Zmena..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

joliejames
Nováček 10 příspěvků 01.09.10 21:38
Zmena..

Halo! Napadlo me zda i vy mate stejny problem..Parfemy zboznuji uz od svych sestnaci let, kdy jsem poprve dostala luxusni - v te dobe - DG Light Blue a byla jsem prvni kdo ji v nasem malem meste nosil. Nicmene o ctyri roky pozdeji jsem se stala parfemy posedla - diky sve praci letusky jsem v te dobe travila hodne casu na Duty Free a tak se ma sbirka rozrostla na nekolik desitek parfemu. Zejmena Chanely u me vedly…No a nyni je mi 26 a vsechny parfemy se mi ovonely - tedy velka vetsina. Nyni uz temer rok!, ziji jen na vzoreccich a snazim se vybrat ten ktery by mi vyhovoval, marne. Z Chanelu se mi zveda zaludek. No jedinny co mi voni je Mukhallat a ten pouzivam jen na vecer..Tak nevim kterou cestou se vydat…A co vy? Ovonely se vam nektere oblibene vonavky a nebo jste take na rozcesti?? Dekuji

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

cinkja
sv. Parfema z Kecálburgu 3398 příspěvků 01.09.10 22:40

Já jsem spíše na scestí :wink: , voní mi toho dost a nechce to přestat......

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 214 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 01.09.10 22:48

Vid'? :D I já… :oops:

Na poličce 58 parfémů 36 miniatur 45 odstřiků 527 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 01.09.10 22:55

Taky mi toho voní dost, ale poslední dobou mám divné stavy, nejraději bych vyházela celou polici do prodeje, pak je mi to zas líto… :conf: Některé vůně nepoužívám, chci je prodat, pak si to zas rozmyslím kvůli flakonům…Prostě parfémová rozervanost :(

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23746 příspěvků 02.09.10 05:33
cinkja píše:
Já jsem spíše na scestí :wink: , voní mi toho dost a nechce to přestat......

Nápodobně. :D … a sotva si splním jeden parfémový sen, už vystrkuje růžky jiný a já vím, že nebudu mít klid, dokud si ho nesplním.

Na poličce 68 parfémů 0 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 02.09.10 07:01

Asi takto:ne,že by se mi parfémy ovoněly,to zrovna ne,ale podruhé koupím jen málokterý,protože chci zkusit zase něco nového,parfémů je tolik a život je tak krátký :wink:

Občas mívám smůlu,že když už si nějakou vůni zamiluju a kupovala bych ji opakovaně,přestanou ji vyrábět :roll: Ale mimo jednoho „Případu s migrénou“ se mi žádná vůně novoněla,spíše se stalo,že mi nesedla tak zcela od začátku a to mne jen podpořilo v mé tradici nekupovat dvakrát.
Já se stejně pohybuju v takových cyklech-nákupní smršť-útlum,kdy se mi nechce nic kupovat,kdy mi tak nějak všechno voní stejně,kdy mne nelákají novinky a kdy neslídím po slevách ani po parfémech celkově.Útlum přichází sám,nečekán,nezván a sám si taky odejde.
Ale to neznamená,že se nevoním,voním,jen si užívám toho,co už mám a necítím potřebu,kupovat nic nového.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 02.09.10 07:04

Joliejames,radím počkat,ono to určitě přejde samo,řekla bych,že je to jakásí přesycenost a psychika se sama brání,potřebuje klid a odpočinout od nových voňavých podnětů,nic se nemá lámat přes koleno a nová vůně,která zaujme,ta se objeví sama,třeba ji člověk na někom ucítí a zájem se znova probudí…

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Elvira
sv. Parfema z Kecálburgu 6469 příspěvků 02.09.10 07:55

Jolie, doporučila bych Ti očichat vzorky vůní, které nejsou lehce dostupné, možná se Ti některé vyhýbaly. Chanely a Guerlainy exkl. aj. Samozřejmě to nelámat přes koleno, pokud máš opravdu parfémový útlum.

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 02.09.10 09:38

Joliejames: Vydala bych se po cestě exklusivek a niche. ;-)

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 02.09.10 09:40

Mě se pouze stalo, že mi bylo z vůní jednu dobu špatně od žaludku. Mohly za to léky, které jsem brala, resp. vysazovala. Musela jsem prodat řadu vůní, které jsem měla ráda (např. Rose d'Ete).
Teď jsem ve fázi, že kašlu na všechny nikovky a podobné věci, na které nemám a řídím se tím, aby vůně voněla, neměl ji každý, já k ní měla vztah a měla na ní.

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 02.09.10 09:55

Vše co nevyhovuje dát pryč a začít znovu, jen né od začátku, ale od konce. V honbě za zajímavými vůněmi se prostě může stát, že se jich člověk přejí protože každá je něčím specifická.
Je to jako dostat chuť po roce nošení kalhot vyjít si zase někdy v sukni.
Chanely a diory jsou hodně neosobní vůně - strohé a kostýmkové, DG mají zase příliš moc cingrlátek. Ale stačí šáhnout v parfumerce jinam než do regálu ve výši očí a člověk může najít poklad. Není ani potřeba koukat na nikovky a drahé vůně.
Klidně na měsíc všechny vůně vysaď, úplně nebo přejdi na něco méně exclusiv například EA Green Tea. Odpočineš si.
Já jsem to protočila - od běžných vůní po zajímavé - až jsem nakonec došla ke středu kdy mám několik zvláštností a pro odpočinutí dvě kolínské a jednu drogerovku, která tu ani není v databázi (Ambra di Venezia od Acque di Italia), a tohle mi tak nějak stačí a nemám teď moc velkou potřebu zkoušet.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 02.09.10 11:50

mě i při mé sbírce (tuším čítá kolem 150 parfémů) stále voní pořád skoro vše a stále mám problém dát něco pryč, ale už alespoň nikterak šíleně nenakupuji - max. tak jednou za 3 měsíce když to opravdu stojí zato a vůni „nutně potřebuji“ jinak se uspokojím odstřikem. Zjišťuji, že typově tíhnu k podobným vůním, proto občas prokládám něčím z jiného soudku, nichovkami už jsem si prošla - leží mi asi 10 kousků na polici a vůbec je nepoužívám ale pryč nedám, protože jsou zajímavé, naproti tomu excl. Guerlainy používám dosti často. Doporučuji ti najít si i jiného koníčka a od parfémů si oddechnout - doporučuji si přečíst článek od Ady o stupních parfémového šílenství - prošla si tady tím valná část myslím, jinak naprosto souhlasím s tím, že v parfumérii se dají sehnat poklady - zejména v zaprášených koutek a v 50% slevách.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Bridgett
sv. Parfema z Kecálburgu 2140 příspěvků 02.09.10 12:57

Možná to chce si dát opravdu na čas pauzu - musela jsem udělat to samé v těhotenství, abych si nezprotivila všechny své parfémy :lol:

Já mám zase jiný problém - stále hledám ,,tu svojí" vůni, která mně naprosto omráčí, budu na ní mít náladu každý den, bude na mně dobře držet a bude univerzální na léto i zimu… těžké hledání :roll:

V našem městě parfumerie není a do Prahy do Sephory se dostanu jen občas - to pak mám seznam co chci vyzkoušet, jenže mám jen dvě ruce, zkouška na papírek mne neuspokojí, protože na každém přeci voní parfém jinak… Věčně si objednávám vzorečky v ampulkách, něco mne uchvátí, zkouším několik dní, pak jsem si jistá, že to je ONA, objednám hned výhodné 100 ml balení a po pár dnech používání nadšení opadne a já hledám zase dál… takže pořád nakupuji a prodávám, nechávám si jen pár parfémků, s kterými se nějak nechci rozloučit a nevýhodně prodat… už jsem z toho občas také docela unavená, ale nemůžu přestat!!!

Na poličce 18 parfémů 4 miniatury 14 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Tana1112
sv. Parfema z Kecálburgu 5093 příspěvků 02.09.10 13:40
Bridgett píše:
Možná to chce si dát opravdu na čas pauzu - musela jsem udělat to samé v těhotenství, abych si nezprotivila všechny své parfémy :lol:

Já mám zase jiný problém - stále hledám ,,tu svojí" vůni, která mně naprosto omráčí, budu na ní mít náladu každý den, bude na mně dobře držet a bude univerzální na léto i zimu… těžké hledání :roll:

V našem městě parfumerie není a do Prahy do Sephory se dostanu jen občas - to pak mám seznam co chci vyzkoušet, jenže mám jen dvě ruce, zkouška na papírek mne neuspokojí, protože na každém přeci voní parfém jinak… Věčně si objednávám vzorečky v ampulkách, něco mne uchvátí, zkouším několik dní, pak jsem si jistá, že to je ONA, objednám hned výhodné 100 ml balení a po pár dnech používání nadšení opadne a já hledám zase dál… takže pořád nakupuji a prodávám, nechávám si jen pár parfémků, s kterými se nějak nechci rozloučit a nevýhodně prodat… už jsem z toho občas také docela unavená, ale nemůžu přestat!!!

Tak takovou vůni já hledám celý život, ale už to vzdávám, protože těch nádherných vůní je tak strašně moc…

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

joliejames
Nováček 10 příspěvků 03.09.10 03:19

Moc vam vsem dekuju :D Asi to chce dat si pauzu, ale pro takoveho parfemoveho maniaka - jak me tituluji moji blizci- je to neco nepredstavitelneho :bang: Ja vzdy zastavala a stale zastavam nazor, ze neni potreba make up ani znackove obleceni, ale luxusni vune je to co dokaze pretvorit dojem cloveka a i v jeanach a tilku s kapkou(nebo vice) oblibeneho parfemu pusobi zenska milionove! :D Ted si kupuji hlavne miniaturky tak mam nadhernou sbirku - alespon neco, kdyz ne staly parfem…Zrovna se chystam na Sicily nebo Poison…Nejake nazory? :D

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist