znáte nějaké příběhy jak vznikaly názvy parfémů???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

meda85
Znalkyně 438 příspěvků 27.07.09 16:35
znáte nějaké příběhy jak vznikaly názvy parfémů???

já znám jeden o Margharetě Lay a jejího manžela, jméno už mi vypadlo, na líbánkách vsadili na koně ESCADA a vyhráli…

Na poličce 61 parfémů 0 miniatur 55 odstřiků 54 vzorků V tužebníku 64 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 27.07.09 18:00
(

Snad jeden z nejznámějších příběhů - vznik nazvu Chanel No.5 :

„Bylo to počátečních desetiletích tohoto století, kdy se Gabrielle Chanelová dostala na vrchol modní vlny se svými revolučními modely a kdy se rozhodla, že modní dům Chanel by měl mít svůj značkový parfém, což bylo tehdy něco témě neslýchaného. Požádala nejvynalézavějšího parfuméra Francie Ernesta Beauxe, aby vytvořil parfém, který by jednou provždy osvobodil ženu od předválečných vůní jediné květiny (“Žena by měla vonět jako žena, ne jako růže", ohrnovala nos.) Ernest Beaux seznámil Chanelovou se dvěma skupinami originálních nápadů - první skupina byla číslována jedna až pět, druhá od dvaceti do dvaceti čtyř. Téměř bez váhání si vybrala pětku. Hodlala předvést svoji kolekci pátý den pátého měsíce, takže řekla: „Říkejme mu číslo pět - myslím, že mi to přinese štěstí“. [John Oakes, Zlatá Kniha Parfémů, str. 212].
:D

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 27.07.09 18:18

Co se týče exkluzivní linie Chanel, to jejích názvy jsou si občas spojené s určitým místem (ale nevím přesně historii vzniku):

31 Rue Cambon - „Epicentrum Vesmíru Coco Chanel“ , adresa butiku Chanel, kde se prodávají díla Haute Couture od Chanel.

No.18 - 18, Place Vendome - prestižní adresa butiku Chanel, kde vznikají a prodávají se unikátní šperky značky Chanel.

Bel Respiro - název domu ve vesnici poblíž Garches, který si Coco koupila roce 1920 a který představoval pro ni symbol venkovského ráje: kde se kombinuje svěžest a jemná elegance.

28 La Pausa - název domu Coco Chanel na francouzské Riviéře , kde trávila čas odpočinku se svými přáteli. (The fragrance 28 La Pausa, which recalls Chanel's villa on Roquebrune on the French Riviera, is a concerto of iris. Chanel spent her vacations at La Pausa, surrounded by friends including the Duke of Westminster, Salvador Dali and Jean Cocteau, in an atmosphere of happy relaxation and refinement. „Irises grew in the garden and the iris is also a very round, calm and soft fragrance,“ Sheldrake says.) [ http://www.theaustralian.news.com.au/st … 37,00.html ]

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 27.07.09 18:26

Oakes píše o vzniku mnoha parfémů…Večer do toho mrknu. Pamatuji si Samsaru. Prý se Guerlain zeptal svojí přítelkyně, jak by chtěla vonět a ona řekla že po santalu a jasmínu… :D

Oli, zapomnělas na Coromandel - na tu skříňku v budoiru Coco Chanel… :D

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 27.07.09 18:39

Kerze, na Coromandel jsem nezapomněla, patří do trochu „jiné“ skupiny názvů - kde je spolu s Bois des Iles a Sycomore :D . O tom a o historii Cuir de Russie - trochu později :wink: .

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 27.07.09 18:45

Aha, vlastně, tady to je o tom, jak vznikaly názvy, ne parfémy samotné… :idea:

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25900 příspěvků 27.07.09 19:08

Také jsem nakoukla do Johna Oakese:

Jardins de Bagatelle
Jardins de Bagatelle je pojmenován po těch nádherných zahradách lemujících Buloňský lesík v Paříži - zahrádách, které jsou od doby nešťastné královny Marie Antoinetty osazovány doslova tisíci a tisíci růžemi, cibulovinami a kvetoucími rostlinami.

Jicky
Jicky vytvořil Aimé Guerlain v roce 1889. Říká se, že k vytvoření Jicky ho přivedly myšlenky na lásku nalezenou a později ztracenu s krásnou anglickou dívkou. Není těžké uhodnout, jak jí asi říkal.

L´Heure Bleue
Je to parfém vnitřního klidu, pojmenovaný po té magické modré hodině, která se vznáší nad městem se zřejmým rozechvělým mlčením. Slunce již zmizelo z dohledu a obloha je lemována meruňkovou a růžovou.

Loulou
Parfumér Jean Guichard vdechl Loulou esenci rozkošnických a hříšných raných dvacátých let. Jeho či Cacharelovou inspirací byl klasický němý film Pandora´s Box (Pandořina skříňka), v němž hlavní úlohu hrála záhadně krásná americká herečka Luise Brooksová. Představuje osudovou Loulou, jež je ztělesněním vražedkyně, svůdkyně, ženy s dívčím srdcem, která žije vzrušením okamžiku. Proto byl Loulou označen za parfém mladé osudové ženy.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25900 příspěvků 27.07.09 19:29

… a ještě něco, i když to není o vzniku názvu parfému. Je to má nejoblíbenější pasáž z celé Zlaté knihy parfémů:

Magie Noire … Nedávno jsem byl na slavnostní večeři, když v tom přišla trošku později nějaká žena. Další dva lidé v místnosti byly Francouzi. Ve chvíli, kdy návštěvníce vcházela, oba exaticky vydechli: MAGIE NOIRE … :heart:

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 27.07.09 19:31

Ježíš, to je pěkný vlákno… :)

Na poličce 50 parfémů 1464 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 141 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 27.07.09 19:44
domenica píše:Magie Noire … Nedávno jsem byl na slavnostní večeři, když v tom přišla trošku později nějaká žena. Další dva lidé v místnosti byly Francouzi. Ve chvíli, kdy návštěvníce vcházela, oba exaticky vydechli: MAGIE NOIRE … :heart:

Tuhle příhodu o Magie Noir vždy držím v pamětí :D .

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25900 příspěvků 27.07.09 19:49

Já také … a teď musela vzít ten placatý flakonek Magie Noire vint. do ruky, a i když se nikam nechystám, a žádní Francouzi tady se mnou nejsou, musla jsem se navonět :D

Albeni
Nevyléčitelná závislačka 1125 příspěvků 27.07.09 21:28
domenica píše:Jicky
Jicky vytvořil Aimé Guerlain v roce 1889. Říká se, že k vytvoření Jicky ho přivedly myšlenky na lásku nalezenou a později ztracenu s krásnou anglickou dívkou. Není těžké uhodnout, jak jí asi říkal.

A druhá verze tuším zní, že tak říkali jeho strýcovi Jacquesovi :D

(omlouvám se za prozaičtější a o dost méně romantický výklad) :oops: :D

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

meda85
Znalkyně 438 příspěvků 27.07.09 21:41

vidím a čtu, že všechny máme tuhle bibli parfémů, mám ji taky, Zlatá kniha parfémů… moje první objevy byly právě přes tuto knihu a výtečné popisy pana spisovatele, je to povinná četba jako byl Malý Bobeš a jim podobné…
mám ji 10 let určitě a pořád je aktuální, samozřejmě jsou novinky, ale klasika je klasika…

Albeni
Nevyléčitelná závislačka 1125 příspěvků 27.07.09 21:48
meda85 píše:
vidím a čtu, že všechny máme tuhle bibli parfémů

Všichni ji bohužel nemáme :| škoda…ale máme internet, tak aspoň něco :) Vypravila jsem se dneska do knihovny poohlédnout se po ní, a co nevidím na dveřích, cedule- týden dovolená…počínaje dneškem, tak si ještě počkám :bored:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

meda85
Znalkyně 438 příspěvků 27.07.09 21:49

moc ráda mám parfém Mitsouko, můj manžel má jiný názor, jak ostatně většina našich manželů že ??? a příběh , který se pojí s tímto názvem je taky skvostný.....­.milostný románek mezi britským námořním důstojníkem a manželkou japonského admirála , mělo by to být právě její jméno „Mitsouko“, když tento parfém citím , vidím tu parádní uniformu toho důstojníka a vidím také tu malou krásnou voňavou ženušku,cizí a tajemné vůně..... ale možná jsem na svůj věk moc romantická…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist