Znáte stévii?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dagmarr
Nevyléčitelná závislačka 1862 příspěvků 13.01.12 13:18
Znáte stévii?

Máte s ní někdo zkušenosti?
Hlavně jestli se dá použít do kávy a do buchet.

Na poličce 33 parfémů 3 miniatury 24 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Darya
Znalkyně 383 příspěvků 13.01.12 13:47

Měla jsem malý vzorek a osladila jsem si jím kávu. Bohužel její sladkost mi připadá podobně nepřirozená jako u umělých sladidel (tedy ne podobná řepnému nebo třtinovému cukru, jak jsem někde četla). Ale je to asi i o zvyku a chuťových preferencích.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů

dusty  13.01.12 14:19

Mali sme doma steviu v kvetináči, ale vykapala. Súhlasím s Daryou, že na jej chuť je asi potrebné zvykať si. Len jeden lístok v čaji alebo v káve sladí intenzívne, ale chuť je príkra a mne zostávala na jazyku kovová pachuť. Čítala som, že niektorý z výrobcov coly s tým začína experimentovať na nápojoch.

mirka81
Nevyléčitelná závislačka 1614 příspěvků 13.01.12 14:24

Taky tak. Mami ji má v květníku, ale neumím si představit tím sladit…Ta chuť je až moc sladká…

Na poličce 29 parfémů 7 miniatur 16 odstřiků 100 vzorků V tužebníku 48 parfémů

aangie
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 13.01.12 14:34

Měla jsem ji v květináči, ale když se na zimu zatáhla, myslela jsem, že pošla a vyhodila jsem ji. Budu si ji pořizovat podruhé, ráda bych přešla na zdravé slazení.

Na poličce 39 parfémů 5 miniatur 47 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Dagmarr
Nevyléčitelná závislačka 1862 příspěvků 13.01.12 16:51

Láká mě na tom právě to zdraví. Maminka má celkem silnou cukrovku, tak preventivně.
Měla by snad pomáhat i na různé záněty zubů a v ústech.
Někteří výrobci píší, že odbourali hořkost a pachutě.
Objednala jsem od 2 výrobců. Jedna je 100% a druhá 80%-ta je právě pročištěná. Uvidíme.
Taky jsem přihodila semínka, budu Mičurin.

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 13.01.12 20:17

Kde jsi ji, prosím, objednala?

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 13.01.12 20:30

Taky jsem ji zkoušela… Docela se mi osvědčilo dát do čaje opravdu množství na špičku nože - prášku… Rostlinu nemám. Ve větší koncentraci mi pachutí silně připomínala umělá sladidla.

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 14.01.12 14:45

Víceméně stejně, jako vy všechny :-)

Kytka sladí. Chutná hnusně jako umělý sladidlo. Tudíž s ní lze sladit jen něco, co má výraznou chuť samo o sobě (do zázvorovýho čaje to úplně špatný není, ale med je lepší :lol: ) a stačí dát do kafe či čaje lístek a zalít to i s ním.

Kytka se dá pěstovat docela dobře. I se dobře řízkuje, tak si ji člověk může napěstovat kolik potřebuje. Ale nakonec jsem ji stejně vlastně nepoužívala, tak jsem ji dala kamarádům, co těmahle umělejma svinstvama sladěj a tak jim ta chuť nevadí.

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Kamila01  17.01.12 10:34

Máme doma sušenou a dáváme lístek do čaje a je to dobré.

Dagmarr
Nevyléčitelná závislačka 1862 příspěvků 17.01.12 21:21

Objednávala jsem na www.cajovydum.cz peruánské byliny. Je tam toho dost. Ale přes vyhledávač toho vyjede hodně.
Zatím ale nic nepřišlo.

doktorová  20.03.12 22:45

Stévii trochu znám. Byla podezíraná z rakovinotvorby, ale snad se to nepotvrdilo.
Počkám si až se rozšíří a počkám si zda fakt nějaké ty nádory nezpůsobuje…jsem halt takovej ten trapnej pragmatik, ne biosnílek.....

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 05.01.13 20:37

Měla jsem sušenou, ale nechutnala mi. Prý se dá udělat extrakt do lihu, který nemá tak nepříjemnou pachuť, ale nezkoušela jsem to.
Brrr, kafe nesladím, čaj taky ne, tak co.
(v květináči mám lippii, ale ta kytka divně smrdí, tak nemám nejmenší chuť cokoliv si s ní sladit)

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

LucianaS
Nováček 13 příspěvků 15.01.13 22:31

Taky by mě zajímalo, jestli jste už někdo tablety ze stévie zkoušel ? Četla jsem o tom v časopisu Dieta a chtěla bych je koupit taťkovi, má cukrovku. Je tu někdo s diabetem, kdo stévií sladí ?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

jananas
Učednice 121 příspěvků 15.01.13 22:48

Kamarádka používá stévii úplně do všeho. Jedla jsem u ní i dort slazený jen stévií. (Ze sušené stévie udělá výluh, zalije horkou vodou a pak po kapkách přidává místo cukru)Dort byl vynikající!!
Dala mi trochu sušené stévie na vyzkoušení. Čaj sladit nemusím a do kávy je to nechutné (Káva s příchutí sena)
Takže z toho asi nic nebude…, ale v tabletách jsem ještě nezkoušela,údajně mají také pachuť…

Na poličce 13 parfémů 4 miniatury 0 odstřiků 2 vzorků V tužebníku 17 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist