 19:15
atyzek píše:
Lela nebo všechny ostatní co doma máte parfém, byla to koupě naslepo, myslím tím, že jsi jenom znala EDT nebo EDP a rovnou jsi ho koupila? Ptám se proto, že třeba L 'Instant se mi taky líbí jen nevím kde parfém vyzkoušet, v kamence je drahý, tak stejně nakoupím na netu.

L´Instant jsem koupila za poloviční cenu, tedy 1500,– v Kotvě , myslím , že tam měli ještě dva kousky. Kdybys měla zájem, mohla bych Ti tam skočit a poslat ( nevím odkud jsi). Je mnohem lepší, než EdP, aspoň pro mne!!Mnohem hebčí.
Krom toho, jestli znáš EdT nebo EdP daných vůní, neměj strach jít do extraktu. Jedině Shalimar je pro mne víc hezčí v EdP. Je výraznější.

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 01.04.08 19:16

Já mám čistý parfém Van Cleef a Glorious. Van Cleef jsem měla EDP a mám i EDT, takže mám srovnání. EDT a EDP mi přijdou dost podobné, možná je EDP trochu více kořeněná. Parfém mi přijde hodně podobný, ale víc se drží u pokožky a pomaleji se uvolňuje. Glorious mám jen čistý parfém, tak nemám možnost srovnání.

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 01.04.08 19:26

Do parfémů často výrobci dávají drahé ingredience, které v EdP a EdT nejsou. Pokud vím, tak třeba v Chanelu 5 v parfémové koncentraci je skutečná růže, jasmín a kosatec, zatímco v EdP a EdT je syntetika.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 01.04.08 19:30

Ada a nezkoušela jsi porovnat zrovna no. 5, ta se mi taky moc líbí.
Pořád se nemůžu rozhodnout který si prostě koupím, proto zatím Lela děkuji za nabídku a ochotu.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 01.04.08 20:01

Já jsem pouze zkoušela Nahému v koncentraci parfém a edt a jsou to skoro úplně jiné vůně…sejdou se pouze v případě, že se ráno navoníš parfémem a pozdě odpoledne dodáš edt - to už voní stejně…:)

I Shalimar jsem zkoušela jako parfém a ze všech koncentrací je u něj nejlepší edp…Obecně mám ráda verze edp…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

ZPĚVAČKA
Znalkyně 264 příspěvků 08.08.15 23:21
Pro Domenicu

Prosím, nevíš, dá sehnat čistý parfém Silver rain, na mně EDp nedrží, což je škoda, je to pěkná vůně,…díky za info

Na poličce 33 parfémů 4 miniatury 7 odstřiků 2 vzorků V tužebníku 0 parfémů

ZPĚVAČKA
Znalkyně 264 příspěvků 08.08.15 23:23
Pro Samanthu

Prosím, kde sháníš čisté parfémy???

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 09.08.15 00:06

@ZPĚVAČKA
např. Chanely je nabízejí běžně, akorát cena je trochu vyšší a množství naopak menší ;) .

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

ZPĚVAČKA
Znalkyně 264 příspěvků 09.08.15 00:47
Pro Lucinelu

Jo,jo, to vím, že to bude drahé, akorát zrovna jsem chtěla tu Silver rain, ne Chanel, ale díky

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist